Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha életveszélyben lenne...

Ha életveszélyben lenne anyukád és a feleséged/férjed, de csak egy embert menthetsz meg, kit választanál?

Figyelt kérdés

tudom fura kérdés, de kíváncsi vagyok rá.

mondok hozzá még egy-két infót:

- a feleségeddel/férjeddel noha vannak konfliktusaid, mégiscsak tökéletes párt alkottok, minden nehézségen eddig túljutottatok, szeretitek egymást szerelemből, közösök a céljaitok

- anyukáddal is nagyon jó a viszonyod, tiszteled, szereted


elmondom szerintem én hogy döntenék:

a szülőnket valószínüleg elveszítjük életünk során ami nagyon fájdalmas, de az emberek nagyrésze ezen egy idő után túlteszi magát. viszont ha megtalálod a másik feled az ritka dolog, ha tényleg harmóniában vagytok, vagy ha viták is vannak, mindent megoldotok, és együtt fejlődtök egy életen át, majd együtt öregedtek meg. így én párom választanám.


tudom hülyeség, de kíváncsi vagyok a ti gondolkodási módotokra is.


2017. márc. 31. 22:58
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
Az élet rendje Az, hogy a gyerek elhagyja a szülőt és családot alapít. Onnantól a saját családja kell hogy az elso helyen alljon; a partnere és a gyerek. Aki az anyját választaná, annak nem kellene saját családot alapítani, az maradjon anyuci szoknyája mellett. Azt nyilván az se zavarja, ha a partnere szalad a saját anyjához, ha valami gond van, ahelyett hogy vele beszélné meg. Imádom az anyámat, remélem sokáig velünk lesz még, de a férjem az első.
2017. ápr. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

15!


Nem tudom a férjed -már ha van- mit szólna hozzá, ha tudná, hogy számodra ő csak egy fax. Ezek szerint nem zavarna téged, ha kozolne veled, hogy te csak egy pnci vagy, semmi több, ugye?

2017. ápr. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
49%

Feleségemet menteném meg.

Önző pofátlan bunkó ingyenélő anyámat hagynám meghalni.

2017. ápr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
A férjemet választanám.
2017. ápr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen az anyámat, hisz ő volt az, aki életet adott nekem, és gyerekként vigyázott rám. Szerintem normális családban ezt egy szerelem sem múlja fölül."


Nem a szerelem miatt választanám a férjemet, már rég nem vagyok a szó romantikus értelmében szerelmes belé. Azért választanám őt, mert vele kötöttem szövetséget (akármilyen szokatlanul is hangzik ez manapság), és vele van még rengeteg közös végigvinni valónk. Hogy mást ne mondjak, felnevelni a gyerekeinket például. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem anyukámat, mert szeretem nagyon, de én már elsősorban a férjemhez és a gyerekeimhez tartozom.

Akinek a férj "csak egy pasi", az vagy nincs férjnél (ez a jobbik eset) vagy egyáltalán nem tudja, miről kéne szólnia egy házasságnak.

2017. ápr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
18%
Sokan a férjüket választanák pedig minden második házasság válással végződik. Hát, érdekes a felfogásotok. Azért megnézném az arcotokat, amikor a férjetek megmentése után fél évvel közli, hogy évek óta egy fiatal csinos kis ribit kefél. :DD
2017. ápr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

26!


Az ember nem úgy indul a házasságba, hogy úgyis el fog válni. Szeret valakit és vele akarja leelni az életét. Ha te nem így gondolom, akkor ne házasodj, de még csak komoly párkapcsolatot se kezdj

2017. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
91%
Kedves 26-os, erről beszéltem, amikor azt írtam, hogy sokan nem értik manapság, miről szól a házasság. Nyilvánvalóan arról is, hogy nem kefélünk félre. Ha ez nálatok akár csak lehetőség szintjén is belefér, az titeket minősít, szerencsére ezzel azért nem mindenki van így.
2017. ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 28-asnak,es sajnos azt kell mondjam sokan ugy indulnak egy hazassagba is..eskuvo elott a "legfeljebb elvalunk" szöveg ,meg a" férjem barki lehet " elegge ezt mutatja,hogy mar igy is kezdik a hazassagot,nem csoda,hogyha ebbol valas lesz..

Nalunk nem igy van,mi sem élünk alomvilagban,hogy orok szerelem,stb..de a ferjem volt az elso,aki egy ilyen beszolason felhuzta a szemoldoket..

Amit írt valaki,szovetseget kotottunk es nem lehet "barki" a férjem,hiszen ot valasztottam,egymast valasztottuk..Nem vagyok mártír,ha rossz lenne a kapcsolat,nem maradnek benne,de szerencsére mindketten fontosnak érezzük tenni érte,hogy jo maradjon...10éve működik..

2017. ápr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
0%
Pont az a baj, hogy elvakultan indultok házasságba, ti estek a legnagyobbat pofára a végén.
2017. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!