Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha életveszélyben lenne...

Ha életveszélyben lenne anyukád és a feleséged/férjed, de csak egy embert menthetsz meg, kit választanál?

Figyelt kérdés

tudom fura kérdés, de kíváncsi vagyok rá.

mondok hozzá még egy-két infót:

- a feleségeddel/férjeddel noha vannak konfliktusaid, mégiscsak tökéletes párt alkottok, minden nehézségen eddig túljutottatok, szeretitek egymást szerelemből, közösök a céljaitok

- anyukáddal is nagyon jó a viszonyod, tiszteled, szereted


elmondom szerintem én hogy döntenék:

a szülőnket valószínüleg elveszítjük életünk során ami nagyon fájdalmas, de az emberek nagyrésze ezen egy idő után túlteszi magát. viszont ha megtalálod a másik feled az ritka dolog, ha tényleg harmóniában vagytok, vagy ha viták is vannak, mindent megoldotok, és együtt fejlődtök egy életen át, majd együtt öregedtek meg. így én párom választanám.


tudom hülyeség, de kíváncsi vagyok a ti gondolkodási módotokra is.


2017. márc. 31. 22:58
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
0%
Honnan jött ez az ostoba felfogás, hogy ha egy férfi tiszteli, szereti a szüleit, akkor az már anyuci pici fia, aki hagyja a mamát beleszólni mindenbe?
2017. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%

40!


Nem kell ehhez hormonokat elboritott agy. Lehet ezt józan paraszti ésszel is végig gondolni. Nekem van egy gyerekem. Kiskamasz, így egy darabig még én nevelem. Remélem, ha felnőtt lesz, önálló életet él majd. Remélem hogy jo kapcsolatban maradunk, de sosem várnám el, hogy én legyek neki az első. Ha ez eszembe jutna, önző lennék. Nem vagyok az. Találja meg azt, akivel boldogan éli majd az életét - nélkülem. Nagyszerű lesz, ha a részese lehetek az életének, de a mindennapjait nem velem, mellettem éli majd.

A valamit letett az asztalra dologhoz meg annyit fűznék hozza: a szülő döntött úgy, hogy gyereket nevel. Ő vállalta ezt a feladatot. A normális szülő azt is tudja, hogy vannak határai és az a dolga, hogy az önálló életre készítse fel a gyerekét. Ezzel mit tett le az asztalra? Nehogy már szentté avassunk valakit azért, mert felnevelt egy gyereket.

2017. ápr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
#38, #40 szerintetek egyébként mi értelme van egyáltalán egy párkapcsolatnak? Ezek után már tényleg érdekelne...
2017. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
a ferjemet valasztanam. 40 eve mellettem all joban rosszban soha nem hagyott magamra a legnagyobb tragediak idejen se. az anyam meg egy onzo ember aki magan kivul soha senkit se szeretett igazan.
2017. ápr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
58%
Én mindegyiket meg tudnám menteni, mert ez a szakmám.
2018. dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Anyukámat menteném meg.
2022. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Ez mindig a káreset adottságain múlik. Ha valakinek élettel összeegyeztethetetlen sérülése van, vagy nagyon kicsi az esélye a túlélésre, akkor nyilván azt a sérültet mentjük, akinek a legnagyobb az esélye a túlélésre, amennyiben saját erejéből nem tudja elhagyni a kárhelyszínt. Ilyen lehet egy tűzeset, elzárt menekülési útvonallal, vagy egy közlekedési baleset, többfajta súlyosságú sérüléssel.
2022. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!