Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nincs saját...

Mit csináljak, ha nincs saját szobám, és nem bírom elviselni az ezzel járó nehézségeket?

Figyelt kérdés

Egy kicsi panellakásban élünk 5-en. Szüleim,apámnak a testvére,a testvérem és én. Magyarán 3 lakószoba van öt emberre. A kisszoba a testvéremé,és onnan szó szerint kiutált,5 percet vagyok bent,és ordibálni kezd,hogy menjek ki,mert ez az ő szobája. Az egyik szoba az apámé és az öccsé. És maradt a harmadik szoba. Itt csak egy ágy van,ezért ha ott tudok aludni,akkor egy matracon alszok,mert az ágyon anya alszik. De mivel itt van számítógép,ezért sokszor még aludni sem lehet,mert vagy apám,vagy a bátyám ott gépezik. Nyáron többször volt,hogy az erkélyen aludtam,mert éjfélig beszélgettek,lesz@rván,hogy én szeretnék aludni. Most meg anyával összevesztünk,és 'kidobott' a szobából,ezért a konyha előterében ülök 2 pléden. És akkor nem említettem meg,hogy tanulni szinte lehetetlenség mellettük,pedig idén fogok menni középsuliba.

Mit csináljak? 14/L


2017. ápr. 29. 14:49
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
88%
Mi is régen 4-en aludtunk egy szobàban.Tesommal egy àgyba meg apàm anyàm egy àgyba.. Aztàn középsuliba koleszba mentunk. Otthon még a kajàt és a meleg vízet is sajnàltàk tolunk. Szerencsére azota meg van a Diplomànk nekem és a tesomnak is. El is húztunk gyorsan miàs meg lett. Dolgozunk és külön önàllò életet élunk.. Meg van mindenunk. Sokat hiztunk is. Mivel otthon laktunk véznàk voltunk. Te is tegye igy fejezd be a sulit aztàn húz a picsàba minél messzeb..
2017. ápr. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudom, mi baja van annak a válaszolónak, aki szerint baj, ha LEGALÁBB a tanulást könyvtárban megpróbálná a kérdező...


Egyébként egyeseket zavar a szülők különalvása, meg a matracon alvás. Holott a modern Japánban szokás mindkettő, és régen is ez volt.


Nincs ebben semmi megalázó, ha kényelmes a matrac.


Az ágy inkább a viperák, skorpiók ellen lett kitalálva, ahol élnek ilyenek (és csak mellékesen a poros talaj miatt). Aztán elterjedt az ágy használata egész Európában.

2017. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
0%
Ne bánkódj miatta, ha más nem még mindig ott van a hajléktalanszálló. Nem luxushotel, de nehat jól esik kissé elszakadni a családtól, ha egy kis ideig is, de akkor is elfelejtetted és magad mögött hagyod az otthoni problémákat. :D
2017. ápr. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
78%

#32-es

Ez kb olyan mintha azt mondanád neki, hogy nem baj, hogy nincsenek ruháid, az ősember is csak rongyokat hordott. :D

2017. ápr. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sajnálom a helyzetedet. (Az önző rokonok és a megosztott szoba nekem is ismerős...)

Én a te korodban a barátaimmal voltam nagyon sokat, szinte mindig náluk időztem. A tesóddal felezzétek meg a szobát, akár egy paravánnal. Mellesleg ő mennyi idős? Nem lehet rá észérvekkel hatni?

A szüleid miért nem szólnak rá?


Kitartást!

2017. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
72%
14 évesen nem veszik fel a hajléktalanszállóba. gyámügyhöz mehet, ha olyan nagy a baj. amúgy meg választhat kollégiumot középsulis korában ( néha akkor is adnak, ha ugyanabban a városban van a suli, mint a lakóhelye. ott általában többen lesztek egy kis szobában, de van "lámpaoltás" és hasonló, és van külön tanuló helyiség.
2017. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
14%
általános suliban nincs napközi, ahova menni lehet, ahol tanulhatsz?
2017. ápr. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
58%

"ott általában többen lesztek egy kis szobában, de van "lámpaoltás" és hasonló, és van külön tanuló helyiség."


...már ha történetesen nem antiszoc szobatársakat kap.

2017. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%

"Ez kb olyan mintha azt mondanád neki, hogy nem baj, hogy nincsenek ruháid, az ősember is csak rongyokat hordott. :D"


A modern Japánban szerinted ősemberek élnek...??

Ne légy nevetséges...


Vagy pl egy jó kis kirándulásra is csak ősemberek mennek, csak mert nem ágyon alszik az ember, hanem polifoam-on, hálózsákban...?

2017. máj. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Igen egy kiránduláson nincs vele baj, ha hálózsákban alszol, az teljesen normális.

De, hogyha a saját házadban nincs saját ágyad/nem tudsz a saját gyerekednek ágyat biztosítani az már kellemetlenebb.

2017. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!