Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítéled azokat a melegeket,...

Elítéled azokat a melegeket, akik heterónak hazudva magukat családot alapítanak, gyereket vállalnak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 01:49
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/167 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen mindegy, hogy normális-e a melegség vagy nem, csinálja-e a természet vagy nem (csinálja állatoknál is), de a kérdésben szereplő dolog, akárhogy szépítenénk, akkor is egy hazugság. Ha a társadalom előtt nem is vállalod, akivel összekötnéd az életed, joga van tudni, szexuálisan kihez vonzódsz, hiszen szerencsés esetben egy házasság nem 1-2 évre szól, hanem egész életre, és nem épülhet hazugságra. Utólag megtudni már nem ugyanaz. Anyu is később tudta meg, hogy apám hazug, de már nincs lehetősége kilépni, mert apám elintézte, hogy anyagilag anyu ki lett semmizve, és ha kilépne, a megélhetése válna bizonytalanná, ha már házasság előtt kiderül, hozzá se megy, és keres mást, aki őszinte (vagy legalább őszintébb).
2010. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/167 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy a házastárs is be van avatva, és neki is megéri valamiért.
2010. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/167 A kérdező kommentje:

"Kérdező, egyes válaszolók csak azt nézik a kérdésben, hogy melegről van szó, azt meg vagy elítéli vagy nem.

Szerintem a kérdés lényege (akármilyen céllal írtad is) nem az, hogy az illető meleg, hanem egy hazugság, akár évekig, egy nem kicsi jelentőségű hazugság."


Én is meglepődtem a megannyi válaszon, meg az egy-két hozzászóláson is. Nyilván azért tettem fel a kérdést, mert engem érint.

Az a probléma, hogy a mai világban, ebben a társadalomban iszonyúan könnyen megy a másik elítélése elhanyagolható szempontok alapján, könnyen osztunk észt, s közben meg veregetjük a mellkasunkat, hogy milyen jó nekünk, milyen okosak, különbek vagyunk. Örülök én is, hogy a válaszolók többsége minden bizonnyal heteroszexuális.


Akár hogyan is próbálom csűrni-csavarni a dolgokat, akárhogyan próbálom tervezni a jövőmet egyszerűen falakba ütközök, s csak azt látom, hogy választhatok három utat, s egyik se lesz zökkenőmentes.

Biztos könnyű leírni, hogy ez milyen gusztustalan, s gyáva dolog, csak ugye aki a másik oldalról szemléli a dolgokat nem tudja ilyen könnyen venni ezeket (és most nem csak magam nevében beszélek).

Túl vagyok a második x-en, sulinak itt a vége, jön a kemény élet, amelyből annyit szerencsétlenségemre sikerült tapasztalnom, ha az ember nem él az elvárható (néha pedig eléggé idióta) normák szerint, akkor igenis falakba fog ütközni, igenis lesznek rossz indulatú emberek, akik csak azért is keresztbe tesznek a másiknak, mert ő "más". Nyilván így jár, aki ronda, kövér, valamilyen fogyatékossággal rendelkezik, illetve meleg. Az utóbbi az, aki szerencsésnek mondhatja magát, ha nem olyan személyiséggel rendelkezik, hogy ez látszódjon is rajta. És igen, én az erős utóbbi kategóriába tartozom. Ez van, ezen nem lehet változtatni, s azon se, amilyen tapasztalattal rendelkezem.


Én megértem (sőt, egyetértek), hogy az utcán vonuló "karnevál" inkább botrányos, mint sem a tolerancia elősegítése, mert a legtöbb feltűnési viszketegségben szenved, s minden bizonnyal addig, míg a "normális egyedek" nem vállalják fel magukat, addig a legtöbb embernek csak egymás seggében turkáló nőnek öltözött "valamik" leszünk. Oké, eddig érthető.

Az is érthető, hogy valakinek ez gusztustalan, elfogadom. Azt is elfogadom, hogy akár egy kézfogás, egy ölelés is tilos. Azt mondom ez nem nagy ár azért, ha azzal akarok lenni, akivel akarok lenni. De akárhogyan is próbálja a többség a "négy fal közt azt csinál, amit akar, csak ne vonuljon az utcára" dolgot érvényesíteni, ez a való életben rohadtul nem működik. Elég csak egy baráti(bb) beszélgetés elképzelni, s az esetek túlnyomó többségében előkerül a csajozás/pasizás, párkapcsolat. Ilyenkor pedig a magamfajtáknak bizony legtöbbször hazudni kell. És akkor nem is beszéltem a "kíváncsi" szomszédokról, barátokról, akik csak megszimatolják, hogy valami nincs rendben, onnantól kezdve édes mindegy, hogy a négy fal közt maradok-e vagy sem.


Nem veszek részt aktívan a meleg közösségben (ami egyébként jelentős részben csak virtuálisan létezik), de arra már rég rájöttem, hogy átlagosnak lenni //az az nem a fűvel-fával szexuális viszonyba keveredő ember, hanem az, aki érzelmeken alapuló kapcsolatot akar// itt egyet jelent azzal, hogy nagy esély van arra, hogy az ember egyedül marad. És ki akar egyedül maradni?

Ami még egyre inkább a nagyobb hazugság felé tol, az pedig az, hogy sikerült homofób környezetbe kerülnöm. Egy-egy ilyen "felvállalás" részemről a teljes érzelmi, anyagi csőddel lenne egyenlő. A kezdeti megdöbbenés után viszont - szülők részéről végképp - csak egy ember lennék, akit szembeköpnének, s jogosnak tartották, hogy bántottak (habár azt hozzátenném, hogy maga a vissza húzódó természetem miatt "találtak" meg egyesek).

S bizony így pedig igencsak el kell gondolkozni, hogy az ember valóban mit akar...

2010. máj. 16. 15:55
 64/167 anonim válasza:
26%
EL!
2010. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/167 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én bár nem vagyok homi, sőt, még bi sem, teljes mértékig hetero vagyok, 25 éves nő. Az élet úgy alakult, hogy a szüleim házassága rossz és sajnos hazugságokkal teli (apám nem őszinte, és emellett lenézi a nőket, egy tipikus "ő az úr, mindenki más hülye" típusú ember). Idegileg kikészítette a páromat néhány éve, és odáig ment, hogy nem lehetünk együtt, és apám árnyékában nem is lehetünk, de nekem nincs pénzem, bár dolgozom becsületesen (se anyunak, bár ő is becsületesen dolgozó ember, apámnak van, ki tudja, honnan a munkán túl). Magyarország no comment ebből a szempontból...

Azóta, hogy egyedül maradtam, nincs párom, és próbáltam az érzéseimet helyre tenni, lenyugodni, tiszta fejjel végiggondolni, próbálni élni az életet nélküle, és arra jutottam, hogy mással nekem nem megy, megvárom vagy egyedül leszek, kibírom, és tojok a társadalmi elvárásokra (család, szülés), míg ilyenek a körülmények, hogy nem hagynak élni, csak másnak kiszolgáltatott módon. Nem félek egyedül maradni, ha úgy alakul, de bízok abban, hogy akivel összetartozok, az élet úgyis összehoz, csak idő kérdése.


Ha viszont te erre mégse vállalkozol, és tartasz az egyedülléttől, és megpróbálsz a társadalomnak eleget tenni, legalább annyit tegyél meg, hogy már első perctől legyél őszinte, és ne élj hazugságban, ha így teszel, az, akinek ez ebben a formában is meg fog felelni, hálás lesz azért, mert őszinte vagy (sok kisgyerekes anyuka pl. már szülni nem akar - vagy legfeljebb egyet -, csak olyan párt keres, aki elfogadja a már meglévő gyerekkel együtt).

2010. máj. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/167 anonim ***** válasza:
66%
"ha azonos nemű gyereke születik visszaélhet a dologgal." - te normális vagy??? Ferde hajlamú hetero apa éppen úgy tehet ilyet a lányával... EZ nem a melegséghez kötődik!
2010. máj. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/167 anonim ***** válasza:
89%

En nem itelkezem senki felett, az az Isten dolga.

Egy nem hivo

2010. máj. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/167 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem keress egy bi lányt,és megállapodtok a szabad házasságban,na persze bizonyos határok között...

így lesz családod,nem kell béklyok között élned...

2010. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/167 anonim ***** válasza:
100%
En egyaltalan nem! Sot... en ilyen csaladba szulettem es nagyon boldog vagyok, mert csodalatos, intelligens szuleim vannak! Sokkal szerencsesebb vagyok, mint a tobbi baratom a hetero szuleivel. Az en szuleim jo baratok, nem marjak egymast es liberalis a gondolkodasuk.
2010. máj. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/167 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg anyukam hetero.
2010. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!