Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szülei azt akarják,...

A párom szülei azt akarják, hogy lakjak náluk ingyen - elfogadhatom ezt?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, a párommal bő 2 éve vagyunk együtt, nagyon jó a kapcsolatunk, és a szüleivel is nagyon jól kijövök, kedveljük egymást. Ők sokkal közelebb laknak az egyetemhez mint a szüleim: eddig koleszos voltam, de szóba jött, hogy hozzájuk költöznék, onnan be tudnék járni könnyen, és a párommal is "kipróbálhatnánk" az együtt lakást.

A dolog átmeneti lenne, még 1 évem van a suliból, addig lennék ott, illetve utána amíg nem lesz megoldva a külön lakhatásunk.

Számomra evidens volt, hogy ezért majd valamennyivel beszállok náluk a költségekbe, de a "anyósék" hallani se akarnak róla.

Ilyenkor mi a teendő? Elfogadhatom ezt, hogy ingyen lakjak náluk? Vagy tukmáljak rájuk azért valamennyit? Ti mit tennétek?


2017. jún. 22. 11:47
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:

"Szoval akkor az igazi ok, hogy odakoltoznel az az, hogy a kolesz tul draga lenne. Miert nem igy kezdted a kerdesedet?"


Azért, mert nem az az igazi ok. Attól függetlenül még nem elhanyagolható tényező ez se.

2017. jún. 22. 13:37
 32/58 anonim ***** válasza:
48%

"Nekem már ott bukó lenne az ötlet, hogy nem lehet egy jó hangosat szexelni éjszaka, mert a másik szobában ott alszanak a szülők."


A koleszban még úgysem lehet. Az állapot átmeneti, jelenleg nem tudnak összeköltözni, csak jövőre. Még mindig ez a legjobb megoldás.

2017. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
80%
ja addig maradnak amíg nem lesz albi... ja, telnek majd évek, jön egy gyerek, aztán hupsz ottragadnak
2017. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 A kérdező kommentje:
Nem értem amúgy, hogy miért nem lehet magára a kérdésre válaszolni. Mindegy, én már azt is felpontoztam, aki írt valós problémákat, hogy mi okozhat konfliktust, nem csak annyit, hogy "rossz lesz, mer' majd rájössz hogy mér'..."
2017. jún. 22. 13:42
 35/58 anonim ***** válasza:
70%

Én nem költöznék. Jóban vagyok a párom szüleivel, de szeretném, ha ez így is maradna, szóval inkább nem. Plusz sértené az önérzetem, ha más tartana el.

De úgy látom, te ezt már eldöntötted.

2017. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 A kérdező kommentje:

"De úgy látom, te ezt már eldöntötted."

Igen. Ez nem is volt kérdés. Csak a pénz része.

2017. jún. 22. 13:44
 37/58 anonim ***** válasza:
46%

mondjuk ha felnőtt lennél, akkor leülnél velük beszélgetni, hogy te akarsz adni pénzt, és ha nem mennek ebbe bele akkor nem mész oda, megbeszélitek mennyit, te ragaszkodsz hozzá hogy adj.

ennyi. nem agysebészet.

2017. jún. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
68%
A pénz része teljesen mindegy. Azért ezt erőltetik, hogy a kitartottjuk legyél, bármennyit fizetsz, ha odaköltözöl, úgy fognak kezelni. Akkor már ne fizess semmit, legalább a pénzed megmarad.
2017. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ėn is voltam ilyen helyzetben!Odaköltöztem az akkori pasimhoz,aki az anyjával lakott!Nagy volt az örömködės,anyuka főzött,ettünk!Mikor ėn főztem ő nem evett belőle mert nem akarja elenni előlünk!Vettem domestost,mosóport,tusfürdőt....nem használja mert az az enyėm....ugyanazokból vett másikat!Mikor a telefonszámlát feladtam ugy leoltott h leėgett a hajam!Nekiállt anyáskodni,hogy öltözzek fel mert hideg van,de ne azt vegyem fel,neki van egy jó meleg kötött pulcsija....legalább csak próbáljam fel....ės mėg sorolhatnám....itt pizsamába kell aludni....jöttem kitakarítani....mi ez itt (sikositó az ágy belső oldalánál elrakva)....Mikor vėge lett a kapcsolatnak ingyenėlő tróger voltam....soha többet nem tennėm...
2017. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kizárt.


Nekem a mostohaanyám keserítette meg olyan szinten az életemet összeköltözés után, hogy nem igaz.

Pedig addig mondhatni barátnők voltunk, de egy évre rá már látni sem bírtuk egymást.


Más szabályok, a természetünkbeli különbségek összeütköztek és mivel ő volt a felnőtt (csak épp viselkedésre akár egy hisztis ovis) nekem kss volt a nevem.

Azt is megszabta, mikor és mit ehetek, folyton ellenőrizgetett, bejárkált a szobámba, előírta hogyan takarítsak...


Soha nem költözök össze nálam idősebbel, mert sokan azt hiszik, ők az istenek, te meg még gyerek vagy, ezért pszt!

99%, hogy ha odaköltözöl hamarosan ez lesz ott is.

2017. jún. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!