Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szülei azt akarják,...

A párom szülei azt akarják, hogy lakjak náluk ingyen - elfogadhatom ezt?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, a párommal bő 2 éve vagyunk együtt, nagyon jó a kapcsolatunk, és a szüleivel is nagyon jól kijövök, kedveljük egymást. Ők sokkal közelebb laknak az egyetemhez mint a szüleim: eddig koleszos voltam, de szóba jött, hogy hozzájuk költöznék, onnan be tudnék járni könnyen, és a párommal is "kipróbálhatnánk" az együtt lakást.

A dolog átmeneti lenne, még 1 évem van a suliból, addig lennék ott, illetve utána amíg nem lesz megoldva a külön lakhatásunk.

Számomra evidens volt, hogy ezért majd valamennyivel beszállok náluk a költségekbe, de a "anyósék" hallani se akarnak róla.

Ilyenkor mi a teendő? Elfogadhatom ezt, hogy ingyen lakjak náluk? Vagy tukmáljak rájuk azért valamennyit? Ti mit tennétek?


2017. jún. 22. 11:47
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
87%

"Nem értem amúgy, hogy miért nem lehet magára a kérdésre válaszolni."

Azért, mert sokkal több tapasztalatuk van a témában, mint neked és szeretnének segíteni. Az okos mások kárán tanul, a hülye a sajátján.

Sokan voltunk ilyen hülyék, én is. Az biztos, hogy még egyszer az életben szülő nyakára nem vinnék barátnőt, mert pokollá válik az élet. Ugyanezt mondja számos sorstársam is, ezekkel tele a gyakori. Ők sem az ujjukból szopják a sztorit, csak baromire megszívták a témát.

Szülőhöz, anyóshoz SOHA nem költözünk rövidtávú előnyök kedvéért, nálam ez az összeköltözés első szabálya.

2017. jún. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 A kérdező kommentje:

#51

Én ezt értem, de én meg eddig még CSAK olyat láttam a környezetemben, hogy tök jól működött a dolog:

- szüleim apa anyukájánál laktak egy darabig, nem volt komoly konfliktus

- párom szülei az "apósom" szüleinél laktak egészen a második gyerek születéséig - akkor is csak a helyhiány volt a gond, addigra már ott laktak a szülők, a két fiúgyerek a feleségeikkel, és mindkét párnak volt már 1-1 gyereke... szóval építettek egy kis házikót a szülői ház mellé, és ott laktak a szomszéd telken továbbra is, akkor össze volt nyitva a két telek.. még soha nem láttam olyan korukbeli párt, akik még ennyi idő után is így szeretik egymást (18 évesen házasodtak, nem tegnap volt)

- párom nővérének a párja egy darabig lakott náluk, aztán átköltöztek a srác szüleihez - 11 éve vannak együtt, teljesen boldogok, a pasi nővérével nem jönnek ki túl jól, mikor megy látogatóba, egyéb gondjuk nincs

- a legjobb barátnőmékhez tavaly nyáron odaköltözött a barátja, teljesen jól elvannak

......

Őszintén meglepett, hogy ez a téma ekkora indulatokat vált ki, mifelénk ez tökéletesen átlagos és elfogadott dolog, ritka és kirívó eset, mikor vannak konfliktusok, de azok kimerülnek a "halkítsátok le a tévét" és hasonló kaliberű óriási problémákban.

Nyilván alkalmazkodni kell, de aki nem tanyán lakik, annak mindenképpen kell. Most pl ott tartok, hogy 5 perc nyugalmam nincs, és egy napig se bírok élhető tisztaságot tartani a szobában. Mi lehetne ennél rosszabb?

Igen, vannak, ahol nincs ilyen esetben privát szféra, a szülők kutakodnak, stb. Nálunk pl ez lett volna, mármint az én szüleimnél, soha fel se merült bennem, hogy hozzájuk kéne költözni. A párommal és a szüleivel viszont beszélgettünk erről, és náluk teljesen más a hozzáállás. Eddig egyetlen egyszer láttam őket az emeleten, mikor beköltöztek a padlásra a darazsak, és felmentek kiirtani őket, máskülönben fel se mennek.

Ha nem kíváncsiak ránk, vagy mi nem vagyunk kíváncsiak rájuk, akkor egyszerűen nem töltjük együtt az időt, és kész. Általában kora este szoktunk összeülni megenni egy fagyit, pingpongozni, meg beszélgetni kicsit, aztán mindenki megy a dolgára, napi 1 órát szerintem bárkivel ki lehet bírni komolyabb konfliktus nélkül azért.

Albérleten már gondolkoztunk, de a környező településeken vagy nincs, vagy őrült áron van, vagy eléggé kétes környéken. Kicsit messzebb már találnánk, de egyikünk se keres milliókat, az albérlet lényegében el is vinné a pénzünket ami megmarad a kaja, tisztálkodószerek, satöbbi megvásárlása után, szóval soha nem tudnánk saját házat venni. Így tudnánk spórolni (én továbbra se szeretnék ingyen ott élni, de a rezsi egy részét kifizetni még mindig spórolás a rezsi+lakbérhez képest. Brutálisak az albérletárak manapság.) - majd ha úgy alakul, akkor jelképes összegért meg tudjuk venni a kis házikót, amit építettek a szülők a párom születésekor, szóval nem hosszútávú terv anyóséknál lakni, azt a házat viszont kicsit helyre kell majd pofozni, ehhez pedig kell azért némi idő, hogy én is tudjak főállásban dolgozni és félretenni egy kicsit. Emellett nem akkor akarjuk próbálgatni az együtt lakást, mikor már saját házunk van... most a legrosszabb, ami történhetne ha szakítanánk, az az, hogy nem lakhatnék ott tovább, hanem visszajutnék ugyanoda, ahol most vagyok, szóval vesztenivalóm nincs.

Egyébként volt már olyan bő 2 hónap, amikor csak heti 1-1 nap volt, amikor nem náluk voltam - a világon semmi probléma nem adódott.

Én elhiszem, hogy sokaknak rossz tapasztalata van, alapból rengeteg a rossz szülő-gyerek viszony, erről én magam is tudnék mesélni, de ettől még nem lesz feltétlenül mindenkinek rossz. Ez kb olyasmi, mint a "ne házasodj, sok a válás"... Az, hogy másnak rossz, az én életemen nem befolyásol semmit - meg szoktam hallgatni, el szoktam olvasni hogy mi a probléma forrása ilyenkor, hogy tudjam, mire lehet érdemes odafigyelni, és kész.

Ha ennyire rettegnék attól, hogy úgyis elromlik valami, akkor soha nem kezdenék bele semmibe... alapból nem lenne kapcsolatom, mert sok ismerősöm szakított már. Nem akarok azért egy helyben toporogni, mert "mi van, ha". Mérlegeltem a dolgokat, mikor először elkezdtünk ezen gondolkozni, hogy odaköltözök, és arra jutottam, hogy nyilván van kockázat, de vállalom.

2017. jún. 22. 17:43
 53/58 anonim ***** válasza:
83%

Én is leírtam a másik kérdésnél a tapasztalatom anyóssal, de ide is írok. Egyébként igen, tök jó, hogy ezt kiírhatja néhanapján magából az ember :) köszönjük :)

A kérdésedre válaszolva..lehet, hogy most azt mondják, nem kell fizetned, de lehet érdemes lenne őket megkérdezned 1 hónap ott élés után is, hátha mégis jó lenne, ha valamibe besegítenél.. az meg evidens, hogy magatoknak vásároltok, amit elhasználtol, pótoljátok. Működhet jól az anyagiak felosztása, ha megbeszélitek, hogy a következő hónapbam mondjuk Te veszed meg a wc papírt, mosószert, öblítőt meg a felmosószert, ők meg a kiló húst.. :)

2017. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
64%
Minden hnapban tegyél perselybe egy fix összeget. A lakhatás végén vagy add oda egyben, vagy vigyétek el őket fürdőbe, étterembe...stb.
2017. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
41%
te a saját kényelmed miatt mész oda. hogy ne kelljen fizetni kb semmit és legyen egy ház a feneked alatt, meg étel, amit anyós főz, meg ő takarít stb.
2017. jún. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:

"meg étel, amit anyós főz, meg ő takarít stb."

Ha kommentelsz, legalább elolvashatnád, amiket írtam.

2017. jún. 23. 10:39
 57/58 anonim ***** válasza:
41%

"és a párommal is "kipróbálhatnánk" az együtt lakást"


Furcsa, hogy ezt senki nem vette észre a válaszadók közül.

Ennek az a fordítása, hogy meg akarják tanítani a gyereket az együttélés örömeire és nehézségeire, de anélkül hogy anyagi kockázatot kellene vállalnia.

Ha a kapcsolat és együttélés összejön, minden oké.

Ha viszont nem jön össze, akkor nem kell a fiúnak költözködnie és anyagilag buknia egy albérleten, mert ő már otthon van. A lányt ellenben simán ki lehet dobni, tehát kockázatmentes a kísérlet.

Na ezért a nagy lelkesedés és ezért nem kell nekik pénz.

Aki odamegy a másikhoz a készbe, az van hátrányban is és annak a szava a legutolsó.

Okosak a szülők.

2017. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Ha nem akarod elfogadni ingyen,akkor mondjuk fizeted a havi nagy bevásárlásukat,vagy fizessétek be őket wellness hétvégére,vagy egyezzetek meg ,hogy ki melyik csekket fizeti be,esetleg hétvégente te vásárolsz és főzöl a családnak.Látom mindenki ellene van az összeköltözésnek,de amíg az ember nem próbálja,addig úgysem tudja.Sok boldogságot hozzá! :)

2017. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!