Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szülei azt akarják,...

A párom szülei azt akarják, hogy lakjak náluk ingyen - elfogadhatom ezt?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, a párommal bő 2 éve vagyunk együtt, nagyon jó a kapcsolatunk, és a szüleivel is nagyon jól kijövök, kedveljük egymást. Ők sokkal közelebb laknak az egyetemhez mint a szüleim: eddig koleszos voltam, de szóba jött, hogy hozzájuk költöznék, onnan be tudnék járni könnyen, és a párommal is "kipróbálhatnánk" az együtt lakást.

A dolog átmeneti lenne, még 1 évem van a suliból, addig lennék ott, illetve utána amíg nem lesz megoldva a külön lakhatásunk.

Számomra evidens volt, hogy ezért majd valamennyivel beszállok náluk a költségekbe, de a "anyósék" hallani se akarnak róla.

Ilyenkor mi a teendő? Elfogadhatom ezt, hogy ingyen lakjak náluk? Vagy tukmáljak rájuk azért valamennyit? Ti mit tennétek?


2017. jún. 22. 11:47
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
74%

akkor vegyél ki egy szobát ennyiért, vagy lakást és kész.

párod ha melózik mehet oda és AZ együttélés, ez bohóckodás

2017. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
81%

Őszinte leszek. Hozzád hasonló korú lány vagyok, kb szintén ennyi ideje van párom.

Szerintem ne költözz oda. Lehet most jó fejnek tűnnek a szülők(egészen biztosan azok, ha így felajánlották), de nem ugyanaz találkozni velük heti pár órát, mint együtt lakni a hét minden napján. Biztos rengeteg idegesítő szokásuk van ,ami együtt élés során fog előjönni.

Akkor mit csinálsz? Csak úgymond vendégségben vagy, nem állhatsz neki reklamálni, hanem csendben kell tűrnöd.

Ráadásul nem igazán nevezném olyan rendes, felnőttekre jellemző együttlakásnak, hiszen nem csak ketten lennétek a pároddal.

Szerintem bírjátok ki ezt az 1 évet és utána költözzetek össze, ketten, egy külön kis albiban.Ahol csak ketten lesztek , magatokra főztök, nem kell senkihez alkalmazkodni.

Nem a legideálisabb anyósékkal lakni.

Szerintem ne költözz oda, bírjátok ki ezt az egy évet.Nagyon sokaknál a kapcsolatra is rámegy az együttélés a másik szüleivel.

2017. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
87%
Meg kell próbálni és kész, de légy biztos a kapcsolatodban is.Eddig is kivetted a részed mindenbõl,ezután is megcsinálod a dolgodat,mint eddig.
2017. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
97%

mi kb 4 évig laktunk úgy hogy 1 házban,de külön lakrészben. söt oda született a lányunk és amig építkeztünk ott laktunk. semmi probléma nem volt.

Nem feltétlen van mindig mindenhol gond.

próbáld ki és ha még sem válik be akkor eljössz onnan

2017. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:

#20

Teljesen megértem, hogy valakinek ezek zavaróak, de messze van a két szoba, teljesen csöndben nem kell lennünk, üvöltözni meg akkor se szoktunk, ha nincs otthon senki. Otthon meztelenül mászkálni meg akkor se lennék hajlandó, ha ütnének :D

De ment a zöld pacsi, valós problémákat írtál, köszi!


#21

Hol találok ennyiért szobát, vagy lakást? A legolcsóbb, ahol voltam, az egy fél szoba volt, (iszonyatosan koszos) szobatárssal, 6 másik lakótárssal, hasonló viszonyok között, havi 40ezerért.


#22

"Biztos rengeteg idegesítő szokásuk van ,ami együtt élés során fog előjönni."

Lehetséges, mindenkinek vannak hülye szokásai, de a dzsuvánál és óbégatásnál, amiben most élek, csak jobb lehet.


"Ahol csak ketten lesztek , magatokra főztök, nem kell senkihez alkalmazkodni."

Most is magunkra főzünk, kettesben vagyunk amikor csak akarunk, és annyiban kell alkalmazkodni a szüleihez, hogy megkérnek minket fűnyíráskor, hogy álljunk a kocsival a betonra.


Amúgy köszi, tényleg jókat írtatok, bár a legtöbb válaszoló nem magára a kérdésre válaszolt... Nem az a kérdés, hogy odaköltözzek-e, hanem hogy pénzügyileg hogy lehetne megegyezni a szülőkkel.

2017. jún. 22. 13:16
 26/58 anonim ***** válasza:
100%
Majd ki fog derülni, hogy az alkalmazkodás nem ennyiből áll, de majd kitapasztalod. Az én barátom szülei is nagyon rendesek stb. de egytt lakni velük nem jó, amit egy kívólálló nem láthat, hogy miért.
2017. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
44%
ha annyira felnőtt vagy, hogy képes vagy odacuccolni, akkor találd ki a pénzügyeket.
2017. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésre is válaszolok, a kaját vegyétek ti. A többit nem erőltetném.
2017. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
100%
Szoval akkor az igazi ok, hogy odakoltoznel az az, hogy a kolesz tul draga lenne. Miert nem igy kezdted a kerdesedet?
2017. jún. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha 30 év múlva szakítanátok, tök más lenne, mint most. Akkor már egy közösen felépített életből lépnétek ki, nem csak neked kéne "takarodnod".
2017. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!