Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szülei azt akarják,...

A párom szülei azt akarják, hogy lakjak náluk ingyen - elfogadhatom ezt?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, a párommal bő 2 éve vagyunk együtt, nagyon jó a kapcsolatunk, és a szüleivel is nagyon jól kijövök, kedveljük egymást. Ők sokkal közelebb laknak az egyetemhez mint a szüleim: eddig koleszos voltam, de szóba jött, hogy hozzájuk költöznék, onnan be tudnék járni könnyen, és a párommal is "kipróbálhatnánk" az együtt lakást.

A dolog átmeneti lenne, még 1 évem van a suliból, addig lennék ott, illetve utána amíg nem lesz megoldva a külön lakhatásunk.

Számomra evidens volt, hogy ezért majd valamennyivel beszállok náluk a költségekbe, de a "anyósék" hallani se akarnak róla.

Ilyenkor mi a teendő? Elfogadhatom ezt, hogy ingyen lakjak náluk? Vagy tukmáljak rájuk azért valamennyit? Ti mit tennétek?


2017. jún. 22. 11:47
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és ha összekaptok, ki fog dobni, mert ingyenélő senki vagy, akkor is, ha minden nap felnyalod a házat.
2017. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
74%

Én se mernék odaköltözni a szülőkkel való együttélés problémái miatt, de tényleg nem ez a kérdésed. ;-)


Én szülőként tudok nézni a dolog anyagi részére: én se fogadnék el pénzt.

Ha a külön lakrészben van saját konyha és hűtőszekrény, akkor mondjuk magatoknak vegyétek a kaját, magatokra főzzetek. Végül is, koleszban is így csináltad.

A rezsibe nem engedném, hogy beszállj, (max. amikor már dolgozol és továbbra is ott laksz), bérleti díjat végképp sosem fogadnék el.

Esetleg ha valami nagyobb munka adódna, amiben az egész család részt vesz, akkor jó néven venném, ha te is segítenél (pl. festés előtt/után rakodás, takarítás).

Hidd el, egy szülő szívesen áldoz ennyit (meg még sokkal többet is) a saját gyereke boldogságára. Tehát a kulcskérdés az, te és párod jól megfértek-e, boldogok lesztek-e együtt. Ha igen, a szülőnek bőven megérte ez, ha nem, akkor meg inkább most derüljön ki, hogy nem vagytok egymáshoz valók, mint a közösen vett lakásban.

2017. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 babyboom567 ***** válasza:
100%

Nem költöznék oda.Sőt felnőttként sem szeretném,ha a gyerekem párja ide költözne(bár itt még nem tartunk).Ennek ellenére nem vagyok rossz ember,sőt kedves meg aranyos vagyok, de vannak saját szokásaim dolgaim,és a saját otthonomban,ahol már x évtizede így van minden,nem akarnék alkalmazkodni egy "idegenhez",és őt sem akarnám megváltoztatni,hisz felnőtt már.


De mivel te már eldöntötted ,hogy odaköltözöl a kérdésre válaszolva:

-odaköltözöl ingyen,első konfliktusnál a fejedhez vágják

-leültök megbeszélni,hogy: mariska néni,köszönöm a lehetőséget, nagyon kedvelem önöket,szívesen itt laknék,DE ingyen nem,mert én is fogyasztok,víz,villany kaja stb.Ha nem fizethetek, nem költözök ide, mert nekem ez kellemetlen.

É a lényeg,hogy a pasiddal beszéld meg,hogy meddig kíván otthon lakni,mert sokan így indítanak ,hogy csak 1-2 év,aztán meg 6-8 év múlva kiderül,hogy a pasi igazából mamahoteles és esze ágában sincs elköltözni.

2017. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp javaslom hogy költözz oda,mert legalább tanulni fogsz a saját hibádból,mivel nem hallgatsz az itteni válaszolókra,hogy nem jó más szüleivel együtt lakni,ezer gond felmerül,még ha külön vagytok is.Ha nem kérnek pénzt,neked kusi lesz,legyél nyugodt,ők hozzák a szabályokat.És nagyon olcsóbban nem úszod meg,mert ilyen helyzetben legalább a kaját neked kellene venni,háztartási dolgokat amiket elhasználtok,az se 10rugó egy hónapban.Egyedül élek,de elég sok elmegy kajára,alig veszek valamit a boltban,hopp 5 rugó,hopp 7 rugó,hopp 10rugó.Az meg elég necces lenne ha ingyen etetnének,itatnának.
2017. jún. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%

amúgy ha sok az 50, akkor vágod, hogy egy háztartás sem olcsóbb?

étel, tisztító cuccok, eü-s cuccok stb. az több lesz, mint a havi 50. arra is anyádék adnak pénzt, vagy majd anyós főz és felviszi az emeletre? :)

ha elromlik a bojler, akkor ki vesz újat? ti használjátok

2017. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
62%
Hát ez a baj, ezeknek a mai lányoknak semmi tartásuk, semmi önbecsülésük, semmi motívációjuk, hogy ne egy kitartott, anyósnyakán élő nők legyenek. Soha senkitől nem tudnám elviselni, hogy engem ingyen szállásol, etet... Egyszerűen pofátlanság, még akkor is, ha felajánlják. Mindenképp kifizetném a rám eső költségeket, azaz ha 4en laktok, akkor a rezsi, kaja, tisztálkodószerek, tisztítószerek, stb 1/4-ét, plusz még a lakhatásért is valamennyit. Ez így a tisztességes, így a korrekt.
2017. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:

#42

Köszi!! Te végre értetted a kérdést!


Az utolsó két válaszolót nem értem. Ha sok az 50 rugó akkor a háztartás még több lesz, mert kaja, tisztálkodószerek, stb...?? Ezeket értelemszerűen most is megveszem magamnak... Plusz az 50ezer.


Jelenleg is dolgozok egyébként suli mellett, senkinek nem kell pénzelnie.


Ha tönkremegy a bojler, mosógép, akármi, akkor evidens, hogy ahányan használjuk, annyian fizetjük....


Amúgy oké, felfogtam hogy tönkremegy az életem és elkárhozok, ha 1-2 évre odaköltözök és normális körülmények között élek, nem koszban, penészben, állandó zajban jó drágán. Ezt a témát hanyagoljuk már.

Leültem már Velük beszélni erről (mármint a pénz kérdésről), akkor mondták, hogy nem akarnák elszedni azt a pénzt, amit így suli mellett összekaparok. A kérdésem annyi lett volna, hogy ebben az esetben "nyaggassam" őket tovább, vagy köszönjem meg és fogadjam el.

Az 1-2 releváns választ köszönöm, a többiek kedvéért majd egyszer kiírok egy "jó ötlet-e odaköltözni anyósékhoz" kérdést, ahol kiengedhetik a frusztrációt, és kifejthetik a véleményüket ezzel kapcsolatban, nagy sikere lenne.

2017. jún. 22. 15:26
 48/58 flora08 ***** válasza:
88%

Szia! Szerintem nagyon kedves a párod szüleitől, hogy felajánlották, költözz oda hozzájuk, az méginkább, hogy nem fogadnak el pénzt. Ha ők így döntöttek és már megbeszéltétek, nem érdemes tovább erősködni, győzködni őket.


Off: úgy gondolom, a válaszolók közül senki nem akart megbántani Téged, vagy okoskodni, egyszerűen csak az a helyzet, hogy nekik már van tapasztalatuk a témában. Az együttélés valóban nem a szülők nyakán kezdődik. Ennek ellenére, kívánom, hogy jól alakuljon a dolog.

2017. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 babyboom567 ***** válasza:
100%
Nyiss egy lakástakarékot a pasid nevére,és mondd hogy arra fizetsz x összeget,ha együtt maradtok akkor úgyis a tiétek marad, ha külön mentek, akkor meg nem mondhatják,hogy eltartottak.És így fizetsz is meg nem is.Meg igazából ez a lényege az anyósnál lakásnak,hogy takarékoskodtok.
2017. jún. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:

#48

Abszolút nem bántottak meg, csak a válaszok 98%-a irreleváns... Mintha kiírnál egy kérdést, hogy milyen kutyatáp a jó, és kapnál vagy 20 választ arról, hogy ne tarts kutyát, mert nekik is szétrágta a cipőt meg felásta a kertet....

Biztos így volt, elhiszem hogy ők ezt tapasztalták, tisztában vagyok vele, hogy lehetséges némi konfliktus ott, ahol 1-nél több ember él, de annak ellenére is az ilyen válaszok özönlöttek, hogy leírtam, hogy

1., nem erre lettem volna kíváncsi

2., jelenleg elég rosszak a körülményeim, rosszabb már úgyse lehet.

Valaki odáig ment, hogy a kedvemért kiírt egy külön kérdést, hogy milyen rossz dolgok történhetnek anyóssal együtt lakva :D

Nincs azzal bajom, ha nem ért velem egyet valaki, de ezt a kérdést a válaszolók nagy része csak arra használta, hogy kiírja magából a saját gondját-baját, frusztrációját... Márpedig elvileg nem erre való az oldal.

2017. jún. 22. 16:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!