Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szülei azt akarják,...

A párom szülei azt akarják, hogy lakjak náluk ingyen - elfogadhatom ezt?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, a párommal bő 2 éve vagyunk együtt, nagyon jó a kapcsolatunk, és a szüleivel is nagyon jól kijövök, kedveljük egymást. Ők sokkal közelebb laknak az egyetemhez mint a szüleim: eddig koleszos voltam, de szóba jött, hogy hozzájuk költöznék, onnan be tudnék járni könnyen, és a párommal is "kipróbálhatnánk" az együtt lakást.

A dolog átmeneti lenne, még 1 évem van a suliból, addig lennék ott, illetve utána amíg nem lesz megoldva a külön lakhatásunk.

Számomra evidens volt, hogy ezért majd valamennyivel beszállok náluk a költségekbe, de a "anyósék" hallani se akarnak róla.

Ilyenkor mi a teendő? Elfogadhatom ezt, hogy ingyen lakjak náluk? Vagy tukmáljak rájuk azért valamennyit? Ti mit tennétek?


2017. jún. 22. 11:47
1 2 3 4 5 6
 11/58 BaliPeti válasza:
100%
Erre egyszer már én is ráfaragtam, de szerintem ez teljesen egyénfüggő. Lehet, hogy Nektek meg teljesen működőképes lesz a dolog, ezt végülis Te látod, hogy van e rá esély... Mindenesetre a döntés meghatározó lesz a kapcsolatotok szempontjából a továbbiakban... Sok sikert! :-)
2017. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Külön lakrész, és "anyós" kb retteg tőle, hogy nehogy gyerekként kezeljen minket. Volt már, hogy egy hónapig ott voltam majdnem minden nap, addig nem volt gond.


"Mit csinálsz, ha hirtelen vége a nagy szerelemnek, hova költözöl hirtelen?"

Ezzel mondjuk nem tudok mit kezdeni, ez alapján soha nem kéne összeköltöznöm a párommal, hisz 30 év után is ugyanúgy vége lehet, mégis azért vágyunk közös életre, nem lehetünk örökké külön azon aggódva, hogy mi lesz, ha szakítunk...

2017. jún. 22. 12:23
 13/58 anonim ***** válasza:
77%
Szuleid hogy latjak ezt? Mi a valaszuk a kerdesedre? TErmeszetesen, hogy hozza kell jarulnod valami modon. Itt-ott kis ajandek, virag, kedvenc dolgok anyosnak-aposnak es az illedelem.
2017. jún. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább lehúznám koleszban az utolsó évemet,és aztán játszanék összeköltözősdit.
2017. jún. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
90%
Az más lenne, kérdező. Ha külön koltoztok valahova együtt, akkor az közös hely -albérlet, vagy saját lakás, onnan nem tehet ki csak úgy. A sajatjabol, pláne a szuleiebol simán
2017. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
87%
Mi is így laktunk 1,5 évig, hogy én költöztem a barátomhoz, a szülők ragaszkodtak anygon ehhez a megoldáshoz. Elég rossz volt, semmi magánélet stb. igaz olcsóbban jöttünk ki így hogy nem kellett albérletet fizetni, de milyen áron. Mi most költözünk el
2017. jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
73%

Szülőkkel sosem szerencsés dolog együtt lakni. Még akkor sem, ha toleráns és kedves emberek. Bár vannak ellenpéldák is, de nagyon kevés.

A pároddal az együttlakást inkább kettesben kellene megpróbálni.

Nem ismerjük a párod szüleit, nem tudjuk, hogy ezt miért ajánlották fel. Ezernyi ok lehet a háttérben. Lehet, hogy tényleg puszta jóindulat (és bocsássatok meg, amiért nem vagyok erről meggyőződve, ennyire már ismerem az embereket), de az is lehet, hogy attól félnek, hogy a koleszben bepasizol, így viszont szem előtt lennél.

Sajnos ha nem szállsz bele semmivel a költségekbe, akkor az első veszekedésnél a fejedhez fogják vágni, hogy ők tartanak el, örülhetsz, ha nem k...váznak le.

én nem mennék ebbe bele

2017. jún. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
73%

ez nem együttlakás, csak odacuccolsz a nyakukra ingyen.

nem fogadnám el, mert van bennem némi tartás, hogy nem költözök oda mások nyakára és élvezem a ingyen-életet.

2017. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

Szüleimmel nem igazán tudok ilyeneket megbeszélni.

A "kolesz" egy magánkollégium, havi 50k, ami nekem nagyon sok, ráadásul a jelenlegi lakótársaim kiabálnak, rendetlenek, koszosak, és hasonló örömök, innen akárhova szívesebben mennék.

Amúgy a párom nővére is lakott ott egy ideig az ő párjával, nem volt semmi gondjuk, most a srác szüleinél laknak (lassan 7 éve), és most sincs semmi gondjuk, csak nem lehet annyira borzalmas...

2017. jún. 22. 12:54
 20/58 anonim ***** válasza:
79%
Nekem már ott bukó lenne az ötlet, hogy nem lehet egy jó hangosat szexelni éjszaka, mert a másik szobában ott alszanak a szülők. A párommal nem feszengve akarok összeköltözni. Igaz ez lehet csak az én dilim, de én szeretek szabadon járni-kelni a házban, ilyen hőségben nem ritkán meztelenül vagy bugyiban is, ezt nem cserélném el a rövidebb utazás miatt. Lehet, nektek nem lesz gondotok.
2017. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!