Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan rokonod,...

Volt már olyan rokonod, családtagod, aki kijelentette, hogy a lakásban tartott kutya miatt nem látogat meg titeket? Hogyan reagáltál illetve reagálnál ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nővéremmel elég csúnyán összevesztem. Körülbelül 1 éve elköltöztek az ország másik végébe, vettek egy családi házat és van 2 kutyájuk. Ezzel önmagában nem is lenne semmi gond, de a kutyák bejáratosak a házba, ott alszanak, esznek. Folyamatosan ki-be rohangálnak a házból a kertbe és fordítva, felugranak a kanapéra és az ágyakra is. Én pedig megmondtam a nővéremnek, hogy kikérem magamnak, hogy ugyanarra a kanapéra üljek le, amit a kutyák folyamatosan összekoszolnak mindennel. Ráadásul én félek is a kutyáktól, és ő ezt nagyon jól tudja. Kijelentette, hogy náluk a kutyák családtagok és nem fogják őket miattam a hidegbe kizárni. Erre én megmondtam, hogy engem ott nem lát többet. Ezután nagyon csúnyán megsértett, a fejemhez vágott egy olyan tulajdonságomat, amelyről nem tehetek, azt mondta, hogy „ő bezzeg elfogadott” olyannak, amilyen vagyok. Ez lett volna a helyes reakció?
2017. nov. 26. 20:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim válasza:
82%
Apukámat. Ha mi kutyát (vagy macskát) behoznánk a házba, apukám be se jönne soha. Egyébként gyűlölöm azt, aki utálja az olyanokat akik bent tartják a házikedvencüket. A kutya az ember legjobb barátja, és az ember beengedi a házába a barátját, ha a legjobb, ha nem a legjobb, akkor is!
2017. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
92%
Bőrkanapénk van, pont a kutyaszőr miatt, és naponta felmosok és porszívózok, mert kicsit sem bírom a rendetlenséget. Ha valaki fél a kutyámtól (9 kilós terrier mix) megértem, és rászólok a kutyára, hogy menjen a helyére, ami a lakáson belül van, nem engedem oda a vendéghez egy percre sem, de nem küldeném ki senki kedvéért. Az meg, hogy lekoszosozza valaki a lakásomat... lehet én is visszavágnék valami gonosz dologgal ezért. Sértett önérzetedben jól megbántottad szegényt.
2017. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
96%
Most komolyan csodálkozol, hogy a kutyája mellett döntött? Ilyen bánat rokonom lenne mint te, már rég nem tartanám a kapcsolatot. Igazából csak jót tettél neki ezzel a hisztivel végre lezártátok amit rég lekellett volna.
2017. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 A kérdező kommentje:

„És ez miért sértés, ha szabad érdeklődnöm?

Az vagy, vagy nem az vagy? :D”

Az igazság, hogy meleg vagyok. Nem is az esett rosszul, hogy ezt a fejemhez vágta, hogy ő bezzeg elfogadott, hanem az, hogy hozzátette, hogy pedig a hányinger kerülgette, amikor az én házamban volt és elképzelte, hogy mit csinálok a párommal a hálószobában és a ház egyéb részein. :(

2017. nov. 26. 21:03
 15/77 anonim ***** válasza:
92%

Részemről a nővérednek adok igazat: ha nem tetszik, hogy ő kutyákat tart, nem kell odamenned hozzá, és kész. Ha találkozni akartok, akkor majd jön ő hozzád, vagy találkoztok valami nyilvános helyen.

A saját otthonában ne akard előírni, hogy hogyan tartja a kutyáit. Ha nem tetszik, nem mész oda, pont.

Vagy mész nyáron, amikor lehetnek kint a kutyák. Vagy viszel magaddal egy plédet, és arra ülsz le.

Nem kell ezt túlreagálnod.

2017. nov. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
90%

Na látod, a nővéredet a hányinger kerülgette, mégsem mondta azt, hogy emiatt ő nem megy hozzád, pláne hogy kikéri magának.

Neked is illett volna kussban maradnod az ő kutyáival kapcsolatban, ha már te vagy a vendég nála. Nyilván azt elvárhatod, hogy a te lakásodba ne vigyen kutyát, de az ő otthonában hadd csináljon már, amit akar.

2017. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
81%
Ennek tudatában semmi empátiát nem érzek a helyzeteddel kapcsolatban. Ő elfogadott olyannak amilyen vagy pedig kimondottan ellenére volt, te pedig egy ilyen jelentéktelen dolgon felháborodsz és ekkora ügyet csinálsz belőle. Ez olyan mintha ő azt mondaná, hogy nem megy be a házba mert ott az élettársad, mert nekik a kutya ugyan olyan családtag mint neked az élettársad.
2017. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 A kérdező kommentje:

„Ez olyan mintha ő azt mondaná, hogy nem megy be a házba mert ott az élettársad, mert nekik a kutya ugyan olyan családtag mint neked az élettársad.”

Azért a két szituáció nem hasonlítható össze. A párom ember, amikért pedig a nővérem odavan, azok állatok. Ne hasonlítsuk össze a kettőt!

2017. nov. 26. 21:16
 19/77 anonim ***** válasza:
76%

Újabb troll kérdés, a harmincvalahány éves, sok diplomás, meleg férfitől. Nagyon unatkozol, ugye?


Amúgy a kérdésed más topicba tartozik, a "családi kapcsolatok" kategóriába. Remélem gyorsan átteszik...

2017. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk az én házam az én várom alapon az van amit én mondok. A kutyák bent vannak a lakásban, családtagok. Anyámat se zárnám a wc-be mert valakinek nem szimpi, pedig már nem is lakunk együtt. Ha valakinek nem tetszik hogy itt kutyák vannak, az nem jön ide. Pont. Semmilyen módon nem vagyok hajlandó korlátozni a kutyákat, bezárásal vagy bármi egyéb. Nem kötelező idejönni. A kutyák jól neveltek, nem ugrálnak, nem kunyerálnak, nem pofátlanok. Ez bőven elég.
2017. nov. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!