Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan rokonod,...

Volt már olyan rokonod, családtagod, aki kijelentette, hogy a lakásban tartott kutya miatt nem látogat meg titeket? Hogyan reagáltál illetve reagálnál ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nővéremmel elég csúnyán összevesztem. Körülbelül 1 éve elköltöztek az ország másik végébe, vettek egy családi házat és van 2 kutyájuk. Ezzel önmagában nem is lenne semmi gond, de a kutyák bejáratosak a házba, ott alszanak, esznek. Folyamatosan ki-be rohangálnak a házból a kertbe és fordítva, felugranak a kanapéra és az ágyakra is. Én pedig megmondtam a nővéremnek, hogy kikérem magamnak, hogy ugyanarra a kanapéra üljek le, amit a kutyák folyamatosan összekoszolnak mindennel. Ráadásul én félek is a kutyáktól, és ő ezt nagyon jól tudja. Kijelentette, hogy náluk a kutyák családtagok és nem fogják őket miattam a hidegbe kizárni. Erre én megmondtam, hogy engem ott nem lát többet. Ezután nagyon csúnyán megsértett, a fejemhez vágott egy olyan tulajdonságomat, amelyről nem tehetek, azt mondta, hogy „ő bezzeg elfogadott” olyannak, amilyen vagyok. Ez lett volna a helyes reakció?
2017. nov. 26. 20:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
89%

"kikérem magamnak, hogy ugyanarra a kanapéra üljek le, amit a kutyák folyamatosan összekoszolnak mindennel"


"náluk a kutyák családtagok és nem fogják őket miattam a hidegbe kizárni"


Maximálisan a nővérednek adok igazat. Egy állat semmivel sem ér kevesebbet egy embernél. Ha nem akarsz odamenni, hát ne menj, nem hiszem, hogy ez meghatná a nővéredet, csak magadat hergeled vele. Remélhetőleg a te felfogásod minél hamarabb ki fog halni, mert már a könyökömön jön ki ez a felfogás.


"Az állat csak egy állat, hogy lenne családtag, nem ér semmit, én aztán be nem megyek oda, ahova az undorító, koszos állat bement, túl nagy az egom ehhez, én aztán ugyan biztos nem!"

2017. nov. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
13%
Sajnos ez egy ilyen beteg világ, ahol az állat már többet ér, mint az ember. Pedig szerintem neked kellene fontosabbnak lenni.
2017. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
68%

A kérdező lenézi a kutyát, minden mocsoknak elhordja.

A kutya felnéz az emberre, tiszteli.


Ki is ér többet?

2017. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
76%

A nővéreddel kell hogy egyetértsek. Nekem egy fokkal rosszabb, fóbiám van. Pontosabban kígyófóbiám. Mégis megyek állatkertbe, ha hívnak. Pedig se filmekben, se képeken, se gondolati szinten nem tudom elviselni őket. Megemelkedik a pulzusom, elkezdek verítékezni, páni félelem tör rám, illetve ami a fóbiásokra jellemző viselkedési minta. De kimerem jelenteni, hogy vendégségbe is mennék, ahol kígyó van, csak arra az időre zárják be, és takarják le a terráriumot valamilyen sötét anyaggal, még véletlenül se lássam. Illetve minden kígyót ábrázoló holmit, képet gondosan pakoljanak el. De a legjobb az lenne, ha külön helységben lenne arra az időre, csukott ajtó mögött.


Pedig nekem lenne okom nyavalyogni.


28/F

2017. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
81%

A nővérednek adok igazat.

Engem kutya még életemben nem bántott. Ha valakitől feltétel nélküli szeretetet kaptam, akkor az a kutyám volt. Ezeket nem mondanám el minden emberről, akihez volt közöm valaha.


Szóval ne az alapján kategorizálj, hogy ember vagy állat.

Most tökre elképzeltelek..van egy ismerősöm aki meleg és álandóan a kezével hadonászik hisztisen a levegőbe, hogy fúúúúj ez fúúúúj az...


Ha a nővőred elfogadta, hogy Te meleg vagy akkor te miért nem tudod elfogadni, hogy náluk a kutya csaldtag?


Netán majd Te is kizárod a párod az erkéjre/kertbe amig a nővéred nálatok vendégeskedik??? Megtennéd ezt érte?? NEM. Akkor??

2017. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyám (és rokonaim) pont azon az állásponton vannak, mint te, kérdező. Szinte ugyan ezeket a szavakat mondta, mint te. Hogy ő nemigen ül oda, ahova felmehet a kutya és teljesen fel volt háborodva, hogy zárjam ki. Nincs kertünk erre megkaptam, hogy kössem ki a ház elé. Mondtam, hogy ő itt családtag, nem fogom kizárni sehonnan, ő is itt lakik, ha nem tetszik nem kell jönni. Ennek már több, mint fél éve, azóta nem is jöttek és állandóan szóba hozzák, hogy pateroljam el a háztól. Hát nem fogom. Ez a kutya jelzi, ha páromnak epilepsziás rohama van, jelez nekem, felébreszt hajnalban is, ha gáz van. Nélküle ki sem derült volna a betegsége és nem tudták volna időben kezelni. Nem hivatásos terápiás kutya, de így is hatalmas segítség. Nem szeleburdi, nem pofátlan szóval nem zárom ki, csak mert anyámnak nem tetszik, hogy kutya. Ha én ennyit érek neki, hogy inkább nem lát hónapokig, de már csak azért sem hajlandó alkalmazkodni akkor nem is baj, ha nem találkozunk.
2017. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
96%

Kikérted magadnak, majd mikor jól megkaptad, akkor még te vagy felháborodva. Az igen...

Ha emberhez méltó módon megbeszélted volna a nővéreddel, hogy legyen kedves valami zárható helyiségben elhelyezni az állatokat amíg ott vagy, biztos meg tudta volna oldani. De ha a gondolatuk is zavar, akkor miért nem találkoztok valami külső helyen, egy kávézóban vagy akárhol? Gondolom nem akkor derült ki számodra, hogy ott vannak a kutyák.

2017. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
32%

Van egy nagy termetű német juhászom. Lakótelepi lakásban. Kedves , nincs vele semmi baj. De bizony, még idegen is, ha jön, megkérdezem, bezárjam-e a kutyát amíg nálam tartózkodik. Az ebnek semmi gondja, bevonul a konyhába és elszunyókál. Nem ágyon hevergető a kutyám, de néha felmegy. Pl, ha takarítok :) Emiatt amikor Többen jönnek,/ kicsi a lakás/, letakarom a heverőt.

Ennyi. Nem mindenki rajong a kutyákért. Normális ember ezt elfogadja és igyekszik a konfliktust kizárni.

Úgy érzem, a nővérednek te nem olyan nagyon szívesen látott vendég vagy. Ha csak muszájból viseli el az ottlétedet a nemi beállítottságod miatt, akkor nincs sok értelme erőltetni a látogatásokat.

2017. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
51%
El tudom képzelni,hogy a testvéred gyermekeiként szereti a kutyáit. Ha ez így van, akkor te a gyermekeit bantottad meg a szavaiddal, meg persze őt. Ettől függetlenül nem volt szép, amit mondott, gondolom haragjában próbált ő is annyira megbántani téged,mint te őt. Intézzétek el egy oda-vissza bocsánatkéréssel, te pedig légy úrrá az undorodon hasonlóan ahhoz, ahogy ő is tette anno.
2017. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
55%

Nekem most az nem tiszta, hogy pár orára mentél hozzájuk vagy ott is akartál tölteni pár napot?


Utobbi esetben nem csodálom, ha nem akarta a benti kutyákat kizárni az udvarra, elöbbi esetben szerintem megoldhato lett volna, hogy másik szobában legyenek addig. Viszont én sem helyeslem a gondolkodásod, olyat azért nem teszünk, hogy feltételeket szabunk mikor vendégségbe megyünk. Alkalmazkodni kell, a kutyafélelmed amugy is csak akkor tudod legyözni, ha közelebb engeded magadhoz. A kanapéra max leraktál volna egy törölközöt vagy plédet, nem lettél volna koszos. Gondolom nem nyugodt hangnemben kérted meg a kutyák kipaterolását, mert nem értem ezen hogyan lehet ennyire összeveszni, valamelyikötök legyen már engedékeny, ha ilyen ritkán látjátok egymást..

2017. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!