Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan rokonod,...

Volt már olyan rokonod, családtagod, aki kijelentette, hogy a lakásban tartott kutya miatt nem látogat meg titeket? Hogyan reagáltál illetve reagálnál ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nővéremmel elég csúnyán összevesztem. Körülbelül 1 éve elköltöztek az ország másik végébe, vettek egy családi házat és van 2 kutyájuk. Ezzel önmagában nem is lenne semmi gond, de a kutyák bejáratosak a házba, ott alszanak, esznek. Folyamatosan ki-be rohangálnak a házból a kertbe és fordítva, felugranak a kanapéra és az ágyakra is. Én pedig megmondtam a nővéremnek, hogy kikérem magamnak, hogy ugyanarra a kanapéra üljek le, amit a kutyák folyamatosan összekoszolnak mindennel. Ráadásul én félek is a kutyáktól, és ő ezt nagyon jól tudja. Kijelentette, hogy náluk a kutyák családtagok és nem fogják őket miattam a hidegbe kizárni. Erre én megmondtam, hogy engem ott nem lát többet. Ezután nagyon csúnyán megsértett, a fejemhez vágott egy olyan tulajdonságomat, amelyről nem tehetek, azt mondta, hogy „ő bezzeg elfogadott” olyannak, amilyen vagyok. Ez lett volna a helyes reakció?
2017. nov. 26. 20:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
69%

Normális emberek között ez úgy zajlik, hogy:


- Bocsi, tudod, nem szeretem/félek a kutyáktól.

- Ok, akkor addig bemennek egy másik szobába.

2017. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
18%

A kutyàsokat úgysem lehet meggyőzni..

Én sem szívesen ülnék a kutyás kanapéra és ez csak egy kiragadott példa, tudjuk, hogy mindenhol ott a kutyaszőr és a bűz. Hàt nem is tudom, de sok csalàd ezekszerint igénytelen körülmények között élhet, ha normàlisnak tartjàk a kutyát a lakásban.

Jogosan voltàl kiakadva.

2017. nov. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
58%
32-es. Tudod, általában ahol állatok vannak a házban, sokkal tisztább a ház, mivel takarítani kell utánuk szinte minden nap, ezt a felelős gazdik minden nap megteszik. Míg ahol nincs állat, ott hajlamosak az emberek elkényelmesedni, és a saját mocskukban élni.
2017. nov. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
30%

A sok elvakult kutyabúzát aztán győzködheted. Aahogy előttem már írták, ezek nem látják a különbséget állat és ember között, sőt, a kutyát előbbre helyezik. Az ilyen szintű kutyabuzéria egyébként gyakran valamilyen érzelmi hiányosságra vezethető vissza, a nővéredről is sokat elárul, hogy egyből elhordott mindennek, ráadásul a legfájóbb pontokat felhozva.


Nekem is vannak barátaim, ahol bent van a kutya, kanapén/ágyban döglik, hiába fürdetik őket rendszeresen, simán érezhető a kutyaszag mindenhol. Marha higiénikus, mikor egy kiadós kulázás után fetelepedik a kanapéra, nyalogatja magát, utána szájon nyalja a gazdáját stb., guszta dolog. Igazad van, de kutyamánoktól ne várj megértést, hiszen Fifike tiszta, jól nevelt, okos és illatosat kakil.

2017. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
73%

Valaki árulja már el, mi az, amitől különb, jobb az ember egy kutyától, vagy bármi más állattól?


Igaz, az emberek jobban tudják utálni egymást, az állatokat, azokat kihasználni, kínozni, szemetelni, szennyezni, tönkretenni a természetet és a Földet. Az emberek kívül egyik állat sem káros a Földre. De azért az emberek a legjobbak, jah.

2017. nov. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
43%
Itt most nem az àllatok utàlatàról van szó, szimplàn csak a higéniàról. Az igénytelen, büdös embereket sem szeretem.
2017. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
60%

Azért ne érezzük már egyenrangúnak a két sértést! Kevés undorítóbb dolgot mondhatott volna a kérdező nővére.

Nekem is van két kaukázusim. Csodálatos, jólnevelt, okos állatok. Jobban tisztelem őket, mint a legtöbb embert. A legjobb barátom retteg a kutyáktól (nem, ez sokkterápiával nem gyógyítható!), egy régi kutyatámadása miatt. Ezt is megértem és tiszteletben tartom a “vendégjogot”, így elzárom a kutyusokat addig egy másik szobába, amíg itt van. Egyébként semmivel sem rendetlenebbek, mint az emberek, hogyha karban vannak tartva (értsd: takarítás, fésülés, körmök vágása, megfelelő nevelés és főként hogy le legyenek fárasztva).

Szerintem intelligens emberek közt ebből nem lehet probléma.

2017. nov. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
18%
#35, összehordtad az összes közhelyet, szép volt, még a legjobb barát hiányzik. Pont az ilyenekre írtam az előző kommentemben, hogy nem tudnak normális emberi kapcsolatokat kialakítani, ezért kutyát babusgatnak, az embereket meg szarozzák. Ki lehet próbálni az életet az állatok között, csatlakozz egy vadonélő kutyafalkához, majd visszasírod a csúnya emberek világát, ha az erősebb kutya b/\szik elv miatt nem jutsz kajához.
2017. nov. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
34%
Inkább megyek egy kutyáktól nyüzsgő házba pedig tartok tőlük, mint anyámékhoz ahol egy rakás utcáról összeszedett macska van. A kutyákat rendszeresen oltatják és ha gondos a gazdájuk, akkor tiszták és jól neveltek. Mikor anyámhoz megyek már a küszöbön öklendezek a csípős macskaszagtól és mivel a macskák kijárnak vadászni és megfáznak/elkapnak mindent, zöld taknyot tüsszögnek maguk köré folyamatosan. Képzeld el amint épp ebédelsz, a rühes dögje meg egy félméteres csíkot tüsszent ki az orrából, 10 centire az asztaltól, peremier plánban. A múltkor sikerült az egyiknek a bokámat telibe kapni. Anyám meg nem érti miért nem megyek hozzá szívesen egyedül se, nem hogy a gyerekekkel. Pedig elmondtam neki pontosan az okát, dehát szegény cicák kóborak és ne sajnáljam már tőlük a fedelet. Na vele nem lehet semmit kezdeni, mert elvakult.
2017. nov. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
19%
*premier plánban
2017. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!