Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan rokonod,...

Volt már olyan rokonod, családtagod, aki kijelentette, hogy a lakásban tartott kutya miatt nem látogat meg titeket? Hogyan reagáltál illetve reagálnál ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nővéremmel elég csúnyán összevesztem. Körülbelül 1 éve elköltöztek az ország másik végébe, vettek egy családi házat és van 2 kutyájuk. Ezzel önmagában nem is lenne semmi gond, de a kutyák bejáratosak a házba, ott alszanak, esznek. Folyamatosan ki-be rohangálnak a házból a kertbe és fordítva, felugranak a kanapéra és az ágyakra is. Én pedig megmondtam a nővéremnek, hogy kikérem magamnak, hogy ugyanarra a kanapéra üljek le, amit a kutyák folyamatosan összekoszolnak mindennel. Ráadásul én félek is a kutyáktól, és ő ezt nagyon jól tudja. Kijelentette, hogy náluk a kutyák családtagok és nem fogják őket miattam a hidegbe kizárni. Erre én megmondtam, hogy engem ott nem lát többet. Ezután nagyon csúnyán megsértett, a fejemhez vágott egy olyan tulajdonságomat, amelyről nem tehetek, azt mondta, hogy „ő bezzeg elfogadott” olyannak, amilyen vagyok. Ez lett volna a helyes reakció?
2017. nov. 26. 20:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, Légy erős, macskákat is szokták oltani, még kezelni, ha betegek. Hogy anyuka nem teszi, arról ő tehet.
2017. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
22%

Előrebocsátom, hogy állatb*zi vagyok, és legfeljebb akkor fogadnám el, hogy a vendég nem szereti az állataimat, ha allergiás vagy fóbiája van tőle. Viszont ritka görény dolog volt, amit a nővére mondott. Az, hogy elfogadjuk az öcsénk melegségét, ALAP, nem jófejség, amiért viszonzást várunk.

A sok "a kutya annyit ér, mint az ember" hozzászólót meg elképzelem, amint ott toporog az égő házban, hogy a kutyáját vagy a gyerekét mentse...

2017. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
97%
26. vagyok. Szerintem egy normálisan tartott kutya sokkal tisztább, mint pl. egy igénytelenebb ember azokat mégis előbb beengedik. Anyumékhoz jött már be olyan férfi, akit még meg sem láttam, de már megcsapott a szaga 10 m-ről, a saját hányásában és piszkában él, simán belehugyozik a ruhájába és őt mégis beengedték, de a kutyánkat, aki rendszeresen fürdetve van, bent lakik velünk, viselkedni is tud, oltásokat megkapta és még a segítségünkre is van őt meg nem, mert "fujj, ez egy kutya". Azt én sem engedem neki, hogy engem nyalogasson, egy tálból egyen velünk meg ilyenek, mert tudom, hogy a nyelvével tisztálkodik. De sokan előbb engedik be a fentebb leírt embert, mint egy igényesen tartott kutyát és akkor a higiéniával akarják megmagyarázni. Én elfogadom, hogy nem akar kutyát látni a lakásában, mert szerinte koszos, de akkor egy ilyen retket se engedjen be, csak mert ember. Plusz, ha én elfogadom, hogy ő nem tart bent kutyát és igyekszem ehhez alkalmazkodni akkor ő is fogadja el, hogy én meg tartok és bírja ki azt a pár órát. (Amúgy ha normálisan megkérnek kiküldöm a szobából, de ha rögtön utálkoznak, parancsolgatnak meg követelőznek akkor nem, mert ha ő nem adja meg nekem a tisztelet a saját otthonomban és lekezelő velem, akkor nekem miért kéne a kedvére tenni?) Amúgy meg annyira nagy kosz nem lehet nálunk, mert párom a kutyaszőrre és a porra is allergiás (igaz nem durván), de itthon semmi baja pedig van, hogy együtt alszanak, náluk meg ahol semmi állat nincs bent mégis mindig tüsszög.
2017. nov. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
30%

41#

Tudom, hogy szokták, az egész gyerekkoromat macskák társaságában töltöttem anyámnak köszönhetően, pont letojva hogy a testvéremnek szőrallergiája van, elvégre a macska az első a sorban. Oltatta őket, gondoskodott róluk normálisan amíg panelban laktunk. Egyszerre egy macskája volt csak.

Mióta kertes házban él, azóta az összes kóbor macskát összeszedi es kezelteti is őket amennyire tudja, de újra és újra meglépnek majd visszajönnek valahonnan. Koszosan, mocskosan, véresre karmoltan tekeregnek a házban és éjszaka benn alszanak valamennyien, egymást fertőzve.

Semmi bajom nincs alapban a macskákkal, de elérte, hogy most már megsimogatni se akarok egyet.

És igen, vele van baj.

2017. nov. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
92%
Marhasag az egesz! Noverednek igaza van.
2017. nov. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
78%

Az én spánielem nappal kint, este bent.

Télen amikor akar bejöhet.

Van ágyacskája ott a helye, nem a mi ágyunkon.

Én szeretem és tisztelem annyira a testvérem, hogyha ilyen helyzet állna elő, akkor szépen megkérném hogy amíg ott vagyok, addig a kutyák ne üljenek a kanapéra, és egy pléddel vagy valamivel takarják le a kanapét.

Szeretem az állatokat, engem amúgy nem zavar ha ottvannak mellettem, de akkor ne csak úgy a kanapéra feküdjenek, hanem legyen az a kanapé letakarva valamivel, mert ha koszos lesz, azt könnyebb mosni.

2017. nov. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
98%

Igaza van.

Én sem tenném ki az egyébként szobakutyámat (ezt a fajtát kint nem is lehetne hatékonyan tartani), csak mert valaki finnyás rá.


22/N

2017. nov. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is trollkodik a kérdező.

Ha nem, akkor kedves kérdező, te nem meleg vagy, hanem egy rugalmatlan nárcisztikus b zi.


Nálunk két macsek van, szobamacskák, elkerülhetetlen, hogy ne ugráljanak ide-oda akár csak játékból is a kicsi lakásban. Rengeteget takarítok, de a székpárnákon imádnak aludni és épp annyi szőr mindig van rajtuk, hogy a fekete ruhán meglátszódjon.

Az öcsém tetőtől-talpig sötét cuccokban szokott járni, szóval nem szeret így leülni, ne legyen tiszta szőr utána... ha átjön, levesszük a székpárnákat és letörlöm gyorsan a széket, így egyetlen kósza szőrszál se került még rá soha. Már amikor éppen nem veszi az ölébe szeretgetni a fehér macskát, mert nem bír ellenállni neki :)


Neked, nektek sem tartana semmibe leteríteni a kanapét, széket valamivel, ha ennyire nem bírsz közösködni szerencsétlen kutyákkal. Félni meg elég gáz dolog egy családtag ismerős kutyájától, én is megtartom velük a nyolc lépés távolságot, de anyám kutyájával nagyon is jóban vagyunk.

A probléma az, hogy te kompromisszum helyett egyből követelőznél más otthonában. Ha nem tetszik, nem kell odamenni. Ennyi.

Amúgy téged a kutya helyett én harapnálak meg, mert iszonyatosan idegesítő lehet ez a kényeskedő nyafogós stílusod, váh...

2017. nov. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
87%
Ezek szerint én extra rugalmas vagyok, mert ha olyan valaki jön, aki fél a kutyától, akkor a kutyát elzárom. Nyilván nem napokra, de volt már rá példa, hogy átmenetileg, néhány órára nem mehetett be az egyik szobába, ahová úgy egyébként bemehet. Nem lett semmi baja, nem tört meg a lelke, köszöni, jól van.
2017. nov. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
44%
Azért a kérdezőt is megértem, és a testvére elég csúnyán viselkedett. Megértem, hogy a kutyás családban fontos a kutya, de a kutya nem ember! Általában azoknak, akik a kutyát emberszámba veszik, teljesen elborul az agyuk... Pl. Imádom a kutyákat, de a legmagasabb fokozatú allergiám van. Ezért nálam a "kutyázás" csak úgy nézhet ki, hogy játszom vele, megsimogatom, de utána azonnal kezet mosok és a ruhát, amit összeugrál szennyesbe dobom. Ha hozzáérek kutyás kézzel az arcomhoz, úgy összedagad a szemem, hogy nem bírom kinyitni, ha ráfekszem egy párnára, amin előtte a kutya fetrengett, fulladásos rohamot kapok. Én annyi szoktam kérni, hogy nem kell elzárni a kutyát, hisz én is imádom őket, csak ne ugorjon az ölembe, meg ne másszon rám az allergiám miatt, mert vendégségbe értelem szerűen nem viszek váltóruhát, csak kezet mosni tudok. Ez a kérés már önmagában szokott némi feszültséget kelteni. De! A legröhejesebb a történetben: Páromnak régen volt kutyája és bejöhetett a lakásba. Ekkor a kutyás barátai kutyái is bejöhettek. A kutyája öreg volt, elpusztult és nem lett másik. Évekkel később megismert engem és miattam nem lehet bent kutya, KÜLÖNÖSEN NEM AZ ÉLETTEREMBEN! Azóta kutyás barátai NEM LÁTOGATNAK MINKET, mondván, nekik rosszul esik, hogy nem jöhet be a kutya. Tudnak az erős allergiámról is. Kérdem én, ilyenkor mi van. A kutyásoknak nem kell tiszteletben tartani, ha allergiáshoz mennek, hogy az az ő élettere és nem akar benne kutyát látni? Komolya fontosabb az, hogy ő behozhassa A MI ÉLETTERÜNKBE a kutyát, mint az, hogy pl felteszi a fejét a kanapéra A MI OTTHONUNKBAN én odafekszem és fulladásos rohamot kapok később? Tényleg néhány embernek elborul az agya és tiszta h.ü.ly.e lesz mert van egy kutyája... Ez már gáz. Persze szeresse, vigyázzon rá, de a kutya nem ember! És nem lehet fontosabb egy embernél. Kérdező tesója is nyugodtan kirakhatta volna a kutyát arra a pár havonta 1 órára kertbe, mikor kérdező ott van. Semmi baja nem lett volna a kutyának lévén kinti és benti kutya is....
2017. nov. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!