Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan rokonod,...

Volt már olyan rokonod, családtagod, aki kijelentette, hogy a lakásban tartott kutya miatt nem látogat meg titeket? Hogyan reagáltál illetve reagálnál ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nővéremmel elég csúnyán összevesztem. Körülbelül 1 éve elköltöztek az ország másik végébe, vettek egy családi házat és van 2 kutyájuk. Ezzel önmagában nem is lenne semmi gond, de a kutyák bejáratosak a házba, ott alszanak, esznek. Folyamatosan ki-be rohangálnak a házból a kertbe és fordítva, felugranak a kanapéra és az ágyakra is. Én pedig megmondtam a nővéremnek, hogy kikérem magamnak, hogy ugyanarra a kanapéra üljek le, amit a kutyák folyamatosan összekoszolnak mindennel. Ráadásul én félek is a kutyáktól, és ő ezt nagyon jól tudja. Kijelentette, hogy náluk a kutyák családtagok és nem fogják őket miattam a hidegbe kizárni. Erre én megmondtam, hogy engem ott nem lát többet. Ezután nagyon csúnyán megsértett, a fejemhez vágott egy olyan tulajdonságomat, amelyről nem tehetek, azt mondta, hogy „ő bezzeg elfogadott” olyannak, amilyen vagyok. Ez lett volna a helyes reakció?
2017. nov. 26. 20:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
26%

Nem úgy volt hogy az az utolsó válaszod? 😁

"ha ráfekszem egy párnára, amin előtte a kutya fetrengett, fulladásos rohamot kapok."

Tessék. Ha odafekszik egy jól ápolt, gondozott kutya akkor kb. 3 szál szőr esik le róla. Te ettől meghalsz. Durva.

2017. nov. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
52%
"pl felteszi a fejét a kanapéra A MI OTTHONUNKBAN én odafekszem és fulladásos rohamot kapok később?"
2017. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
64%
"Allergizáló tényezők a leváló hámsejtek és az elhullajtott szőr is. A legnagyobb problémát az okozza, hogy ezek az allergének lakásban tartott kutya vagy macska esetén nagyon nehezen, vagy szinte egyáltalán nem távolíthatóak el a kárpitokból, bútorokból. " - Tehát semmit nem ér hogy a lehullajtott 3 db szőrt amiről Te beszélsz összeporszívózod, amíg ki nem mosod, a hámsejtek benne maradnak. Betagad a szem, fulladásos roham is kialakulhat. Igen, képzeld a levegőben száll a szőr is. Ezt belélegzed örülök, hogy ennyit sikerült elsajátítani. Azt kell mondjam, fejlődőképes vagy mégis. Tehát az van mégis amit írtam, és te is: száll a szőr = rövid idő alatt taknyod-nyálad egybefolyik(pár óra) (itt már jobb eljönni, MIELŐTT gond lesz) tehát nem belépsz és fulladsz. Ott maradsz 1-2 napot és előáll a roham. ERgo. Bejön az otthonomba, a hámsejteivel teleteszi a lakást. Ráfekszik a párnára szőnyegre, taknyom nyálam egybefolyik egy idő után. Ez már annak a jele, hogy a szervezet kezd telítődni. Ezt követően ráfekszem a párnára amire ráfeküdt (nincs rajta a 3 szál szőr, csak az atkái és hámsejtek, hiszen kimosva a párna nem volt) és a telitett, már amugy is taknyom-nyálammal egybefolyt szervezetemnek ennyi elég egy rohamhoz. De te biztos jobban tudod, Te voltál velem kórházban, mikor kivettünk egy nyaralót, kifejezetten kértük, hogy csak állatmentes helyre megyünk és befulladtam, mert mint utóbb kiderült évekig állatot tartottak bent, csak épp a szőrt, ahogy Te is mondod összeporszívózták, az atkát hámsejtet, meg nem látod. És biztos Te voltál akkor is velem orvosnál, amikor úgy feldagadt a szeme, hogy nem bírtam kinyitni. El is felejtettem megköszönni, hogy mindezek alatt fogtad a kezem. :) Utólag is köszi és puszi Neked. :)
2017. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
100%

Tök felesleges, százszor leírni, hogy a kutya nem ember. Mindenki tudja.


Ettől függetlenül, ha nekem úgy tetszik, hogy a saját otthonomban a kutya a kanapén vagy az ágyban aludjon, az kizárólag a saját magánügyem. Akit zavar, legfeljebb nem jön hozzám. Ez ilyen egyszerű.


Ha én megyek valahova, alkalmazkodom. Ha nem bírom elviselni, hogy mások másként élnek, mint ahogyan szerintem kellene, nem megyek oda.

2017. nov. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
50%
Sajnállak, minimum szkafanderben kell lenned 0-24 hogy túléld ezt a csúnya, kutyaszőrös világot. Egyébként manapság már szállodákba is be lehet őket vinni, stb. Nagyon nehezen hiszem el, hogyha kimosok egy párnát amin valaha volt pár szál kutyaszőr és te hozzáérsz akkor kórházba kerülsz. De nem kérdőjelezem meg, hogy előfordulhatnak ennyire extrém esetek is. Viszont még továbbra is fenntartom, hogy ebben az esetben te képtelen lennél egy kutyás lakásba bemenni. Ott száll a szőr, belélegzed, rámegy a kajádra, rajta marad a ruhádon. Most vagy az első eset nem igaz, vagy a második.
2017. nov. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
62%

73-as, én kimondottan sajnállak.


De a kérdés feltevőjének nem az a problemája, hogy allergiás a kuttyokra. Úgyhogy a te történeted nem igazán illik ide. Mondjam, hogy totálsan off?

2017. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
100%

Először is amit tudatosítani kéne magadban hogy a nővéredék vettek egy házat és kutyát tartanak.

Egyértelmű hogy a ház az övéké nem pedig a tiéd és a kutyákat tartanak Ez az ő magánügye.

Mivel te csak a nővére vagy és ez nem a te házad.

Neked kéne alkalmazkodni hozzájuk mivel ez az ő házuk.

És nem pedig Nekik kéne alkalmazkodni hozzád.

Egy jó tanács a viselkedésed változtat mert a megjegyzések önzösségre vall.

2017. dec. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!