Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan rokonod,...

Volt már olyan rokonod, családtagod, aki kijelentette, hogy a lakásban tartott kutya miatt nem látogat meg titeket? Hogyan reagáltál illetve reagálnál ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nővéremmel elég csúnyán összevesztem. Körülbelül 1 éve elköltöztek az ország másik végébe, vettek egy családi házat és van 2 kutyájuk. Ezzel önmagában nem is lenne semmi gond, de a kutyák bejáratosak a házba, ott alszanak, esznek. Folyamatosan ki-be rohangálnak a házból a kertbe és fordítva, felugranak a kanapéra és az ágyakra is. Én pedig megmondtam a nővéremnek, hogy kikérem magamnak, hogy ugyanarra a kanapéra üljek le, amit a kutyák folyamatosan összekoszolnak mindennel. Ráadásul én félek is a kutyáktól, és ő ezt nagyon jól tudja. Kijelentette, hogy náluk a kutyák családtagok és nem fogják őket miattam a hidegbe kizárni. Erre én megmondtam, hogy engem ott nem lát többet. Ezután nagyon csúnyán megsértett, a fejemhez vágott egy olyan tulajdonságomat, amelyről nem tehetek, azt mondta, hogy „ő bezzeg elfogadott” olyannak, amilyen vagyok. Ez lett volna a helyes reakció?
2017. nov. 26. 20:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
82%

#50 válaszoló


"Azóta kutyás barátai NEM LÁTOGATNAK MINKET, mondván, nekik rosszul esik, hogy nem jöhet be a kutya. Tudnak az erős allergiámról is. Kérdem én, ilyenkor mi van. A kutyásoknak nem kell tiszteletben tartani, ha allergiáshoz mennek, hogy az az ő élettere és nem akar benne kutyát látni?"


Ez elég ellentmondásos lett. Leírod, hogy nem mennek hozzátok a kutyás barátok. Akkor melyik az a rész, hogy nem tartják tiszteletben az allergiádat? Ha odamennének, akkor nem tisztelik az allergiádat.


Kérdező, neked csak annyit, hogy egészen addig amíg azt le ne nem írtad, hogy a párod ember, a nővéred családtagjai pedig csak kutyák, addig én is hajlottam volna a kompromisszumra (más szobába beengedés, pléd használat, stb..) De ezzel teljesen leírtad magad. Az ember nem felsőbbrendű lény. Ez ennyi szerintem. Rengeteg sz@r ember él a világon, szerintem nincs mire büszkék lennünk és azt hinnünk, hogy mi különbek vagyunk, mint bármelyik állatfaj. Természetesen vannak jó emberek is a világon, de sajnos azt kell mondanom, hogy összességében mi emberek sokkal inkább vagyunk csapás a természetnek, mint bármelyik másik élőlény. Mielőtt leszólsz, magamat is beleértem, nem tartom magam rossz embernek, de ettől még nem érzem úgy, hogy az életem annyival értékesebb lenne, mint egy állaté. Mert hogy mi jogon lenne az? Most ha valaki visszakérdezne, hogy lakástűzből hamarabb mentenék-e ki egy kutyát, mint egy gyereket, akkor nyilván azt mondom, hogy nem, de pont ezért is mondom, hogy lehet a kutya értékesebb, mert valószínűleg hamarabb jelezne, hogy ki kell menteni a gyerekem, mielőtt ő menekülne vagy a kölykeit mentené.

2017. nov. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
32%

61-es


Nyilván a tiszteletben tartás mindenkinek mást jelent. Nekem azt, hogy eljönnek kutyák nélkül. A kutya akkor is egyedül van mikor dolgoznak. Hiszen, mi sem azt mondjuk, ha hívnak, hogy nem megyünk, mert bent van a kutya. Ha vacsorára megyünk, eszünk az ételből természetesen. Holott engem zavar az, hogy olyan konyhában készült, amin keresztül mászott a kutya és sok esetben (megint kihangsúlyozom nem mindenki) aki ennyire kutyás úgy nyúl az ételhez, hogy nem mos kezet. (Pl bnőm volt, hogy úgy kent meg nekem egy szenyát, hogy előtte megsimogatta a kutyát majd nyúlt a kenyérhez, egy másik joghurtot evett, a kutya kuncsorgott és adott neki egy kanállal, majd ugyanazzal a kanállal folytatta az evést....) Bár engem ez zavar, de túl tudok rajta lépni a barátság kedvéért. Ezért számomra ebben az esetben a tiszteletben tartás az lenne, hogy bár zavarja őket, hogy ide nem jöhet allergia miatt kutya, de attól még eljönnek. De tényleg ebben ettől mélyebben nem szeretnék belemenni, mert ezt a választ is így is tuti lesz aki majd kiforgatja. És mielőtt a "miniagresszorunk" kezdene beszólogatni, hogy biztos nem akarnak jönni miattam, és a kutya "nem jövetele kifogás" jelzem benézi. Mert többször volt olyan, hogy hívtuk őket és mondták, hogy nem jönnek, ha nem hozhatják a kutyát, de mi mindenképp menjünk és mikor tudunk menni....

2017. nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindenkinek olyan igénytelenek az ismerősei hogy egy kanállal esznek a kutyával te jó ég... Én is adok nekik de bele a táljukba nem a szájukba. Ott nem zavar hogy emberként vannak kezelve a kutyák csak ha másról van szó?
2017. nov. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
86%

"Pl bnőm volt, hogy úgy kent meg nekem egy szenyát, hogy előtte megsimogatta a kutyát majd nyúlt a kenyérhez, egy másik joghurtot evett, a kutya kuncsorgott és adott neki egy kanállal, majd ugyanazzal a kanállal folytatta az evést...."


Figyelj angyalom, aki ilyen igénytelen, teljesen mindegy van-e kutya, vagy nincs. Ha nem kutyás xarás után sem mos kezet, és azzal a kézzel készíti a "szenyádat".

2017. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
36%

"Ott nem zavar hogy emberként vannak kezelve a kutyák csak, ha másról van szó?"


Az, hogy kire ugrál rá a kutya nem érdekel, amíg nem rám ugrik. Hogy ki fekszik bele az ágyba, amibe belefeküdt nem érdekel, amíg nem nekem kell belefeküdni. Hogy ki eszik egy kanállal a kutyával nem érdekel, amíg nekem nem kell azzal ennem. Mindenki azt csinál és úgy él ahogy akar. Ebből következik, ha valaki nem akar a kutyával túlzottan összemelegedni, az ugyanolyan jogos, mintha valaki úgy véli, neki úgy is jó belefeküdni az ágyba, hogy előtte a kutya ott aludt benne. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni. És mindenkit tiszteletben kell tartani.

2017. nov. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
82%
Ha másnál vagytok nem kapsz halálos allergiás rohamot, csak ha otthon...? Nem kicsit sántít.
2017. nov. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
51%

Biztos, hogy ez az utolsó beírásom a témához, mert nagyon unom, hogy egy ilyen sötétnek magyarázzak, mint Te. Allergiás rohamot nem úgy kapsz hogy piff puff és már fulladozol. Persze, ha minimálisan tájékozott lennél a témában tudnád, ha meg írsz és osztod az észt, legalább olvass utána, amiről okoskodsz. Egy roham úgy indul, hogy egy légtérben tartózkodsz a kutyával, ahol bent él a kutya, tele van minden az atkáival,hámsejtekkel (nem a látható szőrével) akkor is ha a szőrét feltakarítod. Elkezdesz tüsszögni, pár óra múlva taknyod-nyálad egybefolyik. (Ilyenkor jobb, ha már eljössz) Ha ott vagy 1-2-3 napot a szervezet telítődik és fellép a fulladásos roham. A szem úgy dagad fel, hogy atkát/hámsejtet/szőrt viszel bele. Lásd ráfetreng a kutya a kanapéra folyamatosan, ráteszed a kezed, majd valamiért a szemedhez kapsz (mondjuk, mert a tüsszögés mellé pirosodik a szemed is és égni kezd meg viszketni) és hopsz már bele is dörzsölted a szemedbe... Amitől feldagad. Értelem szerűen kutyás házban, nem fekszem rá a párnára, ami a kanapén van, akkor sem ha jó barátaink és kényelmesen tv-zünk. De bocsi, nincs kedvem a saját otthonomban azt nézni másodpercenként, hogy összedöglődi-e a kutya a párnát. Vagy az atkáit belefetrengi a szőnyegbe órák alatt, és napokig tüsszögök majd, taknyom nyálam egybefolyik, majd lehet vinni a szőnyeget a tisztítóba. De mivel látom, hogy úgy irkálsz, hogy fogalmad nincs a problémáról, ahhoz pedig hozzászólásaidból látom, hogy nem vagy elég értelemes, hogy utána olvass, bemásolom neked:

"Az allergiás tünetek megjelenéséért azonban elsősorban azok a fehérjék felelősek melyek az állat nyálában, faggyújában, vizeletében találhatók. Allergizáló tényezők a leváló hámsejtek és az elhullajtott szőr is. A legnagyobb problémát az okozza, hogy ezek az allergének lakásban tartott kutya vagy macska esetén nagyon nehezen, vagy szinte egyáltalán nem távolíthatóak el a kárpitokból, bútorokból. Akár több évvel a házi kedvenc elajándékozása után is fellelhetők a közvetlen környezetben." - Tehát kevés a porszívózás. Mondjuk ilyen alapvető dolgokat, ha már annyira nagy kutyás vagy kéne tudni. De látom, te is annyit tudsz a kutyákról, ezek szerint a sajátodról is hogy "jjajjjjjj de cuki" Többet nem írok a témáról, mert sajnos egy bizonyos értelmi szint alatt nem lehet ezeket megérteni, így nem várom el Tőled.

2017. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
35%

Ne aggódj, 20 év kutyás tapasztalattal, többféle allergiával, egész biztos jártasabb vagyok a témában mint te. :) Akármennyire vergődsz az értelmi szintemen, mégis a te válaszodat érzi mindenki haszontalannak. Nyilván mindenki hülye, csak te vagy helikopter.

Én a macskaszőrre vagyok allergiás, és ez nem attól függ kinek az otthonában vagyunk. Mindenhol allergiás vagyok rá és előjönnek a tünetek. Kutyaszőr ugyanez a kategória, mivel a levegőben száll, és te belélegzed ettől van a fulladásos roham nem mástól. Természetesen ilyenkor megtalálható a kanapén, ágyon, még a leggondosabb takarítás ellenére is. DE! Aki olyan durva szinten allergiás, hogy egy kanapén maradt szőrszáltól fulladásos rohama lesz, az nem tud kutyás lakásban megmaradni. Azért ez valljuk be nem jellemző, úgy gondolom azért egy nagy adag hisztéria társul nálad a nagy allergiás rohamok mellé.

Egyébként minden századból süt, hogy gyűlölöd a kutyákat. "döglődik", stb.

2017. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
44%
Az a jó egyébként hogy amikor face to face találkozom egy ilyen tökkelütött majommal mint te, akkor rögtön bekussoltok és szavatok nincs, csak az ilyen fórumokon van ekkora szátok. 😁
2017. nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
17%
"Aki olyan durva szinten allergiás, hogy egy kanapén maradt szőrszáltól fulladásos rohama lesz" -- bemásolnád légyszi, ezt hol olvastad? ja hogy megint a szövegértelmezés a gondod. Semmi baj, elnézzük. :)
2017. nov. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!