Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság a klasszikus családmo...

Manapság a klasszikus családmodell elítélendő?

Figyelt kérdés

Amikor a férfi dolgozik, a nő pedig vezeti a háztartást, hozza-viszi a gyerekeket óvodába, iskolába, napközben főz-mos-takarít, délután tanul a gyerekekkel, és leviszi őket a játszótérre stb.

Ha valaki manapság erről beszél, akkor úgy vettem észre, rögtön jönnek az előítéletek... golddigger, lusta stb...

Miért olyan elfogadhatatlan ez manapság?


2017. dec. 6. 16:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom ki pontozta le az előző válaszolót, pedig igaza van. Attól hogy nő valaki, még nem kellne cselédként élni, eszét-tehetségét elvesztegetni csak hogy MÁSOKNAK kényelmes élete legyen- meg csicskája akit lehet ugráltatni.
2017. dec. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
60%

Attól még, hogy valaki háztartásbeli, ne higgyétek, hogy 0-24-ben mást se csinál, csak mos, főz, takarít, meg foglalkozik a gyerekekkel, este lefekszik aludni és ez minden nap így ismétlődik újra meg újra...

Az egyik rokonunk is háztartásbeli, de amúgy mielőtt megszülettek volna a gyerekei, dolgozott ő is. És a főzéssel, takarítással kész van pár óra alatt, a fennmaradó időben meg azt csinál, amit akar, eljár a barátnőihez, a hobbijainak él, stb. Pár éve pl. elkezdett kötni, horgolni és eladja, amiket készít.

2017. dec. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
37%

"esélye se lesz a gyerekeit megtartani ha megromlik a házasságuk és válás lesz a vége"


Az, aki így áll hozzá a kezdetektől fogva, az el is fog válni!

2017. dec. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek a 10-es hozzászólóval.


Különben meg otthon is van annyi munka család mellett, ami bőven elég egy embernek egész napra, azok, akik úgy döntenek, hogy otthon maradnak biztos, hogy nem csak sorozatokat néznek egész nap. Megdolgoznak azért a kis eltartásért otthon.

2017. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
77%

Egyszerűen divatjamúlt, vagy hogy is mondjam...

Nagyanyám 7 gyereket nevelt fel, egy nagy földpadlós parasztházban. Hatalmas kert, malacok, baromfi, kecske. Nem volt se mosógép se porszívó, hogy mást ne is említsek. Emlékszem, hogy segítettem neki az utcai csapról vizet vinni, mert a házban csak villany volt. (80-as évek, Eger környékén.)

Ehhez képest elég durva egy lapon említeni azt, amit 99%-unknak ma otthon csinálni kell. A gyerekek fél napot oviban, suliban, a lakások többsége 50-100 nm, a mosás meg annyi, hogy benyomsz egy gombot. A három gyerek már nagycsalád. Vidéken se sokan gazdálkodnak, de a konyhakert és a baromfi is ritka. Az a helyzet, hogy napi 8 óra munka mellett is meg lehet oldani. Nem azt mondom, hogy kisujjból könnyedén, és patikatisztaság van minden szekrény mögött! De nem érzem úgy, hogy munka mellett ne lehetne boldogulni. (3 gyerek, kertes ház, szóval van mit csináljak.)

Amikor valaki a 45 nm-es panelban, egy négyig oviban hagyott gyerek mellett előadja magát, hogy ő főállásban htb, az tényleg elég vicces.

2017. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
78%

"Az, aki így áll hozzá a kezdetektől fogva, az el is fog válni!"

Nem. Aki igy áll hozzá, annak van egy MINIMÁLIS józan esze, tudja hogy a dolgok változhatnak, és készül az esetleges bajra.

2017. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy a 16os mondja. Csak itt nézzetek meg egy két kérdést ahol a nő nem tud mit kezdeni magával mert x éve háztartásbeli és gáz van otthon. Szerintem felelőtlenség főleg a mai világban másra alapozni.
2017. dec. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
34%
Ha a nőnek is van jövedelme máshonnan, miért ne? Akkor még kiszolgáltatott helyzetben sincs. Befektetések, ingatlanok stb.
2017. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
67%
Kiszolgáltatott helyzetben van. Másrtészt ki az, akinek megfelel állandóan otthon lenni? Nme azért tanulnak az emberek, hogy utána háztartást vezessen és csak ennyi inger érje.
2017. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
84%
Na engem pont akkor szóltak meg, amikor fél évig otthon voltam, mert tanulnom kellett, hogy kellemesebb és jobban fizető munkám legyen, mint az, amit gyorsan elvállaltam, mert jobb munkakörbe nem vettek fel diploma nélkül. Épp hogy meg nem köveztek, amiért otthagytam a munkahelyem (azért, hogy később lehessen egy sokkal jobb).
2017. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!