Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság a klasszikus családmo...

Manapság a klasszikus családmodell elítélendő?

Figyelt kérdés

Amikor a férfi dolgozik, a nő pedig vezeti a háztartást, hozza-viszi a gyerekeket óvodába, iskolába, napközben főz-mos-takarít, délután tanul a gyerekekkel, és leviszi őket a játszótérre stb.

Ha valaki manapság erről beszél, akkor úgy vettem észre, rögtön jönnek az előítéletek... golddigger, lusta stb...

Miért olyan elfogadhatatlan ez manapság?


2017. dec. 6. 16:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nem elfogadhatatlan, de pl anyukám is igy volt anno-szülöktöl 2 percre laktunk- ha történt volna szegény apuval valami, joval nehezebb lett volna,de megoldhato.


Mi úgy gondolom ezt nem engedhetjük meg, van 2 kocsink, joval nagyobb házunk és 3 gyerekünk akik magasabb életszinvonalon élnek mint anno mi.


Ha történik, valamelyikünkkel valami a másik biztositani tudja ugyanezt.

2017. dec. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
66%

"az első sor azért érdekes, mert a jogszabályt azért mégse merte átírni, úgyhogy ott helyesen "házastársi tartás" szerepel. "


Tényleg ennyire idióta vagy, hogy az elnevezésen lovagolsz?:D A házastársi tartás a magyar jogban pontosan azt jelenti, amit köznyelven asszonytartásnak vagy nőtartásnak nevezünk - a férj biztosítja az asszony megélhetését a válás után. Azét az asszonyét, aki együttélésük alatt biztosította az ő kényelmes, nyugodt hátterét a karrierépítéshez, feladva a saját lehetőségeit. Tudom, nehéz neked ezt felfogni, de azért próbálkozz.:-) Az, ahogy itt reagálsz, azt mutatja, hogy számodra az úgynevezett "társ" az, aki neked mindent megad, de a magad részéről semmi kötelezettséged nincs felé - nos, sok sikert a keresgéléshez, sokáig fog tartani.

2017. dec. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
95%

Nem elítélendő, de ma már egy háztartás nem azt jelenti, mint 200 éve, kevés helyen tartanak állatot, meg kapálnak stb.

Az ha valaki egy panelban htb, az inkább érthetetlen

2017. dec. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
90%

Mindenki azt csinál az életével amit akar, engem nem igazán érdekel más élete, sosem ítélkeznék más felett emiatt.

A magam részéről tudom, hogy nem azért tanultam annyit, nem azért választottam jó szakmát, hogy utána otthon legyek, ne dolgozzak.

A másik dolog, hogy manapság egy férfinek a fizetése nem szokott elég lenni ahhoz, hogy jól éljenek, muszáj a nőnek is dolgozni.

A másik dolog, hogy sok olyan pasi van, aki teljesen visszaél azzal, hogy ő keres pénzt, hogy a feleségét kb zsarolja vele és feltétlekhez köti, hogy mikor kaphat pénzt fodrászra vagy ruhákra vagy ilyenekre..

Nyilván nem lennék ilyen pasival, de nekem ez sem hiányozna, hogy kb zsebpénzt kelljen kérnem.

Csak jó érzés, ha van saját jövedelme az embernek és nem kell kérni.

Meg a másik dolog, hogy engem nem köt le annyira a házimunka és a főzés, hogy csak ezt csináljam.

Nem egyszerű munka után ezeket megcsinálni, de nekem így jó, baromira unatkoznék és nem érezném magam hasznosnak, ha csak a házimunka lenne a feladatom egész nap.

De mondom, nem ítélem el azt, akik így élnek.

Ahol a férfinak van jobb végzettsége és sokat keres vele, ott meg tudom érteni.

De nálunk ugye más a szitu,elég jó szakmám van, nem akarnám kárba veszni a sok mindent amit megtanultam hozzá.

2017. dec. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
54%

#32, így talán végre felfogod a különbséget:

HÁZASTÁRSI TARTÁS


Sokan azt gondolják, hogy házastársi tartás alatt kizárólag az asszonytartást értjük, pedig a Férjek is kérhetnek tartást a volt Feleségüktől, ugyanolyan feltételek alapján....

[link]

Az általad belinkelt cikkel meg az volt a gond a diszkriminatív és demagóg voltán kívül, hogy elavult jogszabályokra hivatkozott, az új Ptk előtti időkre. A jogi környezet azóta megváltozott, és koránt sem a cikkíró reményei szerint. Ennyike.

" - nos, sok sikert a keresgéléshez, sokáig fog tartani." - nagyon nem nyertél, idén vagyunk 21 éve együtt a párommal...

2017. dec. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
60%

Én nem lennék htb. nem elégítene ki szellemileg, meg úgy egyébként...

DE! Nem ítélem el azt, akinek így jó, meg ugye ez 2 ember döntése. Ha egy férfinak jól esik tiszta rendezett házba hazaérni, meleg vacsira, és talál olyan nőt, aki ezt a szerepet vállalja boldogan, akkor miért is ne?


Akik meg "parazitáznak", azok többnyire frusztrált, rakás szerencsétlenségek. El nem tudom képzelni, miért kell beleugatni más házasságokba, háztartásokba, és mindent a saját kis életünkre kivetíteni.

Soha nem értettem ezt, hogy miért az a férfi félti a kis pénzecskéjét, a gonosz nőktől, akitől kb. elvenni sincs mit.

2017. dec. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, ld #21... és tényleg nem érted, aki "asszonytartás"-ozik, "nőtartás"-ozik az egy alapértéket, a férfi és nő egyenrangú, egyenjogú voltát kérdőjelezi meg - nem véletlen, hogy ilyen beteg intézmény rég nem létezik Európában. (utoljára az olaszoknál nyiffant ki, pár éve) Ugyan mi a búbánatért kellene minden férfinek karrieristának, és minden nőnek otthonülőnek lenni? Miért ne lehetne a nő a kereső, és a férfi a htb? - például...

Nálunk pl tök egészséges az egyensúly, voltak évek, amikor az egyikünk volt a fő kereső, és voltak, amikor a másikunk, soha nem volt ez téma. Ahogy az se, hogy melyikünk milyen pénzecskét félt, lévén, hogy "MI vagyonunk, MI pénzünk" van...

2017. dec. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
25%

És ez most hogy jön ide? Kit érdekel? Kire tartozik?

Tudod az nagy baj, ha valaki etalonnak akarja beállítani az ő saját kis életét, mert neki így jó így kényelmes.

Akadj már le a pénzről. Hihetetlen számodra de az van hogy ha egy nő htb az a férfinak is jó!!! Az az ő döntése is!!!Igen mert neki megéri, hogy minden nap patyolat házba érjen haza (ha jómódúak akkor az nem egy 50nnm-es panel), hogy meleg vacsit tegyenek mindig az orra elé, hogy a gyerekek addigra el vannak rendezve, nem este 5-kor hozzák ki őket az oviból (gyereknek is jó), és uram bocsá' feleségnek is jut magára ideje, ami a férfinak is csak jó.Eljár terembe, sportol, ad magára. Nem pedig egy lefáradt dolgozó nő.

Véleményt mondjuk lehet írni, ahogy előtted többen megtették hogy miért is jó vagy rossza ez az életforma, de aki undorító szavakat használ, az többnyire igenis frusztrált meg irigy.

Minden más csak szócséplés, meg "debezzeg nálunk"...mint írtam senkit nem érdekel. Nálatok így van, másnál meg máshogy.

Ezt az életformát meg nem érted, mert valószínű soha nem voltál ilyen férfi, aki ezt megteheti, nem is leszel. Ok nincs ezzel semmi baj, de akkor ignoráld, ne ítélkezz.

Hogy ki karrierista meg ki nem az megint nem más ügye, hanem mindenkinek sajátja.

Vannak még nők akiknek 1. a család meg a gyerek, és mondjuk szívesen áldozzák fel a karriert ezért. Magánügyük, amíg van férfi aki ebben partner.

2017. dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
57%

"Ezt az életformát meg nem érted, mert valószínű soha nem voltál ilyen férfi, aki ezt megteheti, nem is leszel. Ok nincs ezzel semmi baj, de akkor ignoráld, ne ítélkezz." - khmmmm... arra gondoltál, hogy valaki NEM IS AKAR ilyen emberré válni? :)

És de, ítélkezni másféle alappal is lehet, tudod, az embernek van szülői családja is... ahol én köszönettel megtapasztaltam a parazita meg a papucs szimbiózisát anélkül, hogy ebbe bármi beleszólásom lett volna, nem véletlen, hogy sose kérnék ebből a fajta életformából, és sose tennék ki senkit ennek. Tiszta?

2017. dec. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
38%
Kicsit nézzetek körül a világban, hogyan élnek pl az expat feleségek Közel- és Távol-Keleten. Kb klasszikus családmodell + bejárónő, aki takarít. Remekül elmuzsikálnak ezek a házasságok, mert a nőknek van idejük a gyerekekre és magukra is, a férfinak nincs 8-10 óra munka után még pluszban házimunka. Kiegyensúlyozott, nyugodt családok ezek, ellenben a 8 órát dolgozó + háztartást vivő családmodellel, ami egy marhaság, láthatóan nem működik, mindenki fáradt, kedvetlen tőle, a házaspároknak nincs idejük egymásra, a gyerekek alig látják a szüleiket, mégis rengetegen védik.
2017. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!