Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság a klasszikus családmo...

Manapság a klasszikus családmodell elítélendő?

Figyelt kérdés

Amikor a férfi dolgozik, a nő pedig vezeti a háztartást, hozza-viszi a gyerekeket óvodába, iskolába, napközben főz-mos-takarít, délután tanul a gyerekekkel, és leviszi őket a játszótérre stb.

Ha valaki manapság erről beszél, akkor úgy vettem észre, rögtön jönnek az előítéletek... golddigger, lusta stb...

Miért olyan elfogadhatatlan ez manapság?


2017. dec. 6. 16:33
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
74%

Én nem tartom elfogadhatatlannak. Max. akkor, ha névleg az, gyakorlatilag meg megy bejárónő, nagyinak le van passzolva a gyerek, és anyukának az a legnagyobb baja, hogy mennyire megy a pulcsijának a színe a körömlakkjához vagy a műkörméhez, és hogy melyik plázába menjen este. Az aranyásást és más kihasználását elítélem. És baromi könnyen különbséget lehet tenni a 2 között. Amikor én gyerek voltam, láttam szuper htb-t is (aki tényleg megteremtette az otthon melegét, finom házi étel, gyakran többfogásos, csillogó-villogó lakás stb.), meg olyat, aki tényleg az ingyenélő hülyep... kategória volt.


Viszont én sosem mennék bele ilyen kapcsolatba.

Ma már nem elfogadott, általános nézet az, hogy holtodiglan. Simán lehet válni, és nem fogja magából kivetni a társadalom az elváltat. Anno még ha voltak is stiklik, megcsalások, ilyesmik, válás nem. És a férfi feztése bizony a családjához ment haza akkor is, ha volt viszonya vmi kis rüfkével. Manapság az van, hogy pár évig mutatjuk, hogy minden heppi, aztán a 30-as évei végén, 40-es évei elején járó pasas egyszercsak lelép vmi 20éves kis libuskával, mert jaj, az frissebb, fiatalosabb, feszesebb testű, kevésbé kimerült, csacsogósabb... anya meg munkaviszony nélkül ott van hagyva 2-3 gyerekkel (mert ugye a Cintike vagy a Vikcsyke nem akarja, hogy velük éljenek a gyerekek)... gyakran a házból is ki vannak téve, mert az sem a nő tulajdona, hanem a férfi nevén maradt házasság előttről.

Plusz másik kérdés: mi van, ha a férfi idő előtt meghal. Az örökség kitart egy ideig, de aztán...? Milyen munkát talál egy nő mondjuk 35 évesen úgy, hogy soha nem volt 1 nap munkaviszonya sem? Olyat, ami szarul fizet és még sokáig is bent kell lennie... sem eltartani nem tudja magát és a gyerekeit, sem elég sok időt tölteni a gyerekekkel. Hasonló paraméterekkel rendelkező (korban hozzáillő, pénzes stb.) pasit nem fog találni, mert azok meg vagy a huszonéveseket hajkurásszák, vagy inkább keresnek egy nőt, akinek nincs gyereke, mert a gyerek macera, automatikusan gyanakvóak egy gyerekes nővel szemben (hogy biztos csak lóvét akar a gyerekeknek, és nem szereti pt)... meg egyáltalán, ha még jól is néz ki a pasas, úgy tud válogatni a nők között, hogy csak na. Akkor meg simán le tud akasztani egy hozzá hasonlóan karrierorientált, gyerekkel nem rendelkező, csinos és vonzó nőt. Vagy akár olyat, aki nem karrierorientált, de korban hozzáillő és még gyermektelen (mert ilyen is van).


Én nem tenném magam ennyire kiszolgáltatottá sosem. Legyen egy biztonsági hálóm, ha bármi történne. Tudjak normális életszínvonalon élni, ha a párom nincs mellettem vmilyen oknál fogva.

2017. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
52%
"Csak azt tudnám hogy ez egyeseknek miért felháborító, és miért is vitatéma ez nálatok.....Nevetséges." - tán a #37-nek az első 4 sorát is el kellett volna olvasnod, mielőtt belekötöttél az utolsó 2 sorba. Ott van feketén és fehéren...
2017. dec. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
69%
Én csak pl. azt nem hiszem, hogy van egy férfi, aki jól keres, nem csak annyira, hogy legyen étel az asztalon, meg a csekk be legyen fizetve, hisz akkor a feleség is dolgozna, hanem tényleg sokat keres. Akkor az asszony sem fog a kertben kapálni és egész nap takarítani, hanem van bejárónő, csak akkor mivel foglalja le magát? Tutira nem mondja a férj, hogy jól van keresek milliókat, te meg pucold a wc-t, meg töröld a port egész nap. Mert akkor a takarítás kilőve, mi marad? Főzés? Az legyen két óra, ha nagyon extrát főz, és a többi idő?
2017. dec. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
19%

67%-os, elolvastam azt is. És bocs de nevetséges hogy csak azért mert te összevitáztál egy válaszolóval azon, hogy van-e ilyen jogszabály, vagy nincs, attól már minden htb parazita.

És igen vita ez nektek, meg felháborodtok, nem véletlenül vagyok 0-ra pontozva azért mert nem mászok bele ismeretlen családok életébe, nem általánosítok, és itélkezem puszta irigységből. Erre aztán tényleg mennie kell a nulláknak, felháborító, mi?

2017. dec. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
36%

72%-os neked meg él egy nagyon elferdült kép a fejedben. Ez az egész értékrend kérdése, meg felfogásé.

Miért ne intézhetné a nő az otthoni dolgokat attól, hogy a férfi sokat keres?

Szokták mondani, hogy pont az az ember a leggazdagabb sokszor akiről nem is gondolnád, mert nem veri el puccos felesleges dolgokra a pénzt.

Pl sok vezető beosztású ember ül fel pl BKV-ra mert fene se kering parkolóhelyért, mikor BKV-val secc perc alatt ott van ahol kell. Nem dob ki flancolásból rengeteg pénzt ruhára...És akkor igen, nem fog takarítónőt fogadni ha van egy feleség akinek otthon nincs más dolga csak szép normális tempóban ellássa a háztartást. Vagy mondjuk szereti a házi kosztot, és jobban esik otthon enni azt a családdal este, mint rendelni étteremből.

Nem tudom miért kell a tehetősebb embereket kapásból hülye sznobnak beállítani, aki biztos ilyen meg olyan.

2017. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
45%

Jó, akkor főz: 2 óra

takarít: 2 óra

És a többi idő? Ez négy óra, ha nagyon lassan csinálja, meg ki takarít mindennap?

2017. dec. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
45%

Erről talán kérdezz meg egy htb-t...vagy mondjuk 10-et, akkor kapsz 10 félre verziót, hisz gondolom mindnek más-más élete meg körülményei vannak.

De legnagyobb felháborodásodra lesz majd olyan pont is a napirendben mikor magára jut idő.

Ami azért is érdekes mert 1. hsz-edben pont azért rontottál nekem hogy de neked is mennyi időd van magadra, meg mindenre. Nem kevesebb mint a htb-knek, ugye...;) Ment is nekem a nulla.

2017. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
28%

"Utolsó, ld #21... és tényleg nem érted, aki "asszonytartás"-ozik, "nőtartás"-ozik az egy alapértéket, a férfi és nő egyenrangú, egyenjogú voltát kérdőjelezi meg - nem véletlen, hogy ilyen beteg intézmény rég nem létezik Európában. (utoljára az olaszoknál nyiffant ki, pár éve) "


Dehogynem létezik.:D Egyébként azért nevezi a köznyelv asszonytartásnak, mert a klasszikus családmodellben a nő van otthon és neveli a gyerekeket, fordítva igen ritkán van. Ez nem diszkrimináció, vagy a férfi-női egyenjogúság negligálása, hanem gyakorlati tény. Az egyenjogúság értését inkább annál kérdőjelezném meg, aki parazitának nevezi azt a nőt, aki pénzkereső tevékenységet nem végez, viszont nevel 2-3 vagy még több gyereket, teljes egészében ellátja a háztartást, és biztosítja a férjének, hogy az csak felüdülni és pihenni járjon haza, a karrierje érdekében akár hetekig távol maradjon, és semmilyen otthoni gonddal ne kelljen foglalkoznia. Ez nem napi 8 órás elfoglaltság, hanem sokkal több, aki ezt nem tekinti ugyanolyan fontos és értékes tevékenységnek, mint a sajátját, no azzal vannak a problémák.

Mellékesen megjegyzem, hogy én pont ötször annyit keresek, mint a férjem, és a legkisebb gyerekünkkel ő volt gyesen, mert ez volt a legelőnyösebb megoldás a család számára. Van bejárónőm, és én is kiveszem a részem a maradék házimunkából, gyerekekkel való foglalatosságból, amikor hazaérek. Mindazonáltal hálás vagyok a férjemnek, hogy bevállalta ezt, eszembe se jut parazitának tekinteni sem ezért, sem azért, mert lényegében én vagyok a családfenntartó a gyes időszakán kívül is.:-)

2017. dec. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
58%

#58, újra, hátha egyszer: "HÁZASTÁRSI TARTÁS

Sokan azt gondolják, hogy házastársi tartás alatt kizárólag az asszonytartást értjük, pedig a Férjek is kérhetnek tartást a volt Feleségüktől, ugyanolyan feltételek alapján...."

2017. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
24%

"#58, újra, hátha egyszer: "HÁZASTÁRSI TARTÁS "


Figyelj, egyszer már leírtam, de akkor se ment át a vér-agy gáton, hátha most igen: tudom, hogy ez a jogi terminus, tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy értelemszerűen férj is kérheti, ettől függetlenül a köznyelv asszonytartásként emlegeti. Ettől a tartalma nem változik, és jottányit sincs köze az elnevezésnek ahhoz, hogy Magyarországon ez nincs megfelelően szabályozva ahhoz, hogy nők (és férfiak, kedves Loretta :D) tömegei bátran bevállalják a háztartásbeli szerepkört. A vita ugyanis innen indult, ettől kezdtél parazitázni, minden további csak fölösleges, szánalmas kötözködés a részedről.:-)

2017. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!