Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság a klasszikus családmo...

Manapság a klasszikus családmodell elítélendő?

Figyelt kérdés

Amikor a férfi dolgozik, a nő pedig vezeti a háztartást, hozza-viszi a gyerekeket óvodába, iskolába, napközben főz-mos-takarít, délután tanul a gyerekekkel, és leviszi őket a játszótérre stb.

Ha valaki manapság erről beszél, akkor úgy vettem észre, rögtön jönnek az előítéletek... golddigger, lusta stb...

Miért olyan elfogadhatatlan ez manapság?


2017. dec. 6. 16:33
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, nekem ez az apa/anya csak felüdülni járjon haza elég meredek. Ez nem család, ahol az egyiknek az a háza, a másiknak meg egy szálloda.
2017. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
17%
Valószínűleg nem vagy tisztában a "felüdülés" szó teljes jelentéstartalmával.:-)
2017. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
52%

" Ettől a tartalma nem változik, és jottányit sincs köze az elnevezésnek ahhoz, hogy Magyarországon ez nincs megfelelően szabályozva ahhoz, hogy nők (és férfiak, kedves Loretta :D) tömegei bátran bevállalják a háztartásbeli szerepkört. " - remélhetőleg ilyen módon nem is lesz SOHA, ahogy az a #24-ben idézett kedves antiszimpatikus ügyvédnő előadta. (persze őt is megértem, 50 eFt-s óradíjat csak a luxusfeleségektől lehet lehúzni válóperben...)

Egyébként akkor téged az se zavar gondolom, ha csak a férfit nevezik embernek, és csak a fiúgyereket gyereknek, hisz az "ember meg az asszony" a "gyerek meg a jány" szintén csak hagyományos terminológia... a baj csak az tudod, hogy a terminológia és a gondolkodásmód sok esetben együtt szokott járni, így egy terminológia jelent egyfajta gondolkodásmódot is (még akkor is, ha épp nem ez a beszélő szándéka)

2017. dec. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
45%

Sok eszed van utolsó, hogy pont a 68%-os válaszolónak rontasz neki ezekkel a feltételezésekkel. Pont ő aki nőként családfetanrtó a fizetésével, és nem ő maradt otthon babaázni....HJa biztos letljesen oda meg vissza van ezért az elavult gondolkodásmódért.

Te viszont látszólag már nem tudod hogy kapálózz, hogy okosat szólj és igazad legyen.

2017. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó, csendben megemlíteném, hogy itt nem egy matematikai problémáról folyik a vita, hogy létezzen jó meg rossz megoldás. Nekem - megkockázom, a társadalom jelenlegi többségéhez hasonlóan - nem pozitív dolgok ugranak be egy htb-ről. (persze, ha ott van a háztáji az más, de az nem htb, hanem önfoglalkoztató).
2017. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
43%
62-es, akkor magyarázd el.
2017. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!