Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság a klasszikus családmo...

Manapság a klasszikus családmodell elítélendő?

Figyelt kérdés

Amikor a férfi dolgozik, a nő pedig vezeti a háztartást, hozza-viszi a gyerekeket óvodába, iskolába, napközben főz-mos-takarít, délután tanul a gyerekekkel, és leviszi őket a játszótérre stb.

Ha valaki manapság erről beszél, akkor úgy vettem észre, rögtön jönnek az előítéletek... golddigger, lusta stb...

Miért olyan elfogadhatatlan ez manapság?


2017. dec. 6. 16:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az "elítélendő" egy marhaság, mindenki azt ítél el, amit akar, miért kellene bárkinek is a mások véleménye után menni, amikor lehet sajátja is.

Én spec férfiként pestist kapnék az említett " klasszikus családmodell"-től, de vannak, akiknek ez jön be.

2017. dec. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
42%
Én nem tartom elfogadhatatlannak, ha van hozzá megfelelő partner, és a nő tényleg ennek akar élni. Nálunk a nőtartás intézménye létezik ugyan, de messze nem olyan mértékben, ami megfelelő létbiztonságot nyújtana akkor, ha szétmegy a házasság.
2017. dec. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
49%
"Nálunk a nőtartás intézménye létezik ugyan" - szerencsére NEM létezik ez a diszkriminatív mocsok. (sehol Európában). HÁZASTÁRSI (élettársi) tartás van a bármilyen nemű, önhibáján kívül rászoruló házastárs/élettárs számára.
2017. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
62%

Bármennyire fáj, utolsó, létezik ilyen Európában. Nálunk is, csak épp, mint azt már írtam, nem megfelelően.


[link]


Amúgy ne aggódj, htb-t eltartani nem a te jövedelmeddel lehet, úgyhogy nem fenyeget veszély.:D

2017. dec. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
80%

Anyám ugyanezt megtette úgy,hogy mellette dolgozott.

Legalábbis ha nő lennék, nem szeretném azt mondani az életem végén,hogy amit elértem: Háziasszony voltam meg a gyerekekkel foglalkoztam. Ennél sokkal több van egy emberben.

Egyébként is.....nem hiszem,hogy nemek szerint fel kéne osztani. APu is tudja vinni a gyerekeket, ha van mód, főzni egy férfi is tud, takarítani is. Lesülne a képemről a bőr, ha a jövendőbelim egyedül csinálná ezeket, én meg soha nem is csinálnám.

2017. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
55%
#24, a címen kívül az első sort is el kellene olvasni...
2017. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
72%

mert oviba apa is viheti a gyereket, meg a játszóra is.

főzhet ő is

moshat is.

ezek nem női feladatok.

gyerek felnő, akkor mi van? anyuka egész nap ül a házban és várja apát haza? szánalom

2017. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
37%

"#24, a címen kívül az első sort is el kellene olvasni..."


Neked az egész cikket javasolnám olvasásra nagy szeretettel, még ha megterhelő is számodra szellemileg.:-)

2017. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
66%

#28, mit, egy ügyvéd ügyfélfogásra szánt agymenését??? az első sor azért érdekes, mert a jogszabályt azért mégse merte átírni, úgyhogy ott helyesen "házastársi tartás" szerepel.

Egyébként miért tartana el az ember egy parazitát (akármekkora jövedelemmel) amikor normális TÁRSAT is tud találni?

2017. dec. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
65%
Talán 100 ével ezelőtt igy volt de már 80 évekbe is dolgoztak nők és viték háztartást is .én nem akarnék csak itthon lenni.az nem élet .
2017. dec. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!