Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság a klasszikus családmo...

Manapság a klasszikus családmodell elítélendő?

Figyelt kérdés

Amikor a férfi dolgozik, a nő pedig vezeti a háztartást, hozza-viszi a gyerekeket óvodába, iskolába, napközben főz-mos-takarít, délután tanul a gyerekekkel, és leviszi őket a játszótérre stb.

Ha valaki manapság erről beszél, akkor úgy vettem észre, rögtön jönnek az előítéletek... golddigger, lusta stb...

Miért olyan elfogadhatatlan ez manapság?


2017. dec. 6. 16:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
27%

Jaa mert ha a ti családotokban alap volt hogy bárki bárkinek a papaucsa, akkor tuti minden háztartásban ez van, ahol valamelyik fél "otthon ülő"?? Hűű ez aztán alaposan átgondolt, hatalmas érv.

Tudod vannak olyan házasságok, ahol az egyik fél úgyis egy hatalmas nagy papucs, hogy mindketten dolgoznak. Na ehhez mit szólsz?

Marhára nem ezen múlik az ügy.

Léteznek ilyen családok, akik boldogok így, meg léteznek 2 keresős modellek is akik épp válnak, vagy egymást ölik otthon a 4 fal között.

Ne legyél már korlátolt.

2017. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
56%

Én meló után is főzök

Edzeni együtt járunk


Bírom, mikor valaki írja, hogy meló mellett tutira mirelit pizza a vacsi és ragad a kosztól a lakás :D

2017. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
38%
Az meg hogy te milyen emberré akarsz válni, vagy nem akarsz, mint mondtam magánügy. Annyira bírom mikor valaki nem lát bele más életébe, de ő már úgy tudja hogy az milyen is.
2017. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
31%

Jajj 72%-os te meg ne forgasd már ki a szavaimat.

Már vártam hogy majd idejön valami sértett dolgozó anyuka és leszedi a fejem.

Természetes hogy nem ragadtok a kosztól, meg eljártok ide-oda. De azt nem lehet elvitatni hogy aki otthon van annak lényegesen több ideje van magára, meg a háztartásra, mint aki nem. Ezen nem tudom miért kell megsértődni.

És mint írtam én is dolgozom, nem áll szándékomban htb-nek lenni, ezt csak így pusztán megállapítottam, hogy igen nekik több idejük van magukra....érdekes nekem nem sértő.

2017. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
56%
És olyat nem ismersz akit egész nap otthon esz a fene, de mégsem csinál semmit, csak lustul?
2017. dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
46%

Biztos van ilyen is. Épp ezt magyarázom, hogy ne kezdjünk már el általánosítani.

Vicces épp most kérted ki ez magadnak nem? :)Hogy nálatok rend van és nem mirelit kaját esztek. Na látod!

Most idejöhetne egy elfoglalt htb hogy neki igenis egész nap van mit csinálni, és ne sértegesd azzal hogy ő csak tesped :D jaaa meg hogy ő a férje kiszolgáltatott papucsa.

Agyrém, komolyan. Még ha konkrét emberről (pl kérdezőről) vitáznánk, aki ír magáról, de nem.

Egy halom htb a téma, akit nem is ismerünk.

Én magam részéről utálok általánosítani, ez csak ennyi.

2017. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
54%

"Annyira bírom mikor valaki nem lát bele más életébe, de ő már úgy tudja hogy az milyen is."

Csak nem erre tetszel gondolni:

"Ezt az életformát meg nem érted, mert valószínű soha nem voltál ilyen férfi, aki ezt megteheti, nem is leszel."

????

:)

2017. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
37%

Ez nem általánosítás, hanem tény. Te magad írta hogy te ilyen "parazitákat" nem tartanál el, meg amúgy is a te csodás kapcsolatod.

Most mi a bajod? :)

Hogy szembesítettelek a saját életeddel?

Gazdag férfi vagy aki eltartja a feleségét, és az egész családot? Nem. Akkor?


Még gyúrj egy kicsit a kötekedésre, mert nem megy.

2017. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
48%
.... folyomány: minden tévhittel szemben a férfiak 90%+-a nem luxusfeleségre vágyik, hanem normális társra, akivel közösen épít közös egzisztenciát.
2017. dec. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
16%

Lehet...de van 10% aki meg az ellenkezőjére vágyik, és ők sem feltétlenül "feleségeket terrorizáló, kisemmiző, papucsot tartó" férfiak.

Csak azt tudnám hogy ez egyeseknek miért felháborító, és miért is vitatéma ez nálatok.....Nevetséges.

2017. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!