Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik az előnyök és hátrányok...

Mik az előnyök és hátrányok annak, ha egy anya évekig otthon marad gyesen a gyerekekkel, egészséges-e ez a magyarországi tendencia?

Figyelt kérdés

Egy társaságban erről ment a "vita". Nagyon sok gyermekes anya minél tovább szeretne otthon maradni a gyerekével, sőt miután vissza kellene menniük dolgozni inkább szülnék a következőt. Ezek a nők egyébként képzett, jó szakmával rendelkezőek. Én megmondom őszintén soknak tartom a 3 évet. Az anya kikerül a munka világából, a gyerek lehet túl ragaszkodó lesz az anyához (igen ezt is tapasztalom főleg a férfiaknál).

Mit gondoltok?



2018. jan. 8. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
43%
Egyébként pedig mondd már meg, miért lenne jó pár hónapot visszamenniük? Mi értelme lenne?
2018. jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
34%

10: igen, mert van ilyen is.

De ez nem jelenti, hogy mindenki ilyen. Senki nem írta, hogy gond, ha valaki több gyereket vállal.

Senki nem vitte el ilyen irányba a témát.

2018. jan. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
34%

11: Szóval most ilyen kötekedéssel szeretnéd szétoffolni a témát? :)

Akkor én léptem.

2018. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
24%
12. Ne trollkod már szét, az előző kommentre reagáltam.
2018. jan. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 A kérdező kommentje:
3-as. Az USA-ban 3 hónap. Lefelyik a tejet és van egy bizonyos tejmelegítő berendezés amivel a nanny beadja nekik. Még senki nem halt bele hidd el. Ugyanúgy felnőnek az amerikai gyerekek is mint a magyar gyerekek. Kint éltem pár évig úgyhogy tudom.
2018. jan. 8. 12:15
 16/72 anonim ***** válasza:
86%

Elönyök: az egész család jobb esetben egy kiegyensúlyozott nyugodt életet él. A nö napközben megcsinálja a házimunkát, foglalkozik a gyerekekkel, az apa mikor haza jön vagy a hétvégén otthon van nyugodt környezet várja. A gyereknek csak is jó, hogy az anya foglalkozik vele, és nem még egy plussz személy.


Hátrány: az anya nyugdíjpénztára nem nö, így ha gyes, gyed után otthon marad, magának kell nyugdíjat fizetnie. Nem épít karriert. Munkába vissza menni, szerintem kb 1 hónapos beszokás. Pont barátnöm most mondja, hogy 3 év után vissza ment, kb 2 hétig tanulta az új dolgokat, de most már gyorsabban dolgozik mint a kezdö munka társak...


Férjem nagymamája 12 évet volt otthon a 4 gyerekkel. Könyvelöként szuperül keresett volna, de ö a gyereknek élt. Mind a négy gyerek egy nagyon kiegyensulyozott házasságban él, már az unokák is mind egy normál családi háttérrel nöttek fel. Mind a 4 gyermek magas beposztású jól keresö ember, mindegyiknek sikerültek az ikskolái és a karrierjük is. Ès az egész család iszonyat seggitökész és összetartó, pedig szétszéledtek és több 100km van mindenki között...


Gyerekorom legszebb egy éve az volt mikor kb 13 éves voltam és anyám otthon maradt 1 évet munkanélkülin... Imádtam, hogy ott van anyukám és nem üres házba megyek haza...


Németországban élek, és itt a nyugati részen(mert igen a keleti részen ez azért más), a nök korán vissze mennek dolgozni(pénz 1 évig jár, de a munkahelyet 3 évig fenttartják), de 3-6 órában csak. ès igen így is lehet karriert csinálni, hogy valaki 4 órában dolgozik, nem egy vezetö beosztásu anyukát ismerek aki 4 órában dolgozik. ENnek több oka is van miért alakult ez ki. Egyrészt nem volt kommunizmus ami a nöket bele nyomta a munkába, így lassan alakult ki az ovik, iskolák délutáni felügyelete, még most is vannak falvak ahol az ovi csak félnapos. De minden oviban és iskolában csak ha mindkét szülö dolgozik lehet délutánra otthagyni a gyereket, és kemyényen fizetni kell érte.

Mivel az ovik/iskolák így müködnek így alakult ki , hogy a munkahelyek szivesen alkalmaznak részmunkaidös embereket is.

Másik, hogy az ország óriási és a nagyszülök legtöbbször igazán messze laknak a családtól, de ha közelebb is az átlag nyugdíjasnak rengeteg programja van, torna, barátokkal találkozás, utazások stb... Nem a cél, hogy egésznap az unokát pátyolgassák...


Èn otthonról dolgozom, és annyit amennyit én akarok és tudok. Mikor a gyerek beteg vagy szünetjke van akkor vele vagyok. Minden nap legkésöbb 3-kor felveszem öket iskola/ovoda. Amelyik nap kevesebb a melom rendet teszek, takarítok. A férjem csak akkor segít a házimunkába, ha nagyon sok munkám fut be. De ezért hétvégenként szinte mindig ö föz. Ha haza jön van ideje a gyerekekre, és ha este elmegyek barátokkal szívesen vigyáz rájuk... Tudnék karriert építeni, és szeretnék egy üzletet nyitni, de amíg a gyerekek ilyen kicsik képtelen vagyok, a férjem túl jól keres ahhoz, hogy ö csökkentse a munka idejét, a gyerekek rovására pedig nem fogok karriert építeni...

2018. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ami az USA-ban van az a másik véglet, miért jobb egy idegennek fizetni, mint nevelni a sajátodat, egy 3 hónapos nagyon pici, neki még az anyjára van szüksége. Jó a magyar rendszer, ha valaki akar, hamarabb visszamehet dolgozni, a bölcsibe nem kell szobatisztaság. De szerintem az első évben mennek le egy babánál olyan folyamatok, amihez az édesanya vagy apa kell.
2018. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
29%

Előnye nincs, bár szeretik azzal altatni magukat, hogy jobb lesz az anya-gyerek kapcsolat. Ezek szerint a magyarországi apa-gyerek kapcsolat xar, hiszen ő nincs nonstop a gyerekkel és az összes nyugati anya és gyereke között sincs jó kapcsolat.

Hátránya, hogy a nő szinte semmivel nem járul hozzá a háztartás költségeihez, ellenben az állam terheit növeli -ha gyesrol beszélünk

2018. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 A kérdező kommentje:
Rendben utolsó, igazad van abban hogy a 3 hónap kevés, tényleg az, én ezt elismerem. Addig otthon kéne maradni a gyerekkel amíg szopizik legalább. Az más kérdés hogy ott mondjuk rugalmasabb a munkarendje a nőknek mint itthon.
2018. jan. 8. 12:23
 20/72 A kérdező kommentje:
17-esnek szólt.
2018. jan. 8. 12:23
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!