Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik az előnyök és hátrányok...

Mik az előnyök és hátrányok annak, ha egy anya évekig otthon marad gyesen a gyerekekkel, egészséges-e ez a magyarországi tendencia?

Figyelt kérdés

Egy társaságban erről ment a "vita". Nagyon sok gyermekes anya minél tovább szeretne otthon maradni a gyerekével, sőt miután vissza kellene menniük dolgozni inkább szülnék a következőt. Ezek a nők egyébként képzett, jó szakmával rendelkezőek. Én megmondom őszintén soknak tartom a 3 évet. Az anya kikerül a munka világából, a gyerek lehet túl ragaszkodó lesz az anyához (igen ezt is tapasztalom főleg a férfiaknál).

Mit gondoltok?



2018. jan. 8. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem az mindenképpen jó, hogy lehetősége van előbb visszamenni dolgozni, ha muszáj, erre vannak a bölcsődék. Ha minden nő otthon tudna maradni a gyerek 3 éves koráig, akkor egyetlen bölcsire sem lenne szükség. Vagyis nem lenne leendő munkahelyem se, mert ősztől kisgyermeknevelőnek tanulok majd.
2018. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:
23-asnak. Köszönd meg annak aki lepontozott. Nem tudod bizonyítani hogy ki mit pontoz, ezért ne ítélj. Saját kérdéseimnél nem pontozok sohasem. Egyébként átlagosan Amerikában 3 hónapig maradnak otthon az anyák, legalábbis abban az államban ahol éltem így volt. Törvényileg megtehették.
2018. jan. 8. 15:53
 43/72 anonim ***** válasza:
37%

3 gyerekem van.Az első kettő 2.5 évesen került oviba, mivel a településünkön nincs bölcsi bevették őket mert szobatiszták voltak.Másik városba nem tudtam volna őket hozni-vinni bölcsibe.

Hatra jártam dolgozni, utazni kellett, a gyereket negyed hatkor cipeltem oviba...felkelteni egy olyan picit, öltöztetni, kivinni a minuszba...brutális.Ezt csak azt tudja aki csinálta.Biztos vagyok benne, hogy nem egészséges.

Elsőben az évnyitón nem lehettem ott mert nem engedtek el.A gyerek az első nap a suliban sírt én meg melóban.De tudnék még egy csomó példát miért nem volt jó.

A 3. gyerekem most 7 hós.Valószínűleg vissza fogok menni dolgozni gyed után de nem meggyőződésből hanem muszájból.

Saját tapasztalatomból kiindulva a gyerek 10 éves koráig otthon kéne lenni az anyának vagy legalább biztosítani kéne oviskortól részmunkaidőt normális fizetéssel.

2018. jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
56%

Tehat kizarolag a magyar gyerekek egeszsegezek es boldpgok a vilagon mert anyuka 3 evig otthon uldogelt

Erdekes akkor miert is vezet m orszag ongyilkossag alkoholizmys depresszio szamokban ?

Miert nem a vilag legboldogabb gyerekei a magyarok ? Mert felmeresek nem ezt mitatjak

3 ev tul hosszu es hulyeseg csak majomszeretet okoz es tulzott egyoldalu kotodest

Semmi baj a bolcsodevel es a lefejt anyatejel

A gyerek jol tud kotodni tobb gondozohoz is

2018. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
92%

#44 azért van sok, mert kevés a fizetés és nehéz a megélhetés.

Több külföldi ismerősöm is van. Tény, hogy x ideig maradhatnának otthon amit fizet az állam, de sokan nem mennek vissza dolgozni. Ott keres annyit a férfi, hogy állami támogatás nélkül is vígan élnek.

Amúgy szerintetek a bölcsibe beadott gyerekek ingyenes étkeztetését ki fizeti? Mert 90% minimálbérre van bejelentve (többi zsebbe).

2018. jan. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
46%
#40 A te anyád is megellett téged azért lettél ilyen 100-as iq-val sem rendelkező marha! Az anyaság nem lustaság, és nem napi 8 órás meló, hanem napi 24. Csak hát itt olyanok verik a nyálukat akiknek nincs gyereke, és nem is akarnak, akik meg édesanyák és megirjak a véleményüket azokat meg jól lepontozzák. A régi rendszer volt a jó még anno 100 évvel ezelőtt a nő háztartásbeli volt és normálisan tudott a háztartásra és a gyereknevelésre koncentrálni, a férj pedig tudott annyit keresni hogy eltartsa a családot. Ez volt az ideális felosztás. Aztán jött egy két eszement nő, akik kivívták maguknak a nagy egyenlőséget, így dolgozhat 8 órát és amellett vezetheti a háztartást is meg csinálhatja a gyereknevelést. De persze ha a gyerek állandóan beteg és orvoshoz kell vinni, meg otthon kell vele maradni, akkor azt meg a munkahelyek 99%-a nem torelálja. Aztán ha ki rúgják és új munkahelyet nem talál mert kisgyerekes anyát pont emiatt nem szívesen vesznek fel, akkor meg ő a lusta disznó mert nem dolgozik.
2018. jan. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
52%

40.

Nagyon sajnállak, még egy ilyen megkeseredett embert nem láttam. Rossz egyedül, minimálbéren tengődni ugye? Mert ilyen maximum azoknak a szájából fröcsög.

2018. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
33%

Mi párommal úgy beszéltük meg, hogy majd, ha gyerekeket szeretnénk kb 2-3 év legyen közöttük. Nem azért, hogy ne menjek vissza dolgozni, hanem mert a gyerekeknek jobb, ha nincs köztük sok korkülönbség. (Nagy korkülönbséges tesóknál akiket én ismerek mind utálták egymást és egy csomó konfliktus volt.) Én szeretnék 3 éves korukig velük lenni majd, ha van rá lehetőség, mert a gyerekeimet én szeretném nevelni. Velem 4 éves koromig voltak otthon és nem lettem anyás, sőt... de ismerek olyan nőt, aki a fia 30 éves koráig otthon volt, mert "jajj, ki fog neki ebédet pakolni munkába, takarítani a szobáját, stb, ha ő dolgozik". Na az a "gyerek" nem is lett önálló 30+ évesen sem. (Viszont nagyon nagyképű és bunkó, mert anyuka elhitette vele, hogy tökéletes és a nőkben csak a cselédet látja.) Egy rokonom baba kora óta vigyáz egy kislányra, aki már 8 éves és sokkal jobban szereti a rokonomat, mint az anyját, akit gyakorlatilag, csak addig lát, amég hazaviszi és elalszik. Az anyja nem tudja kezelni, rokonomat hívogatja minden aprósággal, annyira nem ismeri a gyerekét.


Tudom, hogy ez a két véglet, de szerintem jobb a gyereknek, ha ovis koráig otthon van, jobban tudnak figyelni a szülők a nevelésére, mintha bölcsiben, csak egy gyerek a sok közül. Mikor a gyerek nincs otthon, mert ovi, suli, stb van akkor tényleg fölösleges otthon ülni, csak hogy anyuka szedhesse ki neki a pörköltet, mikor hazaér.

2018. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
31%
@47 Vagy boldog párkapcsolatban élő magasan kvalifikált középvezetőként. Havonta a munkáltatóm azért szór be az államkasszába nagyjából átlag fél millió forintot, hogy életükben eddig 2 évet dolgozott, azóta 12 éve gyesen ülőket meg idült alkoholistákat tartson el. Én a nyugdíjig le fogok dolgozni összesen nagyjából 50 évet, a 6 gyerekes szülőgépek meg 20-at, szerencsésebb esetben. Nem veszem igénybe az állami egészségügyet, a meg nem születendő gyerekeim nem lesznek az ingyenes oktatás potyautasai, mégis annyit kell beraknom a közösbe (sőt, mivel vettem a fáradtságot arra, hogy tanuljak és karriert építsek, hogy ne egy alkesz segédmunkás szintjén éljek - többet), mint annak, aki egy évtizeddel kevesebbet dolgozik és még a saját ellátását sem fedezi, amit befizet a TB-be, mert iszik, dohányzik, szalonnát eszik csülköspacallal.
2018. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
87%
Aha, szóval vagy te és vannak, akiket felsoroltál. Köztetek nincs senki. Hát lehet tanult vagy, de, hogy intelligens?
2018. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!