Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik az előnyök és hátrányok...

Mik az előnyök és hátrányok annak, ha egy anya évekig otthon marad gyesen a gyerekekkel, egészséges-e ez a magyarországi tendencia?

Figyelt kérdés

Egy társaságban erről ment a "vita". Nagyon sok gyermekes anya minél tovább szeretne otthon maradni a gyerekével, sőt miután vissza kellene menniük dolgozni inkább szülnék a következőt. Ezek a nők egyébként képzett, jó szakmával rendelkezőek. Én megmondom őszintén soknak tartom a 3 évet. Az anya kikerül a munka világából, a gyerek lehet túl ragaszkodó lesz az anyához (igen ezt is tapasztalom főleg a férfiaknál).

Mit gondoltok?



2018. jan. 8. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
70%
Növeli az állam terheit? Azért ez vicces, kíváncsi lennék az állam, hogy dőlne a kardjába, ha most minden nő visszamenne akár a gyerek 2 éves korában dolgozni. Munkahelyek, részmunkaidősek persze, bölcsödei férőhelyek stb.
2018. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 A kérdező kommentje:
Mondjuk abba is bele lehet menni,hogy ez plusz költség az adófizetőknek, pláne akinek nincs is gyereke. Sok anya lenézi a gyermektelen nőket, holott részben ők is fizetik az anyák gyermekeinek eltartását.
2018. jan. 8. 12:26
 23/72 anonim ***** válasza:
7%

Kedves kérdező. Elhiszem, hogy kinn éltél. Én is. Ettől függetlenül az USA-ban 2 hét jár szülés után. Ja bocs, most már 2.8.


És köszi, hogy lepontoztál.


[link]

2018. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
89%

Nem kötelező egy gyereket sem szülni és nem kötelező három évig otthon lenni.

Gondolom ha egy pár gyereket vállal, akkor megbeszélik, hogy hányat akarnak, meg hogy a nő meddig szeretne otthon lenni.

2018. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
27%

21!


Miért, szerinted nem kerül semmibe az államnak kifizetni a gyest -ami ugye alanyi jogon jár, egy pillanatot sem kell érte dolgoznia anyukának - plusz fedezni a gyes alatt ingyenes tb-t?

Amúgy is a magyar nők többsége a 3 évig való otthonletet tekinti normálisnak, nem nagyon akarnának vissza menni dolgozni. A bolcsodesnek körű gyerekek szülei nem azért dolgoznak, mert hú de nagyon jó munkahelyi van, hanem mert nélküle éhen halnanak

2018. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
26%
Lusták dolgozni, és inkább otthon maradnak. Ennyit erről.
2018. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
65%

A gyerek szempontjából mindenképpen az a jó, ha otthon van vele valamelyik szülő 3 évig.

Ez persze nem azt jelenti, hogy okvetlen lelki sérült lesz, akit bölcsődébe adnak.

Az tény, hogy 3 év kiesés után el lehet szokni a munkába járástól, és ez idegességet válthat ki az újra munkába álló anyában. De szerintem fél év alatt is el lehet szokni, szóval ezt megspórolni nem lehet.

Nyilvánvaló, hogy nem kötelező ezt a 3 évet kihasználni.


Én nagyon bölcsnek gondolom a jelenlegi szabályozást, amelyik a harmadik évre már csak csökkentett összegű juttatást ad a szülőnek, ezzel is irányt mutatva, hogy most már nem annyira fontos az állandó jelenléte a gyerek mellett. Ha akar (és anyagilag nem gond), maradjon harmadik évre is otthon, de érezze, hogy ez már nem olyan fontos év, mint az első kettő.


A nők (mint a férfiak is) ezerfélék. Van, aki begolyózna, ha 3 évig csak a gyerekével lenne, más meg azt mondja, hogy élete legszebb időszaka. Mindenki (házastársával egyeztetve) maga döntse el, neki mi volna a megfelelő.

És (bár erről kérdező nem szól), de a gyerek 1 éves kora után az apa is otthon maradhat gyeden-gyesen.


Szerintem jó, hogy ez a lehetőség így, ennyi ideig adott, és ennyi rugalmasság van benne.

Az, hogy nyugaton ez nincs, nem azt jelenti, hogy az a jobb megoldás. Nálunk a szocializmus idején alakult ki ez a rendszer, és ez azon kevés dolgok egyike, ami jó volt, és nem is tették tönkre a rendszerváltáskor.

Örülök, hogy Bajnai elképzelése, hogy egy évvel megkurtítsák, (1 év gyed + 1 év gyes) ment a kukába a 2010-es kormányváltáskor.

2018. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
30%
Én mindenképpen szeretnék otthon maradni a gyerekeimmel amíg nem kerülnek középiskolába. Rengeteg előnye van véleményem szerint, egy nyugodt környezetet tudok biztosítani mint a gyermekeim mind a párom számára. És számomra is. Nem kell rohannom munkába, otthon lehetek, nyugodtan nevelhetem a gyerekeim, jobban megismerem őket, és naprakész vagyok a dolgaikkal. A férjem válláról is sok terhet le tudnék venni. Számomra ez az ideális, otthon is ezt láttam, édesanyám 4 kiegyensúlyozott, boldog embert nevelt fel, úgy hogy 20 évig otthon volt.
2018. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
79%
Mindenhol olvasom, hogy " bezzeg én fizetem, hogy otthon vannak az anyák". Most erre mit írjak, amikor dolgoztam, dolgozni fogok én is fizetek a tömegközlekedésbe, holott autóval járok, fizetek halálos betegek kezelésébe, holott nem is ismerem, és még millió egy példát sorolhatnék, úgyhogy már nagyon unalmas.
2018. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk az a nő szül x gyereket, aztán az x gyerek dolgozik és adózik, hogy neked legyen nyugdíjad... ő otthon van 3 évig, te meg 15 évig nyuggerkodsz...
2018. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!