Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik az előnyök és hátrányok...

Mik az előnyök és hátrányok annak, ha egy anya évekig otthon marad gyesen a gyerekekkel, egészséges-e ez a magyarországi tendencia?

Figyelt kérdés

Egy társaságban erről ment a "vita". Nagyon sok gyermekes anya minél tovább szeretne otthon maradni a gyerekével, sőt miután vissza kellene menniük dolgozni inkább szülnék a következőt. Ezek a nők egyébként képzett, jó szakmával rendelkezőek. Én megmondom őszintén soknak tartom a 3 évet. Az anya kikerül a munka világából, a gyerek lehet túl ragaszkodó lesz az anyához (igen ezt is tapasztalom főleg a férfiaknál).

Mit gondoltok?



2018. jan. 8. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
55%
Ja és azért mert otthon van nem beszűkült bolond. Van sok gyerektelen, csivavás, műkörmös, félanalfabéta, 8 osztalyos, szulejman rajongó, parducnadragos szépség is...
2018. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
88%

3 éves kortól KötELEZŐ az óvoda, zsóval ennyit erről.


Mellesleg szerintem elég szar dolog, mert 5-6 évre kiesik a munkából, ha nem fejleszti magát, lemarad, nem szerez tapasztalatot.

Belefásulhat a gyerek-kaki-cici-altatás körbe.


Itt Svájcban pl. 2-3 évesen már illik elmenni dolgozni, de lehetővé is teszik a 30-40%-os munkát, ami azt jelenti, hogy a gyerek délelőtt bölcsiben (majd aztán oviban és suiliban), addig anya dolgozik, és mikor vége ezeknek, ő is megy haza, és fdélután a gyerekével van.


Ugyanis itt az iskolarendszer is olyan, hogy délben hazamennek a gyerekek és 2 felé mennek vissza - ha kell nekik.

2018. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
0%
Kiegészítés: nem kötelező az óvoda. Én sem jártam.
2018. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
98%

33.

Hogyne lenne már kötelező. 3 éves kortól napi 4 órában az.

2018. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
70%

"Kiegészítés: nem kötelező az óvoda. Én sem jártam."


Gyengébbek kedvéért: az, hogy 2014 óta kötelező az óvoda, visszamenőleg nem érvényes, tehát ha már elmúltál hatéves, nem kötelező visszamenned. Ettől függetlenül aki most születik, annak már kötelező lesz.

2018. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem az. :) Több ismerősömnél sem járnak, mert nem akarják járatni. Hogy lenne már kötelező.
2018. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
88%
DE AZ! Viszont lehet kérni felmentést a jegyzőtől. Tehát van a főszabály és a kivétel...
2018. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
15%
Igen, igen, úgy értettem, hogy ha nem akarod, akkor nem kell vinned, ha kötelező, ha nem.
2018. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
83%

2 gyerekem van. Az elsonél 6 honap után, a második gyereknél 1 év után vissza kellett állnom munkába, mert így egyeztunk meg. Most már ovis és elso oszályos a lányok. Mikor bekerultek oviba, akkor 2 hetente otthon voltak. Elég necces volt állandoan elkérni magam az orvoshoz a gyerekekke. Aztán ott vannak a fellépések az oviban, szuloi stb. Ugy rohan az ido, hogy úgy néz ki, mintha folyton kéreckednék. Elég nehéz megoldani az otthonlétet, amikor beteg a gyerek. Persze a betegségek 2-3 hétig is elhúzódnak. Nembeszélve a szunetekrol.

Az én tokéletes világomban a no otthon nevelné a gyereket. Vinné orvoshoz, kulon foglalkozásokra, rendezné a háztartást. Az apuka meg annyit keresne, hogy el tudná tartani a családot gond nélkul.

2018. jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem borzalmasan hosszú, pláne, hogy a legtöbben, miután megellettek, leszülnek még a gyes letelte előtt még egy purdét, aztán 6 évig szophat miattuk a munkáltató, a helyet persze tartani kell és határozott idejű szerződéssel felvenni embereket. Én egy tetves fillért nem adnék, se családi pótlékot, se adókedvezményt, se gyest. Ha valakinek az a hobbija, hogy továbbörökítse a génállományát, felőlem aztán tegye, de ne a társadalom felelőssége legyen finanszírozni ezt a hobbit.


Járjon egy hónap betegszabi, mint egy nagyműtétnél általában, aztán tessék cagy visszamenni melózni, vagy ágyeszbugyesz, meló ugrott, aztán lehet szopiztatni meg gügyörészni saját kontóra.

2018. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!