Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek én vagyok a hibás?

Szerintetek én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Már nagyon kivagyok idegileg, több éve húzódik az egész de én már őszintén megmondom nem tudom meddig bírom meg. Pontosabban 3 éve, nővérem ide hozta lakni a barátját és azóta is itt vannak,azóta gyerekük is lett egy éve már. De vettek hazát amit nem tudnak csinálni , csak annyit hogy a hitelt kifizetik a hazat nem tudjuk lakhatóvá tenni. Mivel semmi pénzük nem marad mert a pasi tippmixezget meg amikor van egyből el szórják a pénzt, a szüleim vesznek nekik kaját ,a gyereknek pelenkát,ételt plusz meg több tízezer forintot adnak nekik Több ezer forint ezek mellett plusz a viz és a tuzeles mert rendkívül magas ez,is miattunk. Szüleimnek sincs azért annyi hogy ez hosszútávon menne,de azt mondjak hogy amíg ok a kezüket fel tudják emelni az unokájuk nem fog semmiben sem hiányt szenvedni (ezzel semmi baj nincs) de az apja itt döglik egész nap semmit nem tud megteremteni. Nekem nagyon rossz a kapcsolatom ez miatt is velük mert nem tudom elnézni ezt az egészet. Nekem nem lehet barátnőm ,mivel nincs saját szobám mert ok beköltöztek a szüleim szobájába és szüleim pedig a másik szobaba ami az enyém lenne, de nem tudnám végignézni hogy ők kint fekudnenek a nappaliba mint a kivert kutyak. Ezért egy szobában aludnek velük, de én nem tudok úgy aludni hogy valaki horkol ,tv-zik. Szóval én kimegyek a nappaliba aludni de ott meg nem tudok aludni mert a gyerek föl kell éjszaka , korán reggel és agyvérzést kapok ettől nem tudom magam kipihenni. Ezért este annyira felidegesitetttem magam hogy kimentem a kocsiba aludni, reggel mikor bejottem én voltam a mártír meg hogy már tuljatszom a dolgokat. Szerintetek jogosan vagyok ki idegileg? Eléggé tanácstalan vagyok mi legyen!
2018. márc. 5. 06:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
92%
Te hibád, hogy átadtad anyadéknak a szobát ha ők aludtak volna a nappaliban nem sokáig bírták volna és elküldték volna kedves tesódat meg a párját a fenébe, csak magadra vess, most mar se szobád sem életed se lehetőséged nincs arra, hogy visszakapd a szobádat, magaddal csesztél el gratula
2018. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
90%
Miért lennének a szüleid "kivert kutyák" ha a nappaliban aludnának? Tudod hányan alszanak a nappaliban?? Többen, mint gondolnád! Ne hagyd veszni a szobádat! A szüleidnek most is felelőssége rólad IS gondoskodni, nem csak az ingyenélő nővéredről.
2018. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Azért mert vendéglátásban dolgoznak és napi 10+órát dolgoznak és amikor mennek este hazajönnek 11 órakkor és reggel meg kellnek 6:30 kor nem tudnának pihenni mert a gyerek orditasara föl kellnenek. Meg hát meleg sincs kint ott éjszaka. Hulla dogok lennének ed azt nem szeretném.
2018. márc. 5. 13:45
 24/32 anonim ***** válasza:
92%

Jaj, de nem értelek, te tényleg szeretsz egy kicsit mártírosdit játszani.

Beszélj a szüleiddel, kérd vissza a szobádat, kérd meg őket, hogy aludjanak a nappaliban ezentúl. Mond meg, hogy kivert kutyának érzed magad a házban, nincs helyed, nem tudsz pihenni. Azt is mondd meg, hogy azon igyekszel, hogy mielőbb a saját lábadra állj, de addig is szeretnél egy nyugodt sarkot ebben a házban, méghozzá azt, ami korábban volt. Azért adtad át, mert azt hitted átmeneti, de ez már túl sokáig tart ez az állapot, és ez részedről nem oké. Ha ők el akarják tartani az ingyenélő tesódat és családját, az ő dolguk, nem szólsz bele, de te nem szeretnél hátrányba kerülni emiatt.

Vagy egy másik lehetőség: kérjenek bérleti díjat vagy hozzájárulást a lakhatásért a tesódtól, adják oda neked, és te azon a pénzen el tudsz menni albérletbe, ők meg boldogítsák egymást, ha nekik így jó.

2018. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Anyádék helyében kidobnám a srácot és megmondanám neki, hogy a saját lányom és az unokám főleg nem fogom kitenni, de ha a gyűjtésre és az önállósodásra képtelenek, akkor apuci mehet amerre lát, vagy 3 hónapon belül találnak egy albit vagy valahogy megoldják.

Nyugi a nővéred a gyerekkel nem fog utána menni, mert nincs hova és a kényelmet nem akarja feladni. Ráadásul nem is házasok, szóval a srácnak még annyi joga sincs, mint egy zokninak.


De ezt anyádéknak kellene meglépniük, te nem tehetsz semmit, max. hogy elköltözöl.


Amúgy miért hagytad abba az egyetemet? Miért nem tetszett? Mellette dolgozhattál volna és mehettél volna koleszba.

2018. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Az nem a munkahelyek, a rendszer, meg a magas albérleti árak hibája, ha valaki semmit nem tud kezdeni az életével. Bőven lenne lehetőség, ha nem mindenki a semmiből várná a csodát. Érdekes módon mindig azoknak megy nehezen az ilyesmi, akik semmilyen szakmát nem voltak hajlandóak elvégezni, meg akik 25-30-35 éves korukig otthon poshadnak, mert a szüleiknek nincs szívük kivágni őket.

Bőven lehet találni megfizethető áron megfelelő albérleteket, csak ugye ahhoz dolgozni kéne mind a két félnek. Úgy elég nehéz, ha az egyik csak szülésre való, a másik meg a kanapén fekszik és tippmixből akar megélni.

Én nagyon sajnállak kedves kérdező, igazi átok a családod. A szüleid is hiába cselekednek helyesen, ezzel csak rontanak a helyzeten, mert a tesódék nem lesznek hajlandóak a saját lábukra állni, amíg otthon megkapnak mindent ingyen.

Viszont neked is össze kéne kapnod magad, nem kicsit, hanem nagyon. Ha már ott hagytad a sulit, akkor dolgozz, de vedd komolyan. Ne válogass, ne halogasd, ne lustálkodd el. Ha bárhol azt mondják, akár egy gyárban 3 műszak mellett, hogy mehetsz, felvesznek, akkor mondj igent és csináld, a pénzt pedig tedd félre az utolsó fillérig.

Kemény a munka 3-4 műszakban, de sok helyen megfizetik. És mivel még te is otthon laksz, bőven félre tudsz tenni. Készpénzt semmiképp ne adj haza, ha be akarsz szállni a költségekbe, azt úgy tedd, hogy még véletlenül se tudjanak téged is lehúzkodni a nővéredék. Fizesd a saját kajádat, a saját telefonszámládat, stb. Különben tuti, hogy a te pénzed is pelenkára meg az ő kényelmükre menne.

Ha ebben a hónapban elkezdesz dolgozni és nem szórod el, nyáron már kereshetsz saját albérletet. Egyedül vagy, pici lakást könnyű találni. Onnantól kezdve nem lesz több gondod, a tesódék meg a szüleid meg éljenek boldogan a putrisok módjára, ha nekik az tetszik.

Bele kell törődnöd, ha őket nem tudod megváltoztatni, akkor magadat mentsd.

Mellesleg nem értem, miért játszanád túl... ha nekem kéne egy szobában aludnom a fél családdal, vagy éppen a nappaliban, mert akkora nyomor van otthon, ráadásul mi tartanánk el a "vendégeket", mert nem dolgoznak, meg még egy kicsi gyereket is el kéne viselni... hát nekem nem lenne ennyi türelmem, mint neked. Az egész famíliát úgy helyretenném, hogy egy hétig megszólalni se mernének.

Család ide vagy oda, mindent azért nem kell eltűrni. Mert amint látod, bizony kihasználnak.

Dolgozz, tanulj, menekülj, más esélyed nincs.

2018. márc. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
100%
Nem te vagy az oka.. Maximum bűnbak.. Mindenkinek meg van a maga problémája, gyerek stb. De akkor se te vagy a hibás. Sajnállak amúgy!! Sok kitartást!!!
2018. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat nagy kedvesek vagytok mindannyian . Munkából a héten hívnak hogy sikerült e Bevan adva a jelentkezésem másik helyre is szóval most csak a visszajelzéseket várok. Beszéltem az angol tanárommal ma délelőtt Jovoheten kezdek nála. Csak nem tudom hogy tudok majd tanulni, ha nincs saját szobám mert olyan típus vagyok aki csak egy kellemes nyugodt környezetben tud tanulni. Emlékszem amikor a földrajz erettsegimre készültem akkor a éjszaka kellett fenn maradnom és a fürdőszobában tanulnom, mert nappal nem volt alkalmam. Szerencsére dicsérettel elvégeztem ezt csak azért mondom nem vagyok olyan mint a tesom.
2018. márc. 5. 17:01
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valami kávézóba vagy könyvtárba nem tudsz beülni? Én is voltam hasonló szituációba amikor vizsga időszakban hozzánk költöztek a nagynénimék 2 kicsi gyerekkel. Én is csöndben szeretek tanulni és ha szégyen ha nem a gyerekeket se bírom kész kínzás volt amikor egész nap visitottak.
2018. márc. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"... de az apja itt döglik egész nap semmit nem tud megteremteni..."


Ha ott döglik egész nap, akkor mikor keresi a 250 K-t?

2018. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!