Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg otthon,...

Hogyan mondjam meg otthon, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Kerlek titeket, hogy ne iteljetek el. Tudom, hogy nagyon buta, meggondolatlan voltam es ezt mar nem tudom visszacsinalni. Nem tudtam elkepzelni sem, hogy ilyen konnyen teherbe lehet esni. 17 eves vagyok. 1 evre jottem ki az USA-ba kozepiskolaba jarni egy evre. Itt ismerkedtem meg egy amerikai fiuval, akivel elkezdtunk jarni par honapja. O is 17. Hamarosan vissza kell mennem Magyarorszagra, mert letelik az 1 evem, itt mar nem maradhatok, de par napja derult ki, hogy terhes vagyok. Fogalmam sincs, hogy mit csinaljak. Kerlek, segitsetek. Most annyira ossze vagyok zavarodva. :(
2010. jún. 13. 19:29
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
51%
De miért tartod meg? Még simán el lehetne vetetni! Ne legyél buta! Nyomorogni akarsz egy életen át azon gondolkozva hol szúrtad el?
2010. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
77%
En az USA-ban elek (a ferjem amerikai) es azt szeretnem neked mondani, hogy nagyon sok itt a felelotlen ferfi es no. Nem tudom, hogy mennyire latod, de itt rengeteg embernek siman 4-5-6 gyereke van (fehereknek is). Voltak, akikkel beszelgettem, mivel en is anya vagyok es mondtak, hogy nem akartak mindet, de becsuszott. Sokkal tobb az ilyen eset, mint Magyarorszagon vagy Europaban. Nagyon vigyazni kell itt a ferfiakkal, mert abszolut nem vagy egyeduli eset. Itt ez eleg gyakori 15 eves kortol felfele. Sok csalad szet van szakadva, nagyon gyakran ha van 3-4 gyerek, 3-4 apatol van. Oszinten, mikor az en elsonk megfogant, mi sem nagyon voltunk tisztaban ezekkel a dolgokkal a ferjemmel, fiatal voltam, a ferjem joval idosebb volt (28) es meg igy is a ferjem mondta, hogy ettol nem lehetek terhes...es mar elso honapban ugy maradtam tole. Nem tudom, hogy a szexualis oktatassal van-e gond, de fogalma sincs itt a legtobb embernek es nemcsak a tiniknek arrol, hogy mitol lehet teherbe esni. A megszakitas nem eleg foleg, ha ilyen fiatal a fiu, mert elofordulhat, hogy nem tudja idoben kivenni. Valoszinuleg ez tortent az esetetekben. Szerintem jo dontest hoztal. En is megtartanam, de a fiut is be kellene vonni!
2010. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
Megtartod és az apának nem akarsz róla szólni???Ez komoly? Szerinted mit fog érezni,ha pár év múlva a semmiből előkerül egy gyereke,aki esetleg majd akkor bekever a családi életébe?Ezenkívül a gyereknek mit fogsz mondani,hol az apja? Ez nem olyan egyszerű,hogy találtam egy kiskutyát,hát felnevelem.Ez a gyerek nem csak a tiéd,ezt ketten hoztátok össze.Ő is felelőtlen volt és te is,de dönteni róla kettőtöknek kell.
2010. jún. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
65%
Szia ! Elhiszem, hogy olyan rendes vagy, hogy megkíméled az apukát a történtektől, de belegondoltál, hogy ő is lehet, hogy felelősséget érezne, vagy akarna érezni? Ha majd a gyerek kamasz lesz, lehet, hogy fel akar kerekedni és megkeresni az apját. Az is lehet, hogy majd ez a gyerek hoz benneteket újra össze 10-20 év múlva, lehet, hogy még előnyöd is származhat belőle. A terhességet 12. hétig lehet megszakítani, 2-3 hét amíg a papírokat előtte elintézed. Nincs sok időd, ha így döntenél mégis. Tudod volt egy terhességem, és 2 hétig azon bömböltem, hogy én még nem akarok gyereket, és nem maradt meg, elment a baba, azóta minden nap bennem van, hogy lehettem ilyen utálatos, biztosan azért ment el, mert nem akartam szívből. Ma már tudom, egy babának örülni kell, csak amikor ott van, hirtelen felkapcsolják a villanyt, Úristen! Miből és hogyan és mi lesz? Jövő hónapban szülnék, ha megmaradt volna és most már tényleg szeretnék babát.
2010. jún. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
86%
Azonnal beszélj a szüleiddel és keressetek egy dokit. Sokan érvelnek a megtartás mellett de gondolom ők vagy nem dolgoznak vagy le...jak mi lesz az életükkel. 17 évesen keresztbe töri az életed egy gyerek. Főleg ha kint tanultál,gondolom nem mosogatólányként akarsz élni minimálbérből majd. Suli mellett tanulni?? Hehe, kettő pici babám van, tudom miről beszélek.
2010. jún. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
72%

Bocsi, gyerek mellett tanulni..

Egyébként megdöbbent mennyien megtartanának egy babát csak úgy a semmibe. A fiú gondolom fiatal még. Ha ösztöndíjas vagy akkor gondolom haza szeretnél jönni, nem kint maradni egy amerikai fiú nyakába varrva.

Bármennyire nehéz hidd el bízz a szüleidben!! Mikor voltál utoljára beteg?? 12 hétig lehet elvetetni, de mivel kiskorú vagy ezért picit belecsúszhatsz még pár héttel. Röpülj haza azonnal!

2010. jún. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
44%
Imádom, olyan ad tanácsot, akiben nincs ambíció. Ha elég erős vagy és kitartó semmi sem lehetetlen!!!!
2010. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

23:10-es vagyok.A babát mindenképp mondd el a barátodnak,neki is tudni kell róla,ketten hoztátok össze.

És ha megtartod,akkor ő is támogatna nem?Vagy a szülei is segítenének, nem?Mondd el neki,ez komoly dolog,és a szüleidnek is.Hívd fel őket még ma és elmondod nekik hogy kapcsolatban vagy hónapok óta és hogy terhes lettél.Mit csinálj most.Jobb minél előbb túllenni rajta,utána sokkal jobb lessz neked,és nekik is mert elmondtad.Amúgy mi is megszakításosan védekezünk már 4éve.De nálunk még nem csúszott be baba.

22/L

2010. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
utolsó, akkor már csak idő kérdése... ez nem védekezési módszer, ez lutri
2010. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
67%

Nem azért írt, hogy mindenki kioktassa, elég lesz a szüleit végighallgatni.

Én úgy gondolnám, hogy megtartom, mert ha a sorsom most így hozta, akkor inkább belevágok és haladok az árral, még ha apa nélkül is, de nem vetetném el. Én már idősebb vagyok és nem tudom 17 évesen hogyan gondoltam volna. Egy abortuszt szerintem az ember a lelke mélyén nem dolgoz fel. Ha a családod teljesen kitagadna és tökre egyedül maradnál a dologgal, akkor viszont nincs más választás, hisz még gyerek vagy. Hidd el, hamar fel fogsz nőni. Elég sokan vannak, akik abszolút lazán kezelik a családalapítást (nem romákra gondolok, hanem érettekre)és hamar szülnek. Tanulni tényleg lehet utána is, csak ne hagyd el magad és mindig akarj tanulni!

2010. jún. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!