Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban bűnnek számít-e ha...

Valóban bűnnek számít-e ha családapaként heti két alkalommal sportolni járok?

Figyelt kérdés
Napi 8 órában dolgozó munkásember vagyok, munka után ha nincs semmi intéznivaló akkor célirányosan hazamegyek (bevásárolni én szoktam, mivel a párom van otthon az 5 hetes fiunkkal). Edzésre hétköznapokon (csakis ekkor a hétvége szigorúan a családé) mennék az esti órákban, ráadásul autóval, hogy ne tartson olyan sokáig az utazás mintha busszal mennék. De ilyenkor általában megkapom, hogy: "Már megint elmész itthonról ?!" Szóval ilyen körülmények mellett tényleg sok, ha heti két este 3 órát nem vagyok otthon a munkán kívül?
2019. jan. 15. 07:24
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy bűn, magam is járok heti 5x, nőként, de nekem kamasz gyerekeim vannak, itthon dolgozom, es csak délelőtt járok, ergo nem ütközik a családdal töltendő idővel.

Egy 5 hetes baba meg nagyon pici, a feleséged piszok fáradt lehet, nem kellene most ennyi időre sem magukra hagyni őket.

Tudom milyen a terem, az edzés én is imádom, de pár hónapig tekintettel lehetnél a családodra.

2019. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
31%
Ha neki is van ugyanannyi szabadideje gyerek nélkül akkor igen.
2019. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
60%
Nem a babázást kellene az edzésedhez igazítani, hanem az edzést a babázáshoz. Szülőnek lenni nem csak az édesanya feladata. Amennyire a feleséged is, te is ugyanolyan oka vagy annak, hogy ez a kisbaba megszületett. Te lehet, hogy elmész dolgozni 8 órát otthonról, de addig a feleséged nem pihen és filmezik, hanem a gyereketeket eteti, pelenkázza, nyugtatja ha esetleg nyűgös, stb. Sok babát láttam már, akik visítani kezdtek ha az anyjuk letette őket vagy látták kisétálni a szobából. Ha a tietek is csinál ilyet, akkor még pláne milyen fáradt lehet az anyuka. Itt láttam egyszer valamelyik kérdésnél, hogy egy pasi írta, hogy munka után ő átveszi a babát a nejétől, hogy pár órára el tudjon menni ő is vásárolni, barátnőzni, akármit csinálni. Próbáljátok ki, hogy csak te vagy a kicsivel, aztán majd meglátod, hogy nem csak fizikai munkában lehet elfáradni. ;) (Én is szeretek edzeni, sportolok is és járok kondiba, de felnőtt emberként muszáj lesz fontossági sorrendet felállítani)
2019. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem igenis sok. Pici baba mellett képzelem, mennyire sok időtök van egymásra... és még abból is elvennél heti 6 órát. A babának, és a feleségednek is szüksége lenne arra, hogy minél több időt velük tölts.

Optimális esetben mondjuk szerintem az apuka alig várja, hogy a gyerekével lehessen munka után, szóval elég rossz előjelnek tűnik, hogy 5 hetes baba mellől máris ennyire menekülsz... :/


(Egyébként alapesetben, gyerek nélkül, vagy nagyobb gyerekkel nem tartanám soknak, de a gyerek születése utáni pár hónap azért teljesen más élethelyzet, nem tartom jó ötlenek, ha valaki olyankor csavarog mindenfele ahelyett, hogy az újszülött gyermekével foglalkozna, és/vagy segítene a párjának.)


Ha már annyira belehalnál, ha nem sportolnál, akkor tipp: vannak sportok, amiket otthon is lehet űzni, miközben szemmel tartod a kicsit, és/vagy közben tudtok beszélgetni a pároddal, vagy később, ha már helyrejött a szervezete, akkor nyomhatjátok is együtt. Csak pár súly kell, esetleg egy matrac, aztán hajrá. Gépeket is lehet venni otthonra.

2019. jan. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
68%
Jól eltűnt a kérdező.
2019. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
45%

Persze hogy eltűnt. Nem ilyen válaszokat várt.

Kedves "apuka"! Azt ne felejtsd el,hogy a picik ilyenkor rohamosan nőnek és fejlődnek. Elég bunkó dolog tőled,hogy magadra gondolsz ilyenkor,és lekakilod a gyerekedet. Mert szerintem a felesegednek nem csak az fáj,hogy őt hanyagolod,hanem ezzel a babát is. Nagyon sok élményből kimaradsz az edzésed miatt,ami később nem jön vissza. Én pl minden nap tudtam valami újat mesélni,mert napról napra fejlődött a gyerekünk. Na és ez is fáj a feleségednek,hogy hazamész,és nem tudja elmondani mi volt aznap a babával,mert téged az nem érdekel,csak az,hogy a te tested jól nézzen ki. De hogy ő a szüléstől hogy változott meg,az már neked nem számít.

2019. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
4%
Kedves nőtársaim! Hadd osszak meg veletek egy titkot: egy férfit csak úgy tarthatunk meg, ha szabadon engedjük. Az a nő, aki a férjét korlátozni akarja, jó eséllyel pályázik az elvált státuszra. Egyébként a kérdező helyében én is eltűntem volna innen.
2019. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
45%
Nem azzal van a baj, hogy elmegy otthonról edzeni, hanem azzal, hogy a felesége egész nap a négy fal között van (ha úgy vesszük ő van korlátozva) a KÖZÖS, mindössze 5 hetes csecsemővel. Kondi párti vagyok, viszont egy alig pár hetes kisbaba mellett nekem rosszul esne, hogy a férjem inkább kondizni megy, nem haza a családjához. Én még lehet benne is lennék a 2x3 órában, ha nekem is biztosítva van, hogy nem csak a baba körül rohangálok 0-24-ben, valamint fontos, hogy lássam az apukán, hogy a 2x3 óra kondi mellett foglalkozik a gyerekkel és nem csak "jaj de fáradt vagyok" jelleggel befekszik kondi után az ágyba. Ez a szülővé válás, most már a gyerek a legfontosabb. Mind a két szülőnek jár a kikapcsolódás, hogy legyen hobbijuk, viszont van különbség 5 hetes és mondjuk 5 éves gyerek között.
2019. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
37%

Jól, kedves nőtárs, én meg szégyellem, hogy egy csoportba tartozunk.

Nálunk nem engedés van, hanem közös döntések... és nem kell szabadjára engedni senkit, normális ember bizony felméri a változást és alkalmazkodik... A kérdező nem képes rá.


Te csak engedd a férjed, előbb lép le, mint az enyém. Üdv, 37 hét év házassággal a hátam mögött.

2019. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
9%
Tündérkém, rossz hírem van a számodra. Az én férjem 42 évig nem lépett le, bármennyire is szeretnéd.
2019. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!