Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre költözés? Aki már a...

Külföldre költözés? Aki már a családdal együtt kint él, tudna mesélni?

Figyelt kérdés

Férjem gyerekkori barátja egy éve Nèmetországban dolgozik. A párom épp munkát keres, nekem most jár le a GYED. 3 gyerekünk van.

Igazából jó lehetőség lenne, és beszéltünk is arról, hogy jobb lenne külföldön.

Èn jól beszélek németül, a gyerekek évek óta tanulnak a suliban, a párom egy szót se. A munkahelyen többnyire magyarok vannak, úgyhogy ez nem akkora gond.

Két szobás lakást tudnánk bérelni. Ez szokatlan lenne a nagy kertesház után.

Együtt akarunk menni, az nem opció, hogy csak a férjem utazik, és havonta látjuk.

De most, hogy itt a lehetőség, félek nekivágni.


2019. jan. 21. 19:09
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
77%
Szia, én egy német cégnek dolgozom itthonról. Szóba került a kiköltözés, 2 iskolás gyerekkel. Elég jól beleástam magam a témába, és sok kollégámmal (németek) is beszéltem. Sajnos nekem a migráció miatt pár éve kialakult iskolarendszer (csak bevándorlókra vonatkozik) nem elfogadható, ezért egyenlőre maradok. Ehhez persze hozzátartozik, hogy nekem már 12,15 évesek és egy kukkot sem beszélnek németül. Olvasgass te is kicsit németül a DaZ osztályokról, ráadásul csak bizonyos iskolákban vannak ilyen osztályok.Persze először el kell vinni őket egy nyelvi felmérésre, és ha úgy ítélik meg, hogy jó a német nyelvtudásuk egy “normál” iskolához, akkor nem kell 1-2 évet DaZ Klasse-ba járniuk.Szerintem is jobb lenne, ha a férjed előre menne és kicsit előkészítené a terepet.Bár az ügyintézés elég nehézkes lesz nyelvtudás nélkül
2019. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
68%

"A magyar Németországban nem bevándorló te szerencsétlen, hanem unión belüli munkavállaló."


Munkavállaló IS, DE bevándorló IS!


Anyanyelve német? NEM.

Ugyanaz a nemzeti kultúra, mint nálunk? NEM.

Egyáltalán Németországban született? NEM.

Ugyanaz a mentalitás, környezet? NEM.


Amúgy egyik szavaddal ütöd a másikat haver. Kimész Németországba, akkor nem vagy bevándorló, mert Unión belül van, de Svájcba vagy Norvégiába már igen? Mi ez a logika?

2019. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Lehet nem voltam egyértelmű, de tökéletesen mindegy melyik országból mész Németországba, ha a gyerekek nyelvtudását nem ítélik elegendőnek, akkor DaZ osztályba kell mennie a többi bevándorlóval.Ők lehet bármilyen nációból/ spanyol, török, szír, orosz, magyar, stb
2019. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
80%

"Osszehasonlithatatlan egy magyar aki dolgozni megy es egy szir aki bunozni segelyeket felvenni es rendet bontani megy. TOMEGESEN"


Természetesen összehasonlíthatatlan, ha valaki dolgozik, a másik nem dolgozik csak rombol, legyen akármilyen származású!!! Az aki élősködik, nem építi az országot, azt visszarugdalnám az Urálba!

Nem tudom leesett-e, nem ezen volt a hangsúly.

Azon volt, hogy valaki(k) itt játsszák az "übermensch"-t a semmire.

2019. jan. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
0%

Szoval szerinted mindenki mindent hitelre vesz ... hihetetlen

Nyaralasokra is hitelt vesznek fel :D

2019. jan. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
9%

Gondolj bele hogy mit irsz.

Meg is mibol mennek az emberek nyaralni?

A tobb szazezer embernek mibol van penze aki nyaron lent van a balatonon?


Gondolom ok is hitelt vesznek fel a nyaralasra ? :)

2019. jan. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
11%

Nem siránkozni kene hogy itt milyen rossz, hanem tenni azert hogy ne legyen az.


A siras az sokaknak nagyon megy.

2019. jan. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
12%

Most komolyan belinkelsz egy olyan varost ami csak az olajbol tartja fent magat?


Semmi mas sincs ott csak olaj. Nem azert gazdag varos mert ott olyan okosak az emberek vagy jo a vezetes. Csupan a foldrajzi adottsagok miatt.

2019. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%

"Most komolyan belinkelsz egy olyan varost ami csak az olajbol tartja fent magat?


Semmi mas sincs ott csak olaj. Nem azert gazdag varos mert ott olyan okosak az emberek vagy jo a vezetes. Csupan a foldrajzi adottsagok miatt."


Ennyire erővel Norvégia is az. Olajban gazdag, csak úgy tudott felülemelkedni életszínvonalban.

Nyugaton szinte mindegyik országnak voltak gyarmatai, több száz évig kizsákmányolták, irtották a lakosokat. Szinte mindent kiszipolyoztak onnan. Csak szólok.

2019. jan. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
25%

Igen,pontosan

Norvegia is az.

2019. jan. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!