Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni, ha...

Hogy lehet feldolgozni, ha valaki nem kap szülői segítséget a saját lakásba?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhonnan hallom, hogy ki milyen házat kap, mennyi pénzt tettek félre a szülők a gyerek születése óta, vagy esetleg ha minden kötél szakad adnak önerőt...


De most ne gyertek ezzel a mai motivációs bullshit szöveggel, hogy minden csak rajtad múlik, meg bármit elérhetsz, amivel a sztárok teleszedik a zsebüket...


Bennetek nem törik össze egy világ, amikor ábrándoztok egy nagyon kompromisszumokkal teli házról, ami csak messzi álom, erre jön az áradat, hogy ez meg az a huszonéves a nagy semmire kapott ennyi meg annyi millió forintot a szüleitől, és költözhet be a lakóparkos lakásába.


Múltkor is láttam egy kérdést az emberek kategóriában, hogy szülők gyűjtögettek, és a fiatal diplomaosztójára szerették volna már a kész házat átadni... Ilyenkor teljesen összetörök, hogy nekem egy falusi parasztház is még milyen távol van, hogy összejöjjön.


*a kérdésem nem azokhoz szól, akik már rendelkeznek ingatlannal, hanem a fiatalokhoz, akik most próbálnak boldogulni*


2019. ápr. 25. 13:40
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
76%

Ez komoly??

Nem kaptam lakást, de nincs mit feldolgoznom. Élem az életem, ennyi.

Van nálad baj az emeleten, nem kevés!

2019. ápr. 26. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
91%

Ha engem kerdezel,sza.ul!!!

Nálunk volt szülői segítség..csak pont en maradtam ki belőle.Mindkét tesomnak kiskoratol kezdve bankban pénzt gyujtottek aztán házat,bútorokat meg mindenfele háztartási dolgokat kaptak.Én középső gyerekként két kifekudt tollparnat es pár üveg meggy befotett kaptam.

2019. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

#22


Na ez durva. Hát nem irigyellek. Annál rosszabb nem lehet, ha van miből és mégsem kapsz. Főleg ha te szándékosan ki lettél hagyva. Szülőket kérdezted erről hogy gondolták?


Én egyke vagyok legalabb abba nem kell belebetegedjek hogy a testvérem kapna engem meg elfelejtenének.

2019. ápr. 26. 09:58
 24/41 anonim ***** válasza:
66%

Én egyetértek a Kérdezővel és a 12-sel is.

Aki meg azt írta, hogy otthon lakott több évig, hogy gyűjtsön, aztán a végén kiböki, hogy szülői támogatás 20% volt. Sokaknak 0%. Ja igen, nem mindegy, hogy 15-40 éve, vagy most. Ismertségi körömben sem jellemző, hogy ingatlant kapnak, de mindenki kapott segítséget, max. önerőbe. Volt akinek a nagymama vette meg a telket, volt aki 6 milliót kapott, volt akinek az anyja fizeti a lakáshitelét, sógorom apjától kapott házat, különben tesóm is nagy szarban lenne, volt aki megkapta az apja hobbytelkét, ami belterületi, stb....

Én, semmi, de szüleimnek cigire mindig volt pénze, napi kocsmára is, apám kijött a gyárból, első útja a kocsma, pedig ők is kaptak szülői segítséget, de sajna önző emberek, igazából gyereket sem lett volna szabad vállalniuk. Igazából mindig ők voltak az elsők, aztán a gyerekeik. Férjem szülei tehetősek, de ott meg kedvencek vannak. Jó a kapcsolatunk meg minden, de mégse, férjem valahogy nem lett kedvenc. 4 gyerek van, abból 1 kapott 2 milliót, férjem és nővére semmit, másik gyereknek ingatlanban nem segítettek, de kapott autót, bojlert, hűtőt, stb... Ja, és nemrég az egyik unoka 1 milliót, aki addig rájuk se bagózott, csak most nyal, ennyi. Én székesfehérváron lakok, az ingatlanárak meghaladták az országos átlagot, egy 55 nm-es panel 22-25 millió. Ha be is fizetek 5 millió önerőt, amit vért izzadva gyűjtöttem össze, még mindig kell 20 millió hitel! Ki akar ennyi hitelt 20-25 évre, ha még gyereket is akar? Na, meg mennyi fizura adnak ennyi hitelt? Nem, nem akarok elköltözni, mert itt van munka. 10-20 km-es vonzáskörzetben tervezek házat venni, de inkább 20 km-es körzetben, de durva, hogy szinte még itt is szinte fehérvári árak vannak. Ciki, nem ciki, de a falusi CSOK-ot ha sikerül igénybe veszem, plusz önerő, hitel! Ha összejön. Ja, és már 9 éve gyűjtök. Ja, plusz az esküvőnkre sem kaptunk semmit, egyik szülőtől sem. Az is csendes esküvő volt, szűk család, semmi pénzt nem kértünk bele, nem is kaptunk semmit!

2019. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim válasza:
44%
A szuloknek is maguknak kellett elkezdeni. Most te is probalj szerencset. Es rajtad kivul nagyon sok ember van ugy hogy nem kapnak lakast/hazat vmit. Orulj neki h nem adossagot hagynak rad. Legyel optimista. Hozd ki ebbol is a legtobbet. Mert ki lehet. Amugy meg felneveltek, az is kerult valamibe. Bar ez nem az anyagiakrol szol. Az a lenyeg h legyen mega sueretet a csaladban.
2019. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
67%
Mit kell azon "feldolgozni"?
2019. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
67%

Dolgozz meg érte. Felnevelnek, taníttatnak. A többi a te feladatod.

Adható, de nem jár.

2019. ápr. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
78%

#20

Neked csak annyit mondok, sose a gyerek akar megszületni. És azért az etetésnél, tetőnél, ruhánál picit többről szól a gyerekvállalás. A többi válaszoló viszonylag azért ha nem is ért egyet, normális hangnemben közölte a véleményét.

De amit ideköptél, inkább nem kellett volna...


Kérdező, tudom, miről beszélsz, teljesen átérzem....

2019. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
58%

Nemhogy nem kaptunk semmit, hanem még adósságot is kellett visszafizetni a nagyszülők után :D

Ettől szerintem egészséges ember vagyok:)

2019. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Mi 2en kaptunk egy házat tesómmal, úgy kaptuk hogy ez egyszer el lesz adva . Szóval pár évig élhetünk benne addig segitseg mert spórolhatunk. Persze nagy segítség ez is , de egyedülállóként a büdös életbe nem szedsz össze minimalberbol meg önerőt se . Irigylem én is azokat akiknek van saját, nagyon vágynék rá én is de a már bele törődtem hogy soha nem lesz .
2019. máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!