Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni, ha...

Hogy lehet feldolgozni, ha valaki nem kap szülői segítséget a saját lakásba?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhonnan hallom, hogy ki milyen házat kap, mennyi pénzt tettek félre a szülők a gyerek születése óta, vagy esetleg ha minden kötél szakad adnak önerőt...


De most ne gyertek ezzel a mai motivációs bullshit szöveggel, hogy minden csak rajtad múlik, meg bármit elérhetsz, amivel a sztárok teleszedik a zsebüket...


Bennetek nem törik össze egy világ, amikor ábrándoztok egy nagyon kompromisszumokkal teli házról, ami csak messzi álom, erre jön az áradat, hogy ez meg az a huszonéves a nagy semmire kapott ennyi meg annyi millió forintot a szüleitől, és költözhet be a lakóparkos lakásába.


Múltkor is láttam egy kérdést az emberek kategóriában, hogy szülők gyűjtögettek, és a fiatal diplomaosztójára szerették volna már a kész házat átadni... Ilyenkor teljesen összetörök, hogy nekem egy falusi parasztház is még milyen távol van, hogy összejöjjön.


*a kérdésem nem azokhoz szól, akik már rendelkeznek ingatlannal, hanem a fiatalokhoz, akik most próbálnak boldogulni*


2019. ápr. 25. 13:40
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes a felvetés, és szerintem megfontolandóak a válaszok, mindkét oldalról.

Szerintem legyen az a tanulság mindenkinek, hogy ha gyereket vállal, kb a pozitív terhességi teszttől kezdjen el gyűjteni neki, mert ez jobb nem lesz.

Mi is mostanra tudtuk összehozni a közös kislakást, hát mondanom sem kell, 30-on jóval túl vagyunk, nincs szülői segytség, sőt, egyik oldalon még anyagilag támogatni is kell a szülőket. De ez van, szeretjük egymást, megvan a lakás, egyszer majd be is tudunk költözni, ha véget ér a felújítási káosz, ami nem áll túl jól, meglépett a brigád, meg a jogi huzavona, áll sz egész :D de én boldog vagyok, hogy ez is van, és tényleg nem tesz jót, ha azt nézegeti az ember, hogy másnak meg mit toltak a segge alá.

Egyedül a gyerekvállalástól félek egy kicsit, hogy túlkoros leszek és nem fog sikerülni. Emiatt jó lett volna, ha előbb sikerül venni. De erre vannak az állami segítségek, csak annak meg más árnyoldala van. Soha nem vennék igénybe még nem létező emberek után támogatást, viszont gyerektelenül máshogy nem lehet ezeket a támogatásokat igénybe venni, szóval az se jött számításba.

2019. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!