Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni, ha...

Hogy lehet feldolgozni, ha valaki nem kap szülői segítséget a saját lakásba?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhonnan hallom, hogy ki milyen házat kap, mennyi pénzt tettek félre a szülők a gyerek születése óta, vagy esetleg ha minden kötél szakad adnak önerőt...


De most ne gyertek ezzel a mai motivációs bullshit szöveggel, hogy minden csak rajtad múlik, meg bármit elérhetsz, amivel a sztárok teleszedik a zsebüket...


Bennetek nem törik össze egy világ, amikor ábrándoztok egy nagyon kompromisszumokkal teli házról, ami csak messzi álom, erre jön az áradat, hogy ez meg az a huszonéves a nagy semmire kapott ennyi meg annyi millió forintot a szüleitől, és költözhet be a lakóparkos lakásába.


Múltkor is láttam egy kérdést az emberek kategóriában, hogy szülők gyűjtögettek, és a fiatal diplomaosztójára szerették volna már a kész házat átadni... Ilyenkor teljesen összetörök, hogy nekem egy falusi parasztház is még milyen távol van, hogy összejöjjön.


*a kérdésem nem azokhoz szól, akik már rendelkeznek ingatlannal, hanem a fiatalokhoz, akik most próbálnak boldogulni*


2019. ápr. 25. 13:40
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
88%

Három felnőtt gyerekünk van. (a kicsi még egyetemista)

A nagy beköltözhetett (a diplomájával) a dédiék régi lakásába. Minden rozoga benne, a tesóival szabadidejében újítgatja.

A középső hazaköltözött. Nem kis kompromisszum 26 évesen 2 diplomával, távkapcsolattal otthon gyűjtögetni, de megteszi. Egy használt kocsit kapott tőlünk, ami létszükséglet a munkájához.

A kicsi is szépen tanul. Felerészt eltartja magát. Mi is kezdünk most már tartalékolni, mióta csak "egykénk van", de lakóparkos lakása neki se lesz a diplomaosztóra.


Mint ahogy a nagy többségnek sem.

Nem szégyenkezem emiatt. Szeretetben élünk, nem dőzsölünk, de jut arra, ami fontos. A gyerekeink örömmel jönnek haza, és még mindig tudunk közös programokat csinálni. Besegíteni valamennyit tudunk majd a lakásukba, de hármat is venni nem tudunk. Sőt ha gazdagabb lennék se vennék egy-egy kis garzonnál többet. Elvileg ellenzem a semmiért a készet hozzáállást.

2019. ápr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
85%

Hát, nem tudom, őszinte leszek, nekem is fáj, ez az igazság. Meg lehet kövezni érte, meg le lehet pontozni, de esetemben pl. arról van szó, hogy nekem nincs testvérem, anyám-apám dolgozik, mindkettejük kapott tehermentes ingatlant, apám autót is.


Gyerekkoromban nem éltünk nagylábon, de mindenünk megvolt azért. Szüleim nem rendelkeznek szinte semmilyen pénzügyi kultúrával. Annak ellenére, hogy egész jól kerestek, sosem takarékoskodtak még maguknak sem. Anyám halomra vásárolja magának a mai napig a cuccokat, kabátokat, cipőket, már a 100. párt és nem túlzok, sőt lehet, keveset is mondtam. Mindketten dohányoznak, minden évben új szőnyeg, új bútor stb. pedig a korábbiaknak sem volt semmi baja.


Én azt a "luxust" sem engedhettem meg magamnak ennek ellenére, hogy ne kelljen egyetem mellett végig güriznem két munkahelyen meg dolgozni az összes karácsonyon, összes szombaton, mert hát ugye "nincs pénz". Fogalmam sincs, hogy nem voltak képesek legalább egy magánnyugdíj pénztárat nyitni maguknak.


Nem túlzok, ha azt mondom, ha legalább egy csekély összeget eltettek volna kiskoromtól kezdve, most akkora előnyöm lenne, amit alig bírok behozni. Hiába van jó munkám, olyan ingatlanárak vannak, mellette meg olyan albérletárak, hogy tudom, ha egyszer össze is jön az önerő, legalább 20 évre eladósítom magam.


Nekem azért elég sok ismerősöm kapott kezdőt, valaki kész lakást is. Nekem a jogsimat sem fizették, a koleszomat sem. Pedig lett volna rá nekik. Oké, tudom, nem kötelességük, mert a lényeg, hogy felneveltek és nem haltam éhen, meg nem fagytam meg, de szerintem a gyerekvállalás ennél azért kicsit többről kéne, hogy szóljon. És nem arról beszélek, amikor a szülő is küzd, meg megéljen és felneveljen, hanem pl. a saját esetemről, amikor volt és van is pénz, de elszórják felesleges sz.rokra, én meg alig jutok egyről a kettőre, hiába minden igyekezet.


De hát ezt dobta a gép, szóval én is igyekszem minél többet spórolni, meg külföldre költözni, mert unom már ezt az örökös albéret témét, meg a másoknak való kiszolgáltatottságot.

2019. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

#12-nek teljesen igaza van, ismerős miről beszél.


Azért az kár, hogy döntőrészt olyanok írtak, akik 20-25 éve boldogultak, és akkor kellett házat venniük...


Fel lehet menni az ingatlanportálokra, aztán körbenézni, mi a helyzet...

2019. ápr. 25. 17:02
 14/41 anonim ***** válasza:
48%
En 23 eves voltam/vagyok a valaszom megirasanak pillanataban.
2019. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
59%
Ismét írok, 30 éve se fonták kolbászból a sövényt. Az első lakásunkra hat évig spóroltunk. Nem bútoroztunk össze, hogy jobban haladjunk. Részemről pl. a három szobánkban három generáció élt együtt ezalatt, és én innen mentem férjhez. És még így is volt kölcsön a közös lakásunkon. A szülői támogatás úgy 20% -a volt az egésznek.
2019. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
52%
😂😂😂😂
2019. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Metionin ***** válasza:
84%
Nálunk eleve nem volt ilyesmi kérdés, a szüleim kvázi a semmire csináltak gyereket, eszembe se jutott hogy bármit is kapni fogok (mármint továbbtanulásra, lakásra, autóra pénz stb.). Nekem ez mindig úgy szerepelt az elképzelt jövőmben, hogy majd ha dolgozok akkor lesz. Később láttam csak hogy mennyi ismerősömnek, csoporttársamnak veszik meg a szülők ezeket. Eleinte irigyeltem de most őszintén, ha izgatom magam rajta akkor nekem is alám teszik? Nagy szart. Szóval felesleges ezen rugózni, másnak vettek, én meg veszek magamnak, Igaz hogy 10 évvel később de az legalább a saját erőmből lesz és nem várnak érte pitizést később sem.
2019. ápr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező az a baj, hogy ha a másik vagyonával foglalkozol, nagyon nagyon boldogtalan ember vagy, és leszel is. Azoknak, akiknek anyuci-apuci a feneke alá tolja a kéglit, nem tudják mi az, hogy ő maguk újítják, saját kezükkel szépítik. Most bocsásd meg, hogy tulajdonosként írom, de amikor a férjemmel összespóroltuk a házikónkat, eleinte romhalmaz volt, és most, hogy ránézek a falakra, a csempére, vagy az udvarra, belegondolok, micsoda ganyé volt, és eszembe jut, mennyit bohóckodtunk felújítás közben, milyen jó volt este úgy lefeküdni, hogy ez is meglett végre!

Hidd el, majd ha lesz saját házad, amit te lapátolsz össze, sokkal de sokkal jobb érzés lesz benne lakni, mint a ficsúrnak, aki egy szalmaszálat se tett keresztbe, fel se fogja, mije van. Szerencsés vagy. Komolyan mondom!

2019. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
67%
Tegyél meg mindent, hogy te a gyerekeidnek tudj segíteni majd, ne legyenek pucér seggel pálya kezdőként. Ennyit tudsz tenni keserges helyett, hogy a jövőbeli gyerekeidre gondolsz és segítesz nekik.. Egyébként szerintem is gáz, ha egy szülő nem gondol a gyereke jövőjére. Ugyan már nincs lakaskassza, de amíg volt, simán lehetett kötni ha 10-20 ezrevel is. Ennyit szerintem bárki félre tudna rakni. Ha nem is sok, de mondjuk 10 év alatt már valami, a semminél sokkal jobb.. De persze rengeteg pénz egy gyerek felnevelése, ez egy plusz dolog, nem kötelező.
2019. ápr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező! A szüleidnek még így is több 10milliójában vagy, hogy egy félresikerült hálátlan senkit lett belőled.
2019. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!