Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg nagy elvárás, hogy 1...

Tényleg nagy elvárás, hogy 1 órát a nagyszülőre figyeljen az unoka?

Figyelt kérdés

Elmentünk nővéremmel és a gyerekeivel meglátogatni a nagymamát. Kb 3-4 havonta szoktunk menni. Annyi volt a kérésem, hogy bírják már ki azt az egy órát, hogy a mamára figyelnek. Idős már, örül neki ha beszélgetnek vele.

Erre az egy óra alatt kb 5 perc után előkerült a tablet meg a telefon és egész végig azt nyomkodták. 10 meg 11 éves gyerekről beszélünk. Nővérem volt megsértődve mikor mondtam neki, hogy ez marha gáz, hogy még ide is hozni kellett a tabletet meg a telefont a gyerekeknek.

30F


2019. dec. 25. 16:14
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
59%

"full bunkóság azért elmenni valahova hogy ott nyomkodja a gyerek a telefont/tabletet. De biztos én vagyok a maradi."

Nem vagy te maradi, teljesen igazad van. De a bunkóságon túl (a szülők bunkósága ugye, mert a 10-11 éves gyerek még nincs képben bunkóságügyben, épp ezért kéne őket a szüleiknek nevelniük) tényleg veszélyes is, ami még aggasztóbb. El tudom képzelni, hogy a szülők is függők, azért nem jut el az agyukig, hogy miről van szó.

2019. dec. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
49%
Majd a SAJÁT kölykeidet megneveled olyanra amilyenre szeretnéd! Sok sikert hozzá!
2019. dec. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
85%
Akkor lehet velem van a baj, mert en szuletesem ota egeszen mostanaig (17 vagyok) jol elvok a csalad idosebb tagjaival. Unokatesomek is. Megy a zsuga, megy a tarsas, sztoriznak a nagyszulok/dedik, esetleg unnepekkor sutemeny sutes, mi meg jokat nevetunk. Hazudnek ha azt mondanam, hogy nincs a telefon a kezemben egy percet sem, de ismerek olyat aki a kanaperol fel sem all es csak azt nyomkodja egesz nap.
2019. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is bunkóság. Mindegy kihez megyek vendégségbe, 1 órát kibírok telefon nyomkodása nélkül.

Bármiről lehet beszélgetni, mégha nem is érdekli a téma. Meghallgatja és kész.

5-en voltak jelen, nehogy már ne tudjanak egymással 1 órát beszélgetni.

Nem is értem a válaszolok nagy részét. Kíváncsi lennék, ha hozzájuk menne valaki 1 órára és csak ott ülne és nyomkodná a telefont, menynyire lenne felháborodva.

2019. dec. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
62%
32 vagyok, de mikor kicsik voltunk a tesómmal és nem volt okostelefon, akkor sem beszélgettünk az öregekkel. Akkor egymással beszélgettünk, barkóbáztunk, vagy azt a játékot játszottuk, amihez kellett egy fonalszál, nem tudom, mi a neve. Kiosontunk a kutyához, macskához, ha volt. Ez dettó ugyanaz, nem kap figyelmet a nagyi.
2019. dec. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
56%
Nevelés: A felnőtteket utánozva tanul és szerez követendő példát a kismajom.
2019. dec. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
41%
A saját nagyanyámmal nehezen bírok ki egy órát havonta, ha már megcsörren a telefonom frászt kapok, hogy vajon ő e az. A beszélgetések nagy része abból áll hogy ő beszél, mi meg "aha, oké, rendben, jól van, nem tudom, lehet". Barátom egyik nagyanyja dettó ilyen, még ő se figyel rá, elmereng egy virágon akár, sokszor oldalba kell bökni hogy felébredjen, mert már én is a szélén táncolok a sírásnak a sok rizsától. Ha lesznek gyerekeim és él még a dédi (!), lásd a ti eseteteket, biztos hogy nem fogom őket kényszeríteni a bájcsevelyre. Attól mert rokon nem kell szeretni a látogatásokat. Főleg mi ez hogy "nehéz kibírni 1 órát"? Igen, ebben az esetben nehéz. Gondolom nővéred gyerekei sem jókedvükből mentek. Akkor meg viseld el hgy azt csinálnak amit akarnak. Legalább nem végig dumálják hanem csak csendben telefonoznak.
2019. dec. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
72%

Nem nagy elvárás, legalábbis nem akkora, hogy ne lehessen eleget tenni neki évente párszor.

Nem tudom, nálatok milyen a dédi, de a miénk már annak is örül, ha ott vagyunk mellette, és együtt TV-zünk vagy rejtvényt fejtünk. Bármit szívesen meghallgat, amit mesélünk, szóval szerintem ez a "nincs kapcsolódási pont" nem egy olyan dolog, amit ne lehetne áthidalni.

Telefont csak akkor veszünk elő, ha mutatni szeretnénk valamit. Például imád a kutyáinkról készült videókat nézni vagy képeket a nyaralásainkról.

Bármennyire neked adok igazat, nem a te gyerekeid, így a nevelésükben sem lehet részed, kivéve, ha az anyjuk szeretné.

18/L

2019. dec. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
26%
Igen, nagy elvárás. 10 évesnek a 83 éves a legjobb társasága. Amíg nem voltak ilyen kütyük, a gyerekek inkább egymással játszottak, nem a felnőttek között ültek. És ne szólj be más gyerekének.
2019. dec. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
46%

Nem nagy elvárás.

Alap intelligencia (kellene, hogy legyen).

Akkor is, ha a dédi 90 évvel idősebb, félig süket és félig vak és a fiatalabb családtagnak terhére van.

Akkor is, ha 0%-ra lepontoznak.


Amúgy az unokaöcséim is ilyenek voltak mindig, pedig ők már felnőttek, és nem is nagy köztünk a korkülönbség. Már nem hívjuk őket. Mégis, minek?

2019. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!