Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg nagy elvárás, hogy 1...

Tényleg nagy elvárás, hogy 1 órát a nagyszülőre figyeljen az unoka?

Figyelt kérdés

Elmentünk nővéremmel és a gyerekeivel meglátogatni a nagymamát. Kb 3-4 havonta szoktunk menni. Annyi volt a kérésem, hogy bírják már ki azt az egy órát, hogy a mamára figyelnek. Idős már, örül neki ha beszélgetnek vele.

Erre az egy óra alatt kb 5 perc után előkerült a tablet meg a telefon és egész végig azt nyomkodták. 10 meg 11 éves gyerekről beszélünk. Nővérem volt megsértődve mikor mondtam neki, hogy ez marha gáz, hogy még ide is hozni kellett a tabletet meg a telefont a gyerekeknek.

30F


2019. dec. 25. 16:14
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
63%
Jézusom, ezeket a szövegeket, mi az hogy nincs közös téma? Hogyne lenne. Már ha a gyerek a kütyüzésen kívül mást is szokott csinálni. Ha totál függők a kölykök, akkor tényleg nincs téma. A dédi a való világban él ugyanis....
2019. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
46%
Írtam, nem volt telefon az én koromban, és nem volt közös téma. Elárulom, a nagyszülőt sem érdekli az, ami a 10 évest. Ha én 10 évesen elkezdtem volna mesélni, hogy Spice Girls-ös pólót kaptam, Emma a kedvencem, csak pislogott volna, hogy mi a tök. Ahogy én is pislogtam, mikor papucsokról meg receptekről beszélt.
2019. dec. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
58%
Azt hozzáteszem, tőlünk mindig minden öreg rokon ugyanazt kérdezte. Hogy megy a suli, van-e udvarló, segítünk-e anyának főzni, hogy férjet szerezzünk majd.
2019. dec. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell rájuk hagyni. Ennyi.


Egyébként a dédik ezeregy dolgot tudnak csinálni egy dédunokával, pl. barkácsolni, főzni, sütni...

2019. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
44%
Nem, nem az. A szeretetet és a figyelmet ki kell érdemelni, nem pedig hisztivel meg erőszakkal kikövetelni. Akivel nem szívesen csinál az ember valamit, azzal nem csinál. Minek erőszakoljam meg magam vagy a gyerekemet, ha nem akarnak valamit? Nekik is ünnep az ünnep, érezzék magukat jól. Undorítónak tartom, mikor a szülő kötelezi arra a gyerekét, hogy adjon puszit valakinek vagy legyen valakivel, akivel nem akar. Nem akarja, olyan qrva nehéz felfogni? A nagyira figyeljenek a felnőttek meg az, akit szórakoztat. Ne a gyerekeidet cseszegesd, hanem csináld te, ha neked jólesik. Gyűlölöm ezt a képmutatást, az a fontos, hogy az ember bevágódjon, ne az, hogy jól érezze magát... Ezért nem mentem soha egy ki..ott családi szarra sem, amint elmúltam 18. Egy okádék majomcirkusz az egész, ahol mindig tetszelegni kell.
2019. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
62%

"nem a te gyerekeid, így a nevelésükben sem lehet részed"

Ebben tévedsz. Mindenki neveli mindenki más gyerekét, ha mással nem, azzal, hogy ott van vele egy légtérben és (bárhogyan viselkedik is) példát mutat. Ezért fontos, hogy ne hagyjuk a szülőkre a hülyeséget, hanem igenis legalább tegyünk megjegyzést arra, ha azt látjuk, hogy vendégségben csak a telefonjukat nyomkodják a gyerekek. A telefonhasználat elsajátításához nagyon szorosan hozzátartozik az is, hogy megtanuljuk, mikor ne használjuk, és hogy megtanuljuk, mi lehet a következménye, ha mégis a telefont választjuk a körülöttünk levő emberekkel való kommunikáció helyett. Vannak, akiknek elég elmondani, hogy mi lehet a következmény, nem kell, hogy a saját bőrükön tapasztalják meg ahhoz, hogy felfogják, ezért érdemes - akár a szülők helyett - felhívni rá a figyelmet.

2019. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
51%

"tőlünk mindig minden öreg rokon ugyanazt kérdezte. Hogy megy a suli, van-e udvarló, segítünk-e anyának főzni, hogy férjet szerezzünk majd"

Ezekről órákon át lehet beszélgetni (lásd: gyk), ha a másik fél van annyira nyitott, hogy nem a telót nyomkodja, hanem több mondatos válaszokat ad, elmagyarázza az e-napló rejtelmeit, a lakótelepi túl kicsi konyhák hátrányait, meg a pizzázók és kfc-k világát, meg vissza is kérdez olyanokat, hogy pl. és neked hogy ment a suli, amikor olyan idős voltál, mint én? te szoktál segíteni az anyukádnak? miért (nem)? tényleg csak azért ment hozzád a férjed, mert jól tudtál főzni?, stb. Nagyon jót tenne az egész családnak, ha több kapcsolat lenne a generációk között. Nem csak a közvetlenül egymást követő generációk között, hanem mindegyik között összevissza, úgyhogy egyáltalán nem csak a szülők dolga, hogy a nagyszülőkkel beszélgessenek. A gyerek is rengeteget profitálhatna belőle, tágulna a látóköre, újabb és újabb szempontokat kaphatna az élethez, stb. De persze eleve ahhoz is le kell kattanni a telóról, hogy ezt valaki végiggondolja...

2019. dec. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
48%
"Elárulom, a nagyszülőt sem érdekli az, ami a 10 évest." Hát elég fura nagyszüleid lehettek. Az enyémeket mindig érdekelte mi van velem. Én meg imádtam ha meséltek hogy mi volt régen.
2019. dec. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
68%

Sokat nem lehet elvárni olyan kisgyerekektől, akiknek már az anyjuk is hülye volt.

Sajnos sok ilyen anyuka van, aki gyereknevelés helyett a gyerekek kezébe nyom egy telót vagy egy tabletet, hogy nyugodtan tudjon társalogni a fészen a pasijaival.


Az meg csak mese, hogy nem lehetne társalogni egy nagyszülővel akinek annyi meg annyi élménye volt már az évtizedei alatt, hogy több könyvet is meg lehetne írni belőlük.


Sajnos a mostani digitális (de)generációt így szocializálták, hogy élő személyekkel már szinte nem is tudnak kommunikálni.

És erről nem a nagyszülők tehetnek!!

2019. dec. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 piroska és a farkas ***** válasza:
64%
Lényeges szempont szerintem, h a gyerekeknek az eddigi 10-11 évben milyen élményeik voltak a dédivel? Ő " csak" egy idős néni szàmukra, akit mindig is csak làtogattak, vagy ő A DÉDI, aki palacsintàt süt(ött), aki minden reggelire àgyba vitte a meleg kakaót nekik mikor nàla aludtak, aki fejből mesélt nekik, stb.. Mert ha az előbbi, akkor ez szomorú, de érthető. Érdektelenek, mert közönyösek. Amiről nem ők tehetnek. Ha viszont az utóbbi, akkor én igenis megpróbàlnék hatni ràjuk, beszélni velük.
2019. dec. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!