Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit egyek nagyszüleimmel?...

Mit egyek nagyszüleimmel? Hogyan értessem meg végre velük, hogy van munkám?

Figyelt kérdés
Tavaly végeztem az egyetemen. Találtam is egy jó állást Budapesten így 4 óra az utazási idő oda-vissza összesen. Viszont heti maximum 2 alkalommal kell feljárnom mivel itthonról dolgozok. Hazai szinten jó a fizetésem és tényleg előrébb lehet lépni pozícióban és tudásban is. Szüleimnek nagy háza van és nem is fogadnak el pénzt így mivel vannak céljaim itthon lakok még ~2évig. Ezzel egyedül az apai nagyszüleimnek van problémája. Mivel szerintük már el kellett volna költöznöm és abból márpedig nem lehet megélni, hogy én heti 1-2 alkalommal feljárkálok Pestre. Egyszerűen nem értik meg, hogy sokszor heti 60 óránál is többet dolgozok a szobámból. Nekik az a sziklaszilárd meggyőződésük, hogy a szüleim pénzelnek és csak "Múúlatozni" járok "Pestre". A másik alternatíva, hogy seftelésből élek. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni velük. Hiába magyarázom el mi a munkám és milyen formában dolgozok a cégnél egyszerűen mintha a falnak beszélnék. Volt egy időszak mikor "segíteni" próbáltak ezért kitalálták, hogy majd a nyugdíjas ismerőseiknek én a marhára sok szabadidőmben javítgatom és beállítgatom az elektronikai cuccait. Abból is balhé lett mivel ők össze szedték a sok kacatot én meg megmondtam, hogy semmi időm és kedvem tablet állítani az xy néninek aki 1x adott nekem egy csokit vagy a youtube-ot feleltetni a Pista bá plazmatelevíziójára. Ami végül ma teljesen kiakasztott, az volt mikor apám hazaért. Pont csináltam neki pár céges dolgot mikor bejött a szobámba és elkezdett mesélni. Papámnál volt és az öreg elkezdett rendezkedni. Felhívta valami régi ismerősét és szerzett nekem állást a "vasipariban" mert "Háá az anyagozgatói meló is jobb mintha otthon meresztené a valagát mint most." Nem értem. Hogyan lehetne nekik elmagyarázni, hogy tisztességes munkám van és rendesen dolgozok?

2020. febr. 5. 11:26
1 2 3 4
 11/31 anonymousreview60 ***** válasza:
83%
Magyarázza ezt el apád a nagyszüleidnek! Ha az nem működik, akkor mutasd meg a munkaszerződésedet és a fizetési papírjaidat. HA ez sem működik, akkor kicsit kerülni kell őket.
2020. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, az sem fog segíteni, hogyha a szüleid beszélnek velük. Az ő világképükben az él, hogy az a munka, hogy majd megszakadsz a szalag mellett, és amint hazaérsz szisszented a sörödet. Más munka nincs, mindenki más léhűtő, főleg te, hiszen még csak egy irodában sem ülsz. Nem tudsz velük mit csinálni.

Üdv, egy home officeos, aki már ezerszer hallotta azt a varázsmondatot, hogy "hát van időd nem? egésznap otthon vagy" :)

2020. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 fronton kapom. Anyósomék azok az emberek, akik szerint a munkában meg kell izzadni. A saját 70 éves apámat pedig teljesen kiborítottam az új, home office-os melómmal. Akárhogy magyaráztam, azt hajtogatta, hogy ennek semmi értelme, és kizárt, hogy valaki ezért fizessen nekem. Ügyfélszolgálatos vagyok, beérkező e-mailekre válaszolok, és el nem tudom képzelni, mi a vihart nem képes ezen beemelni, de valszeg ai internet szó hallatán becsukta a fülét. :D

Nálam azzal lenyugodtak, hogy biztosítom őket róla, hogy kapok fizetést, nem is keveset. Ettől még nem értik, de legalább nem bacogatnak miatta. :)

2020. febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
70%

"Sajnos óriási a generációs szakadék és tényleg behozhatatlan ellentétek vannak a te generációd és a nagyszüleidé közt."


Baromság. Az én nagyszüleim nem ilyenek, és a többi idős rokon sem. És fiatalok között is ismerek olyant, akik szerint még a bejárós irodai munka sem igazi munka, a home office-os nő, meg miért nem a háztartással foglalkozik, mikor egésznap otthon van.

2020. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem....


Most akkor a szüleid értik és tudják, hogy te tisztességes munkát végzel otthon a szobádban? Ha igen, miért nem mondják el a nagyszülőknek? Miért nem állította le apukád, amikor pl. most a nagyapád anyagmozgatói állást szerzett neked kéretlenül?

Vagy szüleid is ugyanazt gondolják, mint nagyszüleid? Mert akkor EZ a probléma. És ez leginkább úgy oldható meg, ha - hiába költségesebb és macerásabb - elköltözöl tőlük, lehetőleg másik településre (akár Bp-re).

2020. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
89%

14# nyilván van kivétel. De tele van az ország olyan nyugdíjassal, aki Kádárt sírja vissza minden nap és közben van benne egy általános gyűlölet a fiatalok felé. Nem is akarják megérteni a mai dolgokat.

Azért ez már elég komoly csőlatas és korlatolsag, hogy a saját unokájukat sem hallgatjak meg, csak a saját vilagnezetuket erőltetik.

Annyi kéne, hogy odafigyelnek rá, amikor a munkájáról beszél. Meg lehetne érteni mit csinál, akkor is, ha nincsenek otthon az internet világaban és az ő idejükben nem volt ilyen.

Itt arról van szó, hogy nem is akarják megerteni, mert ők jobban tudják.

2020. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Utólag is bocsánat a helyesírási és tárgyi hibákért. A szüleim tudják, hogy mit és mennyit dolgozom. Apa hiába egy határozott ember nagyapámmal nem szeret vitázni. Többször mondta neki, hogy igen otthon dolgozik a gyerek de rendes munkája van. Most is leállította szervezkedést és baromi nagy sértődések lettek belőle.
2020. febr. 5. 14:07
 18/31 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy nemcsak nagyszülők képesek ilyen értetlenkedésre, hanem pl. a saját sógornőm is. Ő ápolónő, és szerinte amit én dolgozom, az nem munka. 50 körüliek vagyunk, még ebben a generációban is vannak ilyen irigykedések. Fogalma sincs, mennyi meló, mennyi stressz, mennyi mindennel jár együtt az a fajta munka is, amit nem fizikálisan végzel, de mondjuk ez is jár annyi felelősséggel, mint egy ápolónői munka. Nem beszélve arról, hogy sokszor agyilag annyira hulla vagy, hogy nap végén néha még felporszívozni sincs kedved. Az ilyen embereknek nem fogod tudni megmagyarázni, hogy ez a munka sem fenékig tejfel.
2020. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
43%
Hagyd a fenebe, az oregek szinte mind egytol egyig idiotak.
2020. febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Igazi boomer gondolkodás.

Semmit nem tudsz tenni, ezek nem fognak megváltozni.

A férjemmel a saját anyja csinálja ezt, mert csak az a munka amit 8 órában munkahelyre járva lehet csinálni. A férjemnek saját cége van, de az okos anyja mindig küldené gyárba, mert szerinte amit csinál az csak bohóckodás.

Anyám is küldene engem munkahelyre, mert szerinte én csak unatkozom itthon, nem zavarja, hogy együtt csináljuk a céget a férjemmel.

De még velem egyidős ismerős/barátnő is mondja, hogy látogassam már meg én úgyis ráérek, nem csinálok semmit.

Ezek a primitív emberek soha nem fogják megérteni, hogy a nem minimálbérért, gyárban/irodában/akárhol, főnöki utasításra végzett munka is komoly, értékes lehet.

2020. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!