Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit egyek nagyszüleimmel?...

Mit egyek nagyszüleimmel? Hogyan értessem meg végre velük, hogy van munkám?

Figyelt kérdés
Tavaly végeztem az egyetemen. Találtam is egy jó állást Budapesten így 4 óra az utazási idő oda-vissza összesen. Viszont heti maximum 2 alkalommal kell feljárnom mivel itthonról dolgozok. Hazai szinten jó a fizetésem és tényleg előrébb lehet lépni pozícióban és tudásban is. Szüleimnek nagy háza van és nem is fogadnak el pénzt így mivel vannak céljaim itthon lakok még ~2évig. Ezzel egyedül az apai nagyszüleimnek van problémája. Mivel szerintük már el kellett volna költöznöm és abból márpedig nem lehet megélni, hogy én heti 1-2 alkalommal feljárkálok Pestre. Egyszerűen nem értik meg, hogy sokszor heti 60 óránál is többet dolgozok a szobámból. Nekik az a sziklaszilárd meggyőződésük, hogy a szüleim pénzelnek és csak "Múúlatozni" járok "Pestre". A másik alternatíva, hogy seftelésből élek. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni velük. Hiába magyarázom el mi a munkám és milyen formában dolgozok a cégnél egyszerűen mintha a falnak beszélnék. Volt egy időszak mikor "segíteni" próbáltak ezért kitalálták, hogy majd a nyugdíjas ismerőseiknek én a marhára sok szabadidőmben javítgatom és beállítgatom az elektronikai cuccait. Abból is balhé lett mivel ők össze szedték a sok kacatot én meg megmondtam, hogy semmi időm és kedvem tablet állítani az xy néninek aki 1x adott nekem egy csokit vagy a youtube-ot feleltetni a Pista bá plazmatelevíziójára. Ami végül ma teljesen kiakasztott, az volt mikor apám hazaért. Pont csináltam neki pár céges dolgot mikor bejött a szobámba és elkezdett mesélni. Papámnál volt és az öreg elkezdett rendezkedni. Felhívta valami régi ismerősét és szerzett nekem állást a "vasipariban" mert "Háá az anyagozgatói meló is jobb mintha otthon meresztené a valagát mint most." Nem értem. Hogyan lehetne nekik elmagyarázni, hogy tisztességes munkám van és rendesen dolgozok?

2020. febr. 5. 11:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%
Írd fel a beérkező pénzek összegét meg a beérkezés dátumát egy papírra, és olvasd fel a nagyapádnak, hogy a számítógéppel ennyit keresel, és hogy ennél sokkal többet fizető munkát tud-e.
2020. febr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ezt én is kapom a nagymamámtól. "Te ráérsz, úgyse csinálsz semmit, csak otthon vagy.", "Szegény unokatestvéreid, ők dolgoznak sokat és fáradtak. Milyen jó neked."


El kell engedni a dolgot, úgysem fogják megérteni soha.

2020. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
40%
Pénz beszél. Minden elvégzett projektél menj be a szüleidhez, és hangsúlyozd ki, hogy "most kerestem 200 ezret", egy hét múlva megint amikor kész vagy, bemész hozzájuk, hogy százötvenezres munkát most adtál le, az ebben a hónapban már 350 ezer. Ezt meg fogják érteni, és tovább is fogja tudni adni apád a nagypapa felé.
2020. febr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
31%
Én is így csinálom, ezek miatt az összegek miatt megvan a megbecsültségem itthon.
2020. febr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk ez viszont azért veszélyes, mert rád küldik a rokonokat, akiknek pénz kell, hogy kérjenek tőled, neked van sok.
2020. febr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Metionin ***** válasza:
100%
Engedd el. Tényleg. Én is ezt hallgatom, otthon ülök, napi 2-4 óra munkával nem igaz hogy jól keresek, egész nyáron a seggem meresztem otthon, nem igaz hogy nem érek rá főzni, stb. Egyetemen oktatok + a doktorimat csinálom, időnként fordítás és tolmácsolás is becsúszik, általában hirtelen. A párom szülei nem tudják hova tenni, hogy fizikailag csak akkor kell jelen lennem, amikor megtartom az órákat, egyébként hogy a kutatásokat, a cikkeket, fordításokat stb. hol csinálom, az tökmindegy. Hiába próbáltam már megyarázni, mintha a falnak mondanám, végighallgatják, majd közlik hogy igazán kereshetnék másodállást, kitelne az időmből ha napi 2 órát dolgozok csak :D illetve azt sem hiszik el, hogy ha úgy van, konferenciák miatt utazok el, már próbálták bebeszélni a páromnak, hogy olyankor én bulizgatni meg őt megcsalni megyek. Hasonlóképpen anyós is keresett már nekem másik állást és vergődik hogy miért nem nézek neki az interneten ezt meg azt, ha már a gép előtt döglök egész nap. Az ismerőseinek is mondogatja hogy egy lusta disznó vagyok, mert nem akarok dolgozni, csak a gépen írkálok :D Egy ideig próbáltam magyarázni nekik, de másik alkalommal ugyanúgy fújták elölről. Feladtam. Szerencsére ritkán találkozunk, olyankor bólogatok azt cső. Tedd te is ezt.
2020. febr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
96%
Van olyan rokonom, aki nem tudja, hogy a számítógépes játékokon kívül mást is lehet a géppel, mert az ő gyerekei-unokái csak arra használják. Ha eljön látogatóba, én meg egy projekten dolgozva verem a billentyűket nyakig belemerülve, mindig mondja, hogy "Látom, játszik a számítógépen." Nem fogja fel, hogy azzal mást is lehet. De pl. a 90 éves nagymamám alig iskolával megértette. A forintösszegeket értette meg, amiket ezzel kerestem. Azt nagyon is...
2020. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Én Nagypapim se érti, mit csinálok a közgázon és mi leszek, ha nagy leszek.

Párszor már próbáltam Neki elmagyarázni, mi történik az egyes órákon, miért ennyi ideig tart, de úgy érzem, így se értette meg. Mert az Ő idejében szakmát tanultak az emberek 1, 2 év alatt és utána mindenki ment dolgozni.

Generációs különbségnek könyveltem el a dolgot... Szerencsére Ő nem ilyen beszologatós. Ha valamit nem ért, azzal megbékél és elfogadja, hogy nem vagyunk egyformák!

Gondolom tudják a Nagyszüleid, hogy jól keresel és nem apró pénzért dolgozol? Mennyire rámenősek? Azt írtad, hamarosan elköltözöl, szerintem, próbálj rájuk ne figyelni. Kérd meg a szüleidet, de főleg Apukádat, hogy szóljon rá az öregekre kedvesen, mert az unokájuk így nem fog velük szóba állni, ha így folytatják...

2020. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
A közgázt nem értő nagypapinak elmondhatnád a saját szintjén, hogy azok az elegáns emberek, akik drága autókból szállnak ki és flancos irodákba mennek be dolgozni, azok is közgázt végeztek, és te ily olyan leszel, mint azok. Hogy a te végzettségedből lesznek az igazgatók is. Ez elég leegyszerűsített, talán ezt el tudja képzelni. Pontosabb magyarázattal nem érdemes erőlködni.
2020. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
95%

Olyan nincs hogy nem értik, olyan van hogy nem is akarják, mert rosszindulatúak, irigyek, és egyszerűbb (nekik is) megmagyarázni hogy te (meg akik itt sztorizgattak) nem dolgoznak, lusták, léhűtők. Megmagyarázzák maguknak, mert így nem kell feldolgozni azt, hogy van aki izzadás kosz nélkül is képes pénzt keresni, és megélni.

Érdekes azén szüleim 70+, fizikai munkát végeztek mindig is, mégis felfogják mi a home office, és nem gondolják azt, hogy akkor én otthon meresztem, és miért nem húzok már el egy gyárba....Igaz soha nem volt opció hogy húzzak már el gyárba, ha egyszer dolgozhatok irodában. Ezért támogatták, hogy tanuljak.

Irigység, frusztráltság, rosszindulat. Ez az oka, ez meg lehet 90 éves is meg 30 éves emberre is jellemző.

Semmit ne tegyél velük, ők már eldöntötték hogy amíg te kényelmesen dolgozol addig igazából semmit nem csinálsz.

2020. febr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!