Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit egyek nagyszüleimmel?...

Mit egyek nagyszüleimmel? Hogyan értessem meg végre velük, hogy van munkám?

Figyelt kérdés
Tavaly végeztem az egyetemen. Találtam is egy jó állást Budapesten így 4 óra az utazási idő oda-vissza összesen. Viszont heti maximum 2 alkalommal kell feljárnom mivel itthonról dolgozok. Hazai szinten jó a fizetésem és tényleg előrébb lehet lépni pozícióban és tudásban is. Szüleimnek nagy háza van és nem is fogadnak el pénzt így mivel vannak céljaim itthon lakok még ~2évig. Ezzel egyedül az apai nagyszüleimnek van problémája. Mivel szerintük már el kellett volna költöznöm és abból márpedig nem lehet megélni, hogy én heti 1-2 alkalommal feljárkálok Pestre. Egyszerűen nem értik meg, hogy sokszor heti 60 óránál is többet dolgozok a szobámból. Nekik az a sziklaszilárd meggyőződésük, hogy a szüleim pénzelnek és csak "Múúlatozni" járok "Pestre". A másik alternatíva, hogy seftelésből élek. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni velük. Hiába magyarázom el mi a munkám és milyen formában dolgozok a cégnél egyszerűen mintha a falnak beszélnék. Volt egy időszak mikor "segíteni" próbáltak ezért kitalálták, hogy majd a nyugdíjas ismerőseiknek én a marhára sok szabadidőmben javítgatom és beállítgatom az elektronikai cuccait. Abból is balhé lett mivel ők össze szedték a sok kacatot én meg megmondtam, hogy semmi időm és kedvem tablet állítani az xy néninek aki 1x adott nekem egy csokit vagy a youtube-ot feleltetni a Pista bá plazmatelevíziójára. Ami végül ma teljesen kiakasztott, az volt mikor apám hazaért. Pont csináltam neki pár céges dolgot mikor bejött a szobámba és elkezdett mesélni. Papámnál volt és az öreg elkezdett rendezkedni. Felhívta valami régi ismerősét és szerzett nekem állást a "vasipariban" mert "Háá az anyagozgatói meló is jobb mintha otthon meresztené a valagát mint most." Nem értem. Hogyan lehetne nekik elmagyarázni, hogy tisztességes munkám van és rendesen dolgozok?

2020. febr. 5. 11:26
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el. Nálunk heti 1 home office engedélyezett+ha beteg vagy, de azért dolgozni tudsz stb.

Nálunk a saját férjem, aki amúgy szintén szellemi munkát végez, csak náluk nincs home office, ilyenkor kiakad mikor megjön, hogy miért nem főztem valami jó ebédet mikor egész nap itthon voltam 🙆

Múltkor visszakérdeztem, hogy ő miért nem főzött valami finomat a munkahelyén, hisz van külön könyha, igazán hozhatott volna valamit. Lett ám sértődés.

2020. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!