Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Aki nem volt a legjobb apa,...

Aki nem volt a legjobb apa, abból még lehet jó nagypapa?

Figyelt kérdés
Sok minden történt az első válásom óta,addig is akadtak gondjaim a gyerekneveléssel, de miután elváltam nagyon viharos volt a kapcsolatom a gyerekeimmel. Utólag belátom, hogy sok hibát elkövettem én is. Akkoriban pont kamaszodtak is a gyerekek, nehezen kezelhetőek voltak,ráadásul lett egy olyan párom is, aki ellenük hangolt...Szóval képzelhetitek milyen volt a viszonyunk évekig. De miután sikerült leépíteni a volt élettársam, elkezdtem beszélni velük,de valahogy mindig úgy alakult hogy veszekedés és sárdobálás lett. Egy éve is van,hogy nem láttam őket, de a héten találkoztam a legidősebb lányommal, és akkora hasa van,hogy gyakorlatilag minden órás,én meg eddig nem is tudtam róla hogy terhes. Nagyon megérintett, hogy kisunokám lesz. Most már tényleg félre akarok tenni mindent ami volt és jó nagyapja lenni a pici unokámnak. Ilyen múlttal és "apai pályafutással" mennyi esélyem van? És hogy kezdjek hozzá? A lányommal még nem beszéltem konkrétan a jövőről, nagyon hűvős volt mikor találkoztunk.

2020. szept. 19. 12:30
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
87%
Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
2020. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
85%
Plüssökkel nem fogod tudni visszanyerni a bizalmukat.
2020. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
84%
Nem olvastam el a hosszú monológot csak a kérdést. Lehet. Legjobb barátnőmnek a faterja nem tartotta vele a kapcsolatot, nagyon hébe-hóba. Mióta megszületett az unokája, azóta tényleg le a kalappal előtte. Imádja a kicsit és rengeteget foglalkozik vele. Mondjuk barátnőm is mondta, hogy nagyon örül, hogy a faterja így megváltozott de egy pici tüske van benne, hogy vele miért nem lehetett ilyen.
2020. szept. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
De az unokámat jogom van látni. És nem, nem tennék benne kárt érzelmileg, igenis szeretnék majd vele kettesben lenni, akár napokig,hetekig is vigyázhatok rá ha nagyobbacska lesz, és szeretném majd elvinni kirándulni, horgászni vagy ahová akar majd menni. Már egyedül vagyok, nem szól bele senki hogy mennyit van nálam az unokám vagy mennyit foglalkozok vele. És nem is engedek az életembe senkut aki egy rossz szót is mer rá szólni. Már másképp mennek a dolgok, mint ahogy a gyerekeimmel voltak.
2020. szept. 19. 13:29
 15/51 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, itt nem az a kérdés, hogy lehetsz-e jó nagyapa, hanem az, hogy van-e egyáltalán lehetőséged jó nagyapának lenni. Szerintem nincs és ezt el kell fogadnod, mint a saját magad ásta vermet.


Az én szüleim gyerekként elváltak, azóta apámat nem is làttam, az anyám mellett pedig rettentő gyerek- és fiatal korom volt. Sosem jöttem ki vele, sose volt jó kapcsolatunk, felnőttként elköltözès után sem működött már a dolog, és lassan egy ève mi sem beszélünk.


Nem vesztünk össze konkrétan legutóbb, de ő nem ír, én nem írok. Nem érdekeljük egymást.


Most kismama vagyok, nem tud róla ès nem is fog, ha szembejönne velem az utcán, meglàtna és közölné, hogy nagyanyja akar lenni a gyereknek, akkor sem kérnék belőle. Aki nem volt jó a gyerekeihez, egyszerűen nem érdemli meg, hogy unokázhasson, nekem ez a véleményem.


És ez nem "sértődöttség", az ilyen szituációk inkább több éves/èvtizedes traumák. Én nem akarnám, hogy egy ilyen szülő - és te is ilyen vagy -, az életem része legyen.


Ahogy a te lányod sem akarja, különben jelzett volna és visszajelölt volna Facebookon. De nem tette meg, mert nem akarja, hogy írj neki, nem akarja, hogy kapcsolatban legyetek. És igaza van.


Te okoztad ezt a szitut, most nem rájuk kel magad erőltetni, hanem elfogadni, hogy ahogy te nem voltál rájuk kíváncsi, úgy ők sem kívancsiak rád.

2020. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
88%

A jogaidat ott elvesztetted, amikor a gyerekeid elé helyeztél egy nőt.

Maximum lehetnek olyan rendesek hogy megengedik hogy tarsd vele a kapcsolatot, de jogod nincs hozzá.

Ennyi erővel nekik joguk lett volna az apjuk szeretetére.

2020. szept. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
Szerettem én őket, csak úgy alakultak a dolgok, hogy nem jöttünk ki egymással.Elismerem, hogy én is hibás voltam, a volt élettársam alattomosan ellenük hangolt és mindig neki adtam igazat, nem a gyerekeknek. Ez igaz. Viszont ők sem voltak mindig ártatlanok, ők is inkább ellenségesen viszonyultak hozzám mint szeretettel. De mivel ezen megy a vita évek óta, ezért akarom inkább lezárni és a kisgyermekre koncentrálni, aki most fog születni, mert most ő a legfontosabb.
2020. szept. 19. 13:51
 18/51 anonim ***** válasza:
55%

Nem olvastam el a kérdés leírását, direkt. Csak szimplán a főkérdésre szeretnék választ adni, objektíven.


Az most mindegy, hogy milyen viszonylatban, de van a környezetemben elég közel olyan, akiről utólag tudtam meg, hogy mennyire rossz volt a saját gyerekeivel amikor ők voltak kicsik (bántotta őket stb.). Azonban az unokáival a világ legszeretőbb módján viselkedik, és itt nem a válaszban adott plüssökről van szó. Pont az ellentéte. Csak a viselkedéséből lejön, hogy mennyire szereti őket és mindent megtenne értük és hogy szeret velük minél több időt tölteni.

2020. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
90%

De érts meg: tök mindegy, hogy te mit akarsz. Nem vagy döntő pozícióban.


Ha ők nem akarják tartani veled a kapcsolatot, nem fogják. Te meg nem látod majd az unokát es kész.

2020. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
89%

"De az unokámat jogom van látni. "


Ezt nem te döntöd el, hanem a gyereked. Tehát nem feltétlen van jogod ehhez. Nem tudom mi ez a mindenhez jogom van agymenés?

2020. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!