Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Aki nem volt a legjobb apa,...

Aki nem volt a legjobb apa, abból még lehet jó nagypapa?

Figyelt kérdés
Sok minden történt az első válásom óta,addig is akadtak gondjaim a gyerekneveléssel, de miután elváltam nagyon viharos volt a kapcsolatom a gyerekeimmel. Utólag belátom, hogy sok hibát elkövettem én is. Akkoriban pont kamaszodtak is a gyerekek, nehezen kezelhetőek voltak,ráadásul lett egy olyan párom is, aki ellenük hangolt...Szóval képzelhetitek milyen volt a viszonyunk évekig. De miután sikerült leépíteni a volt élettársam, elkezdtem beszélni velük,de valahogy mindig úgy alakult hogy veszekedés és sárdobálás lett. Egy éve is van,hogy nem láttam őket, de a héten találkoztam a legidősebb lányommal, és akkora hasa van,hogy gyakorlatilag minden órás,én meg eddig nem is tudtam róla hogy terhes. Nagyon megérintett, hogy kisunokám lesz. Most már tényleg félre akarok tenni mindent ami volt és jó nagyapja lenni a pici unokámnak. Ilyen múlttal és "apai pályafutással" mennyi esélyem van? És hogy kezdjek hozzá? A lányommal még nem beszéltem konkrétan a jövőről, nagyon hűvős volt mikor találkoztunk.

2020. szept. 19. 12:30
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
Szülőtartást is csak olyan szülőnek ítélnek, aki lelkiismeretes szülő volt.
2020. szept. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
85%
Olyan nagyapa lesz faterombol hogy tudni se fogja. Na ennyi roviden. No vagyok en is. Es nem fogom mergezni vele az eletem ha terhes leszek sem. Semmi koze hozzam se a leendo gyerekemhez. Akinek rossz a viszonya a gyerekevel vagy semmilyen ne varja hogy keresi hogy nagyszulo lett. Nem fogja.
2020. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
84%
Nagyszuloi lathatas 😂😂😂 haha. Tudni SEM fogja ha lesz gyerekem. Nemhogy ranezni..
2020. szept. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is ilyen "apa" jutott. Részemről fel is fordulhat, úgyse fogja tudni, hogy gyerekem született. Nem követelhet jogokat sem, mivel méltatlan szülő volt. Gondolom ők is ezt érzik. Évtizedes munkát fektettél abba, hogy gyűlöljenek, és most azt hiszed, hogy ha hirtelen beállítasz, hogy neked kéne az unoka, akkor legyintenek, hogy persze vidd csak? Hogyne...
2020. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
68%

Éretlen voltál még a gyerekneveléshez és szerintem még lehetsz nagyon jó nagyapa.


Az én nagyapám úgy nézett ki, mint Rhett Buttler az Elfújta a szélből. Imádták a nők, országszerte van is néhány elpotyogtatott gyereke. Imádott élni, nőzni, a gyerekeinek tett ígéretét nem tartotta meg, amikor apám 18 éves lett, akkor le is lépett. Apám ezt sose bocsájtotta meg, de érettebb fejjel azért én már másként látom ezt a sztorit. Nagyanyám nagyon szép nő volt, de elviselhetetlen természet, ha én lettem volna a férje, nem tudom hogy bírtam volna ki mellette 18 évig. Nyilván csak a gyerekeimért. Ráadásul becsülendő, hogy legalább a gyerekei tinédzserkoráig kibírta.

Azt sem tudom, apámat mennyire hangolta nagyanyám az apja ellen, főleg a válást követően. Mindenesetre az apám és az öccse is úgy élték meg, hogy nem volt túl jó apjuk. Aztán a második feleségtől lett egy lánya, és a kislányába első perctől fogva szerelmes volt. A lánya esküvőjén ott voltam, nagyapám olyan esküvői beszédet mondott, hogy a mai napig emlékszem rá, pedig még csak 6 éves voltam. Apám öccsének a felesége zúgolódott is, hogy az ő esküvőjükön miért nem mondott ilyen beszédet? Még erre is emlékszem.

Nyilvánvaló, hogy amikor a lánya született, már érettebb volt az apaságra. Az is nyilvánvaló, hogy apa-lánya szerelmet sose fog egy apa érezni a fiai iránt.

A lányának született egy gyermeke, aki beteg lett. Kiderült, hogy süket. Talán más baja is van, ezt nem tudom biztosan. A kislány nem tudott megtanulni beszélni. Kapott később egy hallókészüléket, talán meg is műtötték, ami valamennyit használt, de már késő ahhoz, hogy megtanuljon beszélni.

Nagyapám lánya nem sokáig bírta egy fogyatékos gyerekkel, lelépett szépen fél évekre hajóra dolgozni, elvált a férjétől, a süket kislány pedig ott maradt nagyapáméknál. Fantasztikus, ahogy ez a nőcsábász szerette a kisunokáját. A kislánynak a nagyapám volt a mindene. Velem és a testvéremmel nem törődött soha igazán, pedig mi is az unokái voltunk. De hát mi ugye a fiának a gyerekei vagyunk. A lánya kislányát viszont imádta. Az is lehet, hogy engem is imádott volna, de annyira elmérgesedett a viszony a válás után és az apám olyan csalódott volt, amiért 18 éves korában lelépett az apja, hogy szerintem ezért nem tartották fenn a kapcsolatot a későbbiekben.

Nagyapám volt az első, aki megtanulta a jelbeszédet a kisunokája miatt. Úgy tudom, a saját anyja nem tanulta meg.

Ha jobban ismertem volna őket és ha író lennék, megírnám a történetüket.:)


Aztán

2020. szept. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
90%

"Most már tényleg félre akarok tenni mindent ami volt"


Lehet, hogy a kisunokád iránt gyöngédséget érzel, de ahhoz, hogy elfogadjon a lányod nagyapaként, először semlegesítened kell a neki és a többi gyerekednek okozott károkat. Ha ezzel kész vagy, talán visszafogadnak.

Szóval nem NEKED kell félretenni "mindent, ami volt. Hanem NEKIK, akiket tönkretettél.

2020. szept. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
42%

Hát, tényleg írónak kéne menned ilyen fantáziával, pl.Családi titkok epizódok írójának tökéletes lennél.


Rett Butler nem létezik, honnan tudod hogy nézett ki?


"Imádták a nők". Honnan tudod? Intelligens nők nem megbízható férfit keresnek, akire lehet számítani. De láttam már jó pár olyan könnyűvérű nőt, akik bármikor bárkinek szétteszik a lábukat, nem kell hozzá még jól se kinéznie a palinak. Vagyis nem volt különleges a nagyapád mert megdugott pár ribncot. Na meg ott vannak a fizetős k-vák is, azokhoz se kell "Rett Butlernek" lenni.


"Országszerte van is néhány elpotyogatott gyereke". Vagyis felelőtlen. Pénze nem volt óvszerre vagy tényleg ennyire felelőtlen? ,Hány nemibetegséget szedett igy össze? És hetente bejárta az országot hogy foglalkozzon a gyerekeivel? Hány munkahelye volt és hány milliót keresett havonta, hogy tisztességesen támogassa őket anyagilag?


"Nagyanyám szép volt de elviselhetetlen". Azt már tudjuk hogy a papi csak a farka után ment, de akkor miért vette el ha annyira elviselhetetlen volt? Ki és mivel kényszerítette rá? A gyerekekkel biztos nem, mivel az imémt írtad hogy mindenhol potyogtatott gyerekeket, akiket aztán le szrt, sőt apádékat is le sem szrta miután gyáva módon lelépett. Akkor minek alakoskodott és hazudott 18 évig a feleségének? "Gerincbeültető műtéten mikor járt?


"Becsülendő hogy a gyerekei tinédzserkoráig kibírta? Mit, amit ő maga választott? Meg az becsülendő hogy abban a korban mikor a legnagyobb szükségük lett volna rá lelépett? Ámbar gondolom míg ott volt se zavart sok vizet, lehet örültek hogy megszabadultak tőle... És az elpotyogtatott gyerekekkel mi "becsülendőt " tett?


"Nem tudom mennyire hangolta őket nagyanyám az apjuk ellen". Ezek után még mit kellett/lehetett ellene hangolni, hogy egy hanyag, felelőtlen,és hűtlen ember, akinek már ott tartunk hogy tinédzser gyerekei vannak,de még csak annyit tud felmutatni,hogy szeret krvázni? Aki otthagyta őket és nem tartotta meg az ígéreteit, aki gyerekeket potyogtatott, akikkel nyilván még ennyit se törődött,aki 18 évig aljas módon álltatott,hazudott,átvert és megcsalt egy nőt, akit nem szeretett, ahelyett hogy elhagyta volna,hadd találjon egy olyan férfit aki tényleg szereti? Ehelyett inkább elvett az életéből 18 évet feleslegesen, olyan botcsinálta indokkal hogy a gyerekek miatt. A gyerekek, apádék meglettek volna úgymint az elpotyogtatott gyerekek, vagy még jobb is lett volna nekik mert lehet olyan nevelőapjuk lett volna aki fogalkozik is velük.


"Lett egy lánya akibe szerelmes volt". Hogy oda ne rohanjak, és miert volt olyan különleges ez a gyerek? Mit követett el apád meg az öccse, hogy ők nem érdemeltek ilyen bánásmódot. Ja,hogy akkor még nem volt érett a gyerekneveléshez...Arról mit tehetett apád az öccse meg az elpotyogtatott gyerekek? Ki mondta neki hogy csináljon gyereket ha még nem volt rá érett? Pénze nem volt óvszerre vagy nagyanyád és a többi mő megerőszakolták? A legnagyobb arcátlanság különbséget tenni gyerek és gyerek között. De szemlátomást téged se zavar hogy milyen lelki fájdalmakat okozott az apádéknak, mert szerinted nem az fáj nekik hogy őket eldobta és rájuk se szrt, míg a sok gyereke közül az 1 egyiket körbenyalta, hanem nagyanyád nevelte ellene őket. Örökölted a mentalitását👏👏


Igen, esküvői beszéd. Vagyis még az esküvőjük sem volt tisztességesen apádék mellett, szégyelje magát.


Az elkényeztetett kislány lelépett a beteg gyereke mellől, hmm,hmm, vajon kitől tanulta,hogy le kell lépni a problémák elől? Ja,megvan,egy olyan embertől aki az összes gyereke és az összes felelőssége elől elmenekült a farok hívó szavára, de öregségére elkényeztett egy gyereket, na de valódi példamutatásra, valódi erkölcsre nevelésre, tehát hogy embert faragjon belőle ,arra már nem tellett, hiszen ő se volt ember soha.


"Velem és a testvéremmel nem törődött soha", de ez nem az ő hibája, hanem mert apád joggal csalódott volt, mert vele sem törődött. Vagy apádnak tapsikolnia kellett volna mert egész életében mellőzve volt és semmit se kapott nagyapádtól? A nagy büdös semmiért a nyakába kellett volna ugrania?


A másik öngól? Arról te és a testvéred mit tehettek hogy apáddal elmérgesedett a viszonya? Azért még veletek törődhetett volna ha akar. De nem akart. Vagyis egy szívtelen, önző ember.


"Imádta a kislányt és megtanulta a jelbeszédet". MEGTANULTA A JELBESZÉDET??TÉNYLEG?? Huh, hova verjem a fejem, a gyerekivel egész életeben nem törödött,nem gondoskodott róluk se fizikailag se érzelmileg, minden felelősséget hátrahagyott, az unokái között kivételezik, na de a jelbeszédet megtanulta basszus. Hát,ha majd lesz gyereked és születésétől kezdve gondozod, eted,ruházod,iskoláztatod,tanítgatod,játszol vele,ápolod ha beteg,orvoshoz,kórházba szaladgálsz vele,fizeted a gyógyszereit, iskolába hordod,tanulsz vele, meghallgatod milyen napja volt,megvígasztaod ha szomorú,ha egy fárasztó napon is nevetsz a kedvéért mert ő épp jól érzi magát, ha türelmesen kezeled a dackorszakot,majd türelmesen, de következetesen, egészséges ,tanító jellegű szigorral terelgeted kamaszkorában, ami élete legkritikusabb időszaka, ha 100-szor elmagyaráztad neki hogy miért kell 9-re otthon lennie, ha átségítetted az első szerelmi csalódásán, lelket öntöttél belé, mikor úgy érezte belőle nem lesz semmi, átvészelted vele a vizsgadrukkokat,segítettél neki a pályaválasztásban, fizetted a tandíját, segítettél neki elindulni,az életben lakhatásban besegítettél, győzködzed hogy fog rendes állást találni,elmagyaráztad neki hogy kitartásra van szüksége hogy bírja a magybetüs életet és szembenézzen a munkanélküliséggel,a munkahelyi stresszel,a magas albérletárakkal, a kiszámíthatatlan nőkkel/férfiakkal és a mai világban sikerült a sok éves kemény munkád eredményeként egy határozott,kitartó, megbízható, mégis kiegyensúlyozott embert nevelned, aki úgy barátként,emberként,a munkájában és a családi életben is becsületes és megállja a helyét...Na akkor majd meglátod hogy milyen molyfing ehhez képest megtanulni a jelnyelvet🥱 A kislány anyja meg azért nem tanulta meg a jelnyelvet mert az a nagyapádtól nem tanulta meg mi a szülői felelősség és kitartás.


"Ha jobban ismertem volna őket" akkor lehet hitelesebben tudnál nyilatkozni.


De végülis ugyanaz a helyzet a híres neves nagyapáddal is mint a kérdezővel: önző, öntelt ember, akire beköszöntött az öregedés. Továbbra is tojik rá magasról mindenkire csak hát már öregszik,elfogytak az olcsó krvák, elfogyott az élet,a nőzés. És nincs mellette senki öreg korában mert senkinek nem adott semmit, márpedig csak azt a szeretet tudod visszakapni amit adtál. Abban reménykedett hogy a lánya lesz mellette és fogja ápolni idös korában, csakhát a fagyi visszanyalt és most a lány lépett le tőle. Így rákényszerült az unokára. Akit amúgy csak kihasznál,és a kérdező is ezt szeretné. Most csak érzelmileg hogy érezzék valakinek ők is fontosak,később mikor leesnek a lábukról majd fizikailag is. Vagyis a siket kislányból ápolónő lesz.


Erről aztán szépet írhatsz.

2020. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
87%
Csak egy idealizált kép van a fejedben a csodás nagyszülőségről, hogy majd együtt mentek kirándulni és a ygerek meg majd olyan szeretettel néz rád, ahogy a mesekönyben meg van írva. Nem, mindez tényleg csak mese. Az unokád is pont olyan lesz kicsinek mint agyerekeid. Hisztiznek, összetörik a játékot, nem dobják ki a szemetet, egy mesét se lehet majd velük olvasni, mert minden oldal után azt akarja hogy mást olvass, fogja majd mondani hogy utál vagy fog csúnyán beszélni ha eltanulja és önző lesz, mint a legtöbb gyerek. Ahogy minden szülő egy idilli képet lát amikor gyereket várnak, úgy te is, és ahogy nekik is, neked sem az lesz a valóság. a gyerekeket nehézt elviselni, százszor mondasz nekik valamit, akkor se fogadnak szót. Persze vannak különbségek temperamentumok között és egyedüli gyerekek sokszor jobban kezelhetőek, mint akinek tesó is van. Ha van benned extra nagy türelem, szeretet és szolgálatkészség, empátia és jól ismered a gyereknyelvet, nem csak nevelni akarsz a kanapéból parancsolgatva, akkor lehet esélyed arra hogy jó nagyapa légy. De ha ez eddig sem volt meg, nem tudom mitől lenne most jobb. Én úgy taoasztaltam környezetemben, hogy ki milyen apa, olyan nagyapa is lesz. az ingerültebb tipusú apák előbb utóbb a kisunokákkal is oylanok lesznek...
2020. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
63%

37-es, ha nem a saját sérült és keserű lelkivilágodon keresztül látnád a világot, akkor észrevennéd, hogy egyáltalán nem mentettem fel nagyapámat a tettei alól.

Te valami rózsaszín ködben akarod élni az életet, minden fekete-fehér neked, mint a mesékben.

Csak tudod, az élet és az igazán jó regények nem fekete-fehér emberekről és helyzetekről szólnak. Mondjuk ha olvastál volna egyet is, talán volna erről fogalmad. Bár te az a fajta egyszerű emberke lehetsz, aki ha olvasta is az Elfújta a szelet, annyit értett meg az egészből, hogy milyen unszimpatikus ez a Scarlett és micsoda ocsmány alak ez a Rhett (a külsejét nyilván nem tudom már elvonatkoztatni Clarke Gable-től, mivel telitalálat volt a szereposztás). Amennyiben a filmet láttad csak, jelzem hogy nem a filmről beszélek, hanem a regényről, ami az egyik legjobb példa arra, hogy számodra unszimpatikus embereknek is lehetnek nagyszerű tulajdonságai.

Persze ha te csak olyan könyveket olvasol, amiben mindenki vagy jó vagy rossz, akkor elhiszem, hogy képtelen vagy megérteni egy ilyen regényt vagy akár azt, amit írtam.

2020. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom ki akarja itt romantikus hősként és megtért unokázós nőcsábászként eladni,sőt könyvet írni a gerinctelen nagyapjáról, aki annyit tud felmutatni öregségére, hogy krvázott. Ebben semmi "becsülendő" nincs, és nem mentség hogy egy unokáját "szereti" mikor a többit eldobta.


Téged minősít, hogy rögtön okosnak teszed magad. Lehet több regényt olvastam mint te. És képzeld, Scarlett nem unszimpatikus, mivel egy erős nő, aki a végletekig harcolt a túlélésért egy olyan időben,ami nem éppen nőnek való volt. Az hogy unszimpatikus inkább csak a filmből jön le mivel filmen nehezebb árnyalni a karaktereket. Lehet csak a filmet láttad.


Rett pedig nem volt ocsmány alak, hiszen nem potyogtatott össze-vissza gyerekeket, szinte egész életében szerette Scarlettet, nem lopta el az élete felét feleslegesen, jól bánt Scarlett gyerekeivel is, és Bonnie-val is. Nem tett különbséget köztük. Sőt, örült hogy Bonnie kislány lett, pedig abban az időben a fiú utód volt a fontosabb, ugye Scarlett csalódott is volt mert nem fiút szült. Elnézte Scarlettnek mikor rajtakapták Ashley-vel ölelkezni.A seregben is szolgált. Valójában becsületes, és jó ember volt, aki szerette a feleségét és a családját, csak Mitchell nem végletekig tökéletes és tipikus klisé romantikus hősként ábrázolta, hanem picit árnyalta a karaktert és az emberibb arcát is bemutatta. De ettől még köszönő viszonyban a jelleme az nagyapád jellemével. Rettet azért szerették a nők, egyrészt mert Mitchell így írta meg a regényt, másrészt mert pont azt testesíti meg amiről a nők álmodnak: egy rosszfiús imidzs mögött egy szerető férj és apa. Miközben a nagyapád tényleg egy jellemtelen szrkupac volt, aki össze-vissza kefélt mindenféle ribivel, a gyerekeket meg magára hagyta.A feleségét kegyetlenül kihasználta 18 évig. És a siket kisunokája is az ő gerinctelenségének a levét issza, mert ő nevelte a saját képmására a lányát. Rett Butlerről ezek közül egy sem mondható el.


Azt meg te se gondolod komolyan, hogy a nagyapád hasonlított Clark Gable-re😪😪 Olcsó krvák megcsinálásához nem kell semmi,mégcsak jól kinézni se.

2020. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!