Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Aki nem volt a legjobb apa,...

Aki nem volt a legjobb apa, abból még lehet jó nagypapa?

Figyelt kérdés
Sok minden történt az első válásom óta,addig is akadtak gondjaim a gyerekneveléssel, de miután elváltam nagyon viharos volt a kapcsolatom a gyerekeimmel. Utólag belátom, hogy sok hibát elkövettem én is. Akkoriban pont kamaszodtak is a gyerekek, nehezen kezelhetőek voltak,ráadásul lett egy olyan párom is, aki ellenük hangolt...Szóval képzelhetitek milyen volt a viszonyunk évekig. De miután sikerült leépíteni a volt élettársam, elkezdtem beszélni velük,de valahogy mindig úgy alakult hogy veszekedés és sárdobálás lett. Egy éve is van,hogy nem láttam őket, de a héten találkoztam a legidősebb lányommal, és akkora hasa van,hogy gyakorlatilag minden órás,én meg eddig nem is tudtam róla hogy terhes. Nagyon megérintett, hogy kisunokám lesz. Most már tényleg félre akarok tenni mindent ami volt és jó nagyapja lenni a pici unokámnak. Ilyen múlttal és "apai pályafutással" mennyi esélyem van? És hogy kezdjek hozzá? A lányommal még nem beszéltem konkrétan a jövőről, nagyon hűvős volt mikor találkoztunk.

2020. szept. 19. 12:30
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
59%

"Aki nem volt a legjobb apa, abból még lehet jó nagypapa?"


Te biztosan nem lennél jó nagypapa. Mert akkor nem írtad volna ki ezt a kérdést.


Más ember lehet jó nagypapa, te nem biztos.

2020. szept. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
90%

"Viszont ők sem voltak mindig ártatlanok, ők is inkább ellenségesen viszonyultak hozzám mint szeretettel."

Egy gyerektől nem várhatod el hogy ő legyen helyetted a felnőtt és úgy viselkedjen veled ahogy te elvárnád. Egy gyereket nem lehet hibáztatni ilyesmiért, nem az a megoldás hogy "jól van, ha ellenséges vagy akkor nem látogatlak, nem foglalkozok veled" hanem el kell érni hogy tiszteljen és szeressen. Ha jól bánnak vele, akkor ok nélkül nem ellenségeskedik.

Elváltak a szüleik, ők az anyjukkal maradtak, még szép hogy haragudtak az apjukra aki elköltözött tőlük. Rendesen kellett volna foglalkozni velük, és elmagyarázni (és ki is mutatni!) nekik hogy nem tőlük váltál el, csak az anyjuktól, és hogy neked ők mindig ugyanolyan fontosak lesznek. De nem voltak, ez a baj.

Ezek után tök jogos hogy távol akarnak tartani az életüktől és a leendő gyerekeiktől.

2020. szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy meg nem is tudom, mit vársz ettől a kérdéstől.


A telefonszámuk nincs meg, Faceb nem jelölnek vissza - úgy értelmezem, nem tudod őket elérni.


Akkor meg minden mindegy, ha nem találkozol velük megint véletlenül, úgyse fogod látni az unokád. Mi itt nem tudjuk megadni az elérhetőségeiket, sem meggyőzni őket.


Ez a vonat elment.

2020. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
91%

Bocsi, de erről ők döntenek.


Én megértem, hogy szereted a babát, de szerintem csak fellángolás. Most még izgalmas, aztán azt is megunod.


Kívánom, hogy ne legyen igazam

2020. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
87%
Azzal, hogy "jogom van látni", kibukott a valóság. Ugyanúgy utálod a gyerekeidet, csak JOGOT akarsz érvényesíteni magadnak egy új lény fölött.
2020. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
86%

Ott kezdd, hogy felveszed a kapcsolatot a gyerekeid anyjával és megkéred, hogy segítsen. Ehhez persze a volt nejeddel kell hosszú-hosszú beszélgetéseket kell folytatnotok. Őt kell először meggyőzni arról, hogy te már nem ugyanaz az ember vagy, aki elhagyta őket.

Legyen ehhez sok türelmed és kitartásod (bár a kérdés kapcsán én most csak egy öregedő, pár nélküli, magányos férfit látok)!

2020. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
78%
Lesz ebből még pereskedés a lánnyal az unoka láthatási jogáért, úgy látom.
2020. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
81%
A dolog ott kezdődne, hogy felelősséget vállalsz (nem a volt élettársra, és az akkor kamasz gyerekekre kened a felelősség egy jó részét). Ehhez az is hozzátartozna, hogy ha úgy dönt a lányod, hogy nem szeretné veled tartani a kapcsolatot, akkor azt tiszteletben tartod. Ehelyett nagyon erőszakos vagy, kéretlenül nyomulsz az életébe (bocsáss meg, de a születés egy nagyon intim dolog, még a családtagok közül se látnék mindenkit szívesen a szülőágynál a kórházban), és a "jogaiddal" jössz. A lányod helyében ez engem csak arról győzne meg, hogy nem változott itt semmi egyéb, csak a helyzeted - magányos és idős lettél, de a személyiséged ugyanaz maradt.
2020. szept. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
39%
Az unokáját valóban joga van látni, erre lehetőséget is ad a törvény. :)
2020. szept. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
91%
Csak ha méltó rá. Ha minden gyereke bíró előtt tanúsítja, hogy apának méltatlan volt, nem kap láthatást nagyszülőként sem.
2020. szept. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!