Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szólnátok a nagyszülőknek, ha...

Szólnátok a nagyszülőknek, ha különbséget tennének az unokák között?

Figyelt kérdés

A sógornőméknél 1 évvel hamarabb született baba, mint nálunk. Ők nem akartak gyereket, csak becsúszott és megtartották, de igazából már szülés óta lepasszolják heti 3-4 napra a nagyszülőknek egész délutánra vagy elhívják őket, hogy segítsenek a ház körül, menjenek hozzájuk, stb.


Az anyósomék imádják a kicsit születése óta, pláne, hogy félig mondhatni ők nevelik. A gond csak az, hogy a mi babánkkal így harmadannyit sem foglalkoznak, hétvègente szoktuk elvinni, hogy lássak egyáltalán, ök kb. havi egyszer jönnek el.


Amugy ha együtt vagyunk, szeretgetik a miénket is, nem arról van szó, csak mègsem annyira, mint a másik gyereket. Ha mindkét gyerek ott van, akkor meg inkább a másikkal foglalkoznak :/


A sógornővel meg megy a vita, mert így is kiakad néha, ha anyósék esetleg nem tudnak az övère vigyázni. Meg is jegyezte, hogy azért na, csak az ő gyereke volt az első unoka, persze, hogy jobban szeretik...anyósék mondták, perzse, hogy ugyan már, dehogy, de mis is látjuk az igazságot.


A férjemnek nagyon rosszul esik ez a dolog. Ti leülnétek velük beszélni, hogy vagy töltsenek ugyanannyi időt mindkét unokával vagy hagyjuk a kapcsolattartast, mert ez így nekünk fáj és késöbb a gyereknek is fájni fog, ha észreveszi a megkülönböztetést?



2020. szept. 29. 21:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
21%
Megértelek, hogy rosszul esik. Apósom a sógornőmék gyerekeit favorizálja, családi összejöveteleken kb. mintha a mi gyerekeink nem is az unokái lennének olyan érzetet kelt. Csak sógornőmék gyerekeivel foglalkozik, nekik ad ajándékot, stb... Mi elengedtük a témát, minimálisra csökkentettük a találkozást apóssal, így a gyerekeinknek minél ritkábban kell szembesülniük a megkülönböztetéssel. Nem szóltunk soha apósnak egyébként, mert ha magától nem kap észbe, hogy ez így nem jó, akkor úgyis csak megsértődne, ha szólnánk neki (legalábbis ő biztosan így reagálna, nálatok lehet érdemes megpróbálni megbeszélni a dolgot, ha olyan a nagyszülők hozzáállása)
2020. szept. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nálunk pl. nincsenek szülők az én részemről, tehát nincs másik nagyszülőpáros akik ezt kicsit kompenzálnék.


Nem veszekedésre gondoltam, csak elmondani nekik, hogy ez nagyon fáj nekünk és nem értjük miért csinálják és próbáljanak meg változtatni, mielőtt a mi gyerekeink is észrevennék majd ezt a dolgot.


Nem vagyok benne biztos, hogy érzékelik ezt a dolgot. Amúgy nincs olyan nagy távolság, sógornő kb. 5 km-re lakik, mi 15 km-re. Szerintem kocsival hozzánk sem nagy a táv.


Most előre félek, mi lesz majd pl. ha oviban egyszerre van anyák napi ünnepség? Én azt tartanám korrektnek, hogy egyik évben a mi gyerekünkére jön, a másikban a másikére. De már előre látom a konfliktusokat, és hogy sógornőm erre kiakad majd, hogy ha anyósom nem az ő gyerekének ünnepségeire megy majd.


Az a baj, ő világéletében olyan volt, hogy mindig a középpontban kell lennie és most ezt vetíti ki a gyerekére, mit sem törődve azzal, hogy a szüleinek nem az övé az egyetlen unoka. Ők meg szerintem ezt észre sem veszik, vagy nem tudom.

2020. szept. 30. 11:28
 13/29 anonim ***** válasza:
45%

Mondjuk az anyák napi ünnepséget nem értem. Nem te vagy a gyereked anyja? Minek oda a nagymama? Felesleges.

Amúgy meg a szeretet nem elvarhato am. Plusz te a menyük vagy es egy anyanak mindig a lanyaval lesz jobb kapcsolata, nem a fiával. Fogadd el és kész.

2020. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
81%
#11es vagyok. Nálunk sincsenek az én oldalamról nagyszülők, meghaltak már rég. Tehát nálunk sincs nagyszülői példa, de olyan, amilyet apósom így ad, az nem is kell. Mármint, hogy a gyerekek megtanulják, megszokják azt, hogy rangsorolva vannak... Akkor nőljenek fel úgy, hogy "csak" szüleik vannak.
2020. szept. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként ebben a helyzetben vagy nekiállsz harcolni sógornőd ellen, hogy ne sajátítsa ki a nagyszülőket, és akkor felkészülhetsz már most az állandó feszkóra. (és akkor nem csak a sógornőddel kell megkűzdened, lehet, hogy a nagyszülők sem fogják érteni, hogy mi is a problémád "hiszen ők szeretik mindegyik unokájukat") Az a baj, hogy az a kevésbé valószínű verzió, hogy a nagyszülők észreveszik magukat, mármint, hogy nem egyformán kezelik az unokákat. Vagy elengeded a témát, és éltek boldogan. Hidd el, mivel nem lesznek részei a hétköznapoknak a nagyszülők, így hiányozni sem fognak a gyerekeidnek. Az enyémeket sem hatja meg különösebben, hogy van egy "nagyapjuk" 😅
2020. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

"Plusz te a menyük vagy es egy anyanak mindig a lanyaval lesz jobb kapcsolata, nem a fiával."


De nem velem kell annyira jóban lennie, mint a lányával (bár velem az első unoka születése előtt jobb kapcsolata volt, mint sógornővel), hanem a fiával. Nem is értelek. Te úgy vállalsz gyereket, hogy ha lányod lesz, őt jobban fogod szeretni, mint a fiad, vagy mi? Mi van, ha két fiad lesz, akkor látni sem fogod az unokákat, mert a menyedet nem fogja érdekelni, hogy te is részese lennél az életüknek?


"mivel nem lesznek részei a hétköznapoknak a nagyszülők, így hiányozni sem fognak a gyerekeidnek. "


Jó, ez nyilván nem csak a gyerekekről szól. Nekünk is rosszul esik, hogy a gyerekeink kevésbé vannak szeretve, pláne a férjemnek, hisz csak az ő szülei.Nála is egy állandó feszültség van ebből, mikor meghalja, hogy a másik gyerek megint ott van, a miénket meg csak akkor látják, ha elvisszük.

2020. szept. 30. 11:59
 17/29 anonim ***** válasza:
74%
Az jogos, hogy anyák napjára az anya elég, minek oda nagyszülő?
2020. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
62%

"Te úgy vállalsz gyereket, hogy ha lányod lesz, őt jobban fogod szeretni, mint a fiad, vagy mi?"


Neem, semmi ilyesmit nem írtam. Figyelj egy picit: egy nőnek van egy fia és egy lánya. Mindkettő családot alapit, mindkét helyen gyerek születik. Mindkét anya a saját anyját hívja segíteni, nem?

2020. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
65%

Én mindenképpen jelezném (elég csak a saját példámra gondolni). 15 éves voltam, mikor megszületett anya tesójának a gyereke. Onnantól kezdve körülbelül csak a másik unka létezik. Anno a szalagtűzőmre sem jött el, mondván nem bírja végig ülni, ellenben a másik unoka évzárójára minden gond nélkül elment nagyapámmal (és számtalan ehhez hasonló dolgot tudnék még mesélni az elmúlt 11 évből).


Megmondom az őszintét valahogy a gyerek születése előtt sem volt valahogy az igazi a kapocs/kapcsolat (valahogy rajtuk soha nem tapasztaltam, hogy igyekeznének vagy legalább próbálnának úgy tenni, mintha...), ezek után meg főleg. Megmondom az őszintét, az évek alatt egyre inkább csökkentettem a látogatások/kontaktok számát, évek óta körülbelül csak karácsonnyal együtt évente kb 3 alkalommal találkozom velük. Nem véletlenül...

2020. szept. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
"mivel nem lesznek részei a hétköznapoknak a nagyszülők, így hiányozni sem fognak a gyerekeidnek. " igen, én ezt a gyerekek szemszögéből írtam. A tietekéből nézve pedig, lehet próbálkozni, hogy változtassatok, de van egy pont, amikortól nem érdemes. Ha a szeretetet csak taktikázva, kuncsorogva lehet megkapni, és nem őszintén, ösztönösen árad a nagyszülőből az összes unoka iránt, akkor ott el kell engedni a dolgot. De mivel ti még ide nem jutottatok el, így végülis meg lehet próbálni beszélni a nagyszülőkkel. Utána vagy javul a helyzet, vagy továbbléptek. Vagy őrlődtök magatokban a miérteken...
2020. szept. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!