Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szólnátok a nagyszülőknek, ha...

Szólnátok a nagyszülőknek, ha különbséget tennének az unokák között?

Figyelt kérdés

A sógornőméknél 1 évvel hamarabb született baba, mint nálunk. Ők nem akartak gyereket, csak becsúszott és megtartották, de igazából már szülés óta lepasszolják heti 3-4 napra a nagyszülőknek egész délutánra vagy elhívják őket, hogy segítsenek a ház körül, menjenek hozzájuk, stb.


Az anyósomék imádják a kicsit születése óta, pláne, hogy félig mondhatni ők nevelik. A gond csak az, hogy a mi babánkkal így harmadannyit sem foglalkoznak, hétvègente szoktuk elvinni, hogy lássak egyáltalán, ök kb. havi egyszer jönnek el.


Amugy ha együtt vagyunk, szeretgetik a miénket is, nem arról van szó, csak mègsem annyira, mint a másik gyereket. Ha mindkét gyerek ott van, akkor meg inkább a másikkal foglalkoznak :/


A sógornővel meg megy a vita, mert így is kiakad néha, ha anyósék esetleg nem tudnak az övère vigyázni. Meg is jegyezte, hogy azért na, csak az ő gyereke volt az első unoka, persze, hogy jobban szeretik...anyósék mondták, perzse, hogy ugyan már, dehogy, de mis is látjuk az igazságot.


A férjemnek nagyon rosszul esik ez a dolog. Ti leülnétek velük beszélni, hogy vagy töltsenek ugyanannyi időt mindkét unokával vagy hagyjuk a kapcsolattartast, mert ez így nekünk fáj és késöbb a gyereknek is fájni fog, ha észreveszi a megkülönböztetést?



2020. szept. 29. 21:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
31%
ki az a paraszt aki lepontoz mindenkit? 8-s vagyok és 8 %.n állok, csak tudnám miért??
2020. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
60%
#21 én nyomtam neked egy zöld pipát, hogy szebb napod legyen 😁 (de ne offoljuk tovább a kérdést 😉)
2020. szept. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

"Mindkettő családot alapit, mindkét helyen gyerek születik. Mindkét anya a saját anyját hívja segíteni, nem?"


Én az anyósomat hívom, mert nincs anyám. És ő évek óta olyan, mintha az lenne, mindig nagyon jó kapcsolatunk volt. Persze, értem én, hogy nem az anyám, de a férjemnek igen és akkor inkább úgy fogalmazok "őt hívjuk". Nem én magamhoz, hanem az unokához.

2020. szept. 30. 13:33
 24/29 A kérdező kommentje:

A múlt héten már nem bírtam ki, meg is jegyeztem, hogy "persze, hozzánk meg sosem jöttök el", erre mondták, hogy na, most már tényleg eljönnek most hétvégén.


Erre most telefonáltunk, hogy akkor jönnek szombat délután? Hú, hát nem biztos, mert a sógornőnek dolga van és lehet, hogy ott hagyná a babát...


Most tudna ez valakinek nem fájni, őszintén? Nehéz lenne egyszer nemet mondani neki és közölni, hogy a másik unokához mennek?

2020. okt. 1. 11:06
 25/29 anonim ***** válasza:
39%
de neki mond ne nekünk luv nya
2020. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
42%
#24 Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Úgy, ahogy nálunk is, nálatok is "rangsorolva" vannak az unokák. Lehet kűzdeni ellene, de nem biztos, hogy érdemes. Ha egy nagyszülő nem tudja magától egyenrangúan kezelni az unokákat, egyformán adni nekik mindent (időt, szeretetet, ajándékokat...), akkor meg kell próbálnotok tojni magasról rá. Ha ki kell erőszakolnotok a törődést, a figyelmet, az annyit is ér...
2020. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
52%
#26 És ezt úgy írom, hogy tudom, hogy milyen sz@r érzés. Nekünk is időbe telt, mire elfogadtuk, hogy apósom jobban szereti a sógornőmék gyerekeit (sőt igazán csak őket szereti). Most meg már elengedtük a témát, nem görcsölünk rajta. Igyekszünk minimálisra venni a találkozások számát, és ez így jó 😊
2020. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ezen nem kellene meg haragudni , az én meglátásom az az ,hogy azért viselkednek másképp a másik unokával mert azt akarják hogy érezze az a gyermek is hogy van valakije és hogy szereti őt valaki , mivel ha sógornőd első perctől le passzolja, nem lehet valami jó érzés annak a gyermeknek, szerintem ezt akarják pótolni, de peresz ugyan úgy meg érdemli a másik unoka is a szeretetet és törődést.
2021. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
65%

nálunk sógornőm ilyen, ott tervezett baba volt, csak szülés után besokkalt és depis lett, azóta(lassan 7 éve) minden pénteken átmennek gyerekestül és ott maradnak vasárnap estig és addig lényegében a nagyszülők nevelik a gyereket. Párom volt szobáját szó nélkül elvették és a sajátjuk lett(pedig sógornak ott van ugyanakkora szobája és rumli szoba is gyerekszoba lett), ez önmagában nem gond csak tudom, hogy apósoméknak terve volt a szobával, hobbi szobának szánták.Akkor is átmennek ha a gyerek fertőző beteg és akkor is ha apósék betegek és ugyanúgy a nyakukba dobták a beteg nagyszülőknek :S

Én már most tudom, hogy az én gyerekem közel sem lesz azon a szinten mint sógorék gyereke,de nem is erőltetem. Apósék a hülyék hogy nem tudnak nemet mondani és nem az én dolgom.

A gyereket helyettük is szeretni fogom, az egyetlen akitől tartok az a sógornőm, mert folyton hisztizik ha nem róla szól valami és félti a trónját(amit nem értek mert soha nem tartottam rá igényt,felőlem lehet ő a kis kedvenc).

fogadd el nem a te gyereked a fontosabb, legalább ti adjatok meg neki mindent a nagyszülők helyett.

2021. jan. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!