Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Valóban én rossz vagyok hogy...

Valóban én rossz vagyok hogy már sokszor nincs kedvem nagyapámmal foglalkozni?

Figyelt kérdés

Hetente 2-szer látogatom egy órát alkalmanként, és többször ugrok be valami kajával mert a menza ami jár neki nem eszi meg az ételek 90%át. Ezért sokszor nekem kell gondoskodni étkezéséröl, de az is úgy megy hogy könyörögni kell egyen , és az ízlése olyan hogy egyik nap szeret valamit másik nap már nem eszi meg. Sokszor már az van dolgozok kajával és utána mégsem eszi meg,aztán ha eszik is elvárja hogy negyed óráig kérleljem hogy egyen valamit.


Már elegem van én úgy vagyok vele ha nem eszik nem fogok könyörögni neki az ö dolga de én rögtön szörnynek vagyok kikiálltva szüleim által mert jól bánt velem unokaként és kötelességem ezért életem végéig ápolni kedvében járni.


De beszélgetés is olyan hallgat nézi a falat nekem kell harapofogóval szavakat kihúzni, de én tartsam fent érdeklödését. Persze hálás vagyok hogy jó volt hozzám de úgy várják el hogy gondoskodjak róla mint gyerekem lenne. Tehát úgy érzem az elég hogy meglátogatom néha de senki se várja hogy én gondom legyen hogy eszik iszik stb. Van életem mellette



2020. dec. 23. 15:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%
Itt a szüleid a sárosak. Ahogy téged ledobtak a nagyapádhoz gyerekként, most a nagypapát passzolnák le neked. Elhiszem, hogy eleged van. Két lehetőség létezik: vagy felvállalod a konfliktust a gyökér szüleiddel, vagy tűrsz és a szolgájuk maradsz.
2020. dec. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
78%

A szülők részéről nem érzem korrektnek ezt a hozzáállást. Az rendben van, hogy esetleg az unoka is kiveszi a részét a gondozásból, de rátolni a felelősséget, ami inkább az övék lenne, nem szép.

Sajnos sok öreg idővel olyan lesz, mint egy gyerek, csak emellé még feledékeny is. Nálunk a nagymamám játszotta azt, hogy a menye (anyu) minden nap átvitte az ebédet, nem evett belőle, majd este előadta a fiának, hogy nem kapott enni. Elég kevés étellel is beérte akkor már, ami segített abban, hogy jobban egyen, ha valaki más is vele étkezett. Folyadékból sem fogyasztott eleget.

2020. dec. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
87%

Minél idősebb az ember, annál több sejt pusztul el, ami miatt gyakori az öregeknél az ilyen magatartás. De az is lehet, hogy elvárja a törődést, azért játszadozik így.

Alapvetően amit megteszel érte, tényleg dicséretes, de nem a te dolgod meggyőzni, hogy egyen és egyebek. Hagyd ott az ételt, és ha akar, eszik.

2020. dec. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
51%

Én valahogy azt látom, hogy te itt inkább önigazolást vársz arra, hogy ez nem a te dolgod lenne. Ami teljesen jogos a részedről. De gondolom, benned lehet az, hogy nagyapám is foglalkozott veled mikor kicsi voltál. Vagy ezt szajkózzák a szüleid. Ezzel lelkileg zsarolva téged. Őszintén szólva nagyon tanácsot nem tudok adni, de az biztos, hogy ha te nem lennél nagyapádnak, még ilyen sem lenne mint most. A legjobb tényleg az lenne, ha beszélnél a szüleid dél, és max egy házi ápolót fogadnátok mellé. Vannak akik szociális alapon is kimennek egy-egy órára hozzá.

Nagyapádat azért sajnálom,mert ő nem tehet arról, hogy ilyen helyzetben van.

2020. dec. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom papád (nagyfater) olyan 70-80 körül van. Na már most, amikor ő volt fiatal akkor még a sz.... is megette az ember, most meg semmi nem jó. No komment. Szüleid elvárják tőled hogy rendszeresen foglalkozz vele. Ezt annak a tudatába mondják hogy nagyfater felnevelte a szüleidet. És most fordítva ez nem lenne annyira kóser. Elég lehet elviselni őt (hála istenek nekem ilyen gondom nincsen), viszont ha bármilyen vagyona van. Akkor meg majd menni fog a marakodás hogy kié legyen az örökség....
2020. dec. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!