Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez mi lehet (akár betegség)?

Ez mi lehet (akár betegség)?

Figyelt kérdés

Mostanában ritkábban látom az idős nagyszüleimet. Az ország túlsó végében laknak.


Azért találkoztunk szabad levegőn, nyaralójuknál stb. Szóval feltűnne ha valami változás lenne.


És épp ez tűnt fel az elmúlt két hónapban akár telefonon akár élőben, hogy nagymamám mintha erősen belassult volna, mintha nem is ott lenne ahol éppen van. Mindig szeret sokat beszélni, gyakran követhetetlen is volt, de éreztem hogy nekem mondja, meg akarja osztani velem.


De legutóbb teljesen úgy éreztem mintha nem is nekem mondaná hanem mintha lassan olvasná valakinek. Kb ilyen érzésem volt.


Nemsokára 80 évesek lesznek. Ez csak a korral jár, vagy így kezdődnek pl a demencia? Mert szerintem ez hirtelen állapotromlás holott eddig nagyon jól tartották magukat.


Ti mit gondoltok?


2020. dec. 25. 23:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
72%

Rengeteg tanulmány bizonyítja, hogy azok, akik sokáig egészségesen (vagy bárhogy) élnek idősként, sok kapcsolattal rendelkeznek és aktív életet élnek.


Én is érzékeltem a nagyszüleimen, hogy attól, hogy nem tudnak kimenni minden nap kávézni, beszélgetni az orvossal, bevásárolni és beszélgetni a szomszédokkal, kisgyerekesekkel, hiába járunk át hozzájuk naponta (anyum főleg), egyszerűen nem elég, be vannak zárva, nagyon kevés inger éri őket és folyamatosan lassulnak és épülnek le. Reméljük, hogy lassan vége a covidnak és mehetnek ki sétálni és megáll ez a folyamat (sajnos vissza nem valószínű, hogy visszafordul). Nekem nem egy, hanem 3 nagyszülőm + a párom keresztmamája kezdett el többé-kevésbé egyszerre leépülni, szóval azt gondolom, hogy nem véletlen.

2020. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!