Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek illik állni a temetési...

Kinek illik állni a temetési költségeket ha meghalt a nagymamám?

Figyelt kérdés
A tegnapi napon meghalt a nagymamám, ugye neki volt gyereke mind a ketten már több éve meghaltak, mamámnak nincsen testvére, férje meghalt a legközelebbi hozzátartozók mi ketten vagyunk unokák én és unokatestvérem. Illetve van a menye. Unokatesómék nagyon szegények nekik nincs rá pénzük, én diák vagyok egyetemista, és van az én édesanyám akinek jó munka helye van ( aki mamámnak a menye volt). Hozzá tenném mióta apukám meghalt nem tartottuk a kapcsolatot mamámmal, mert mindig is gyűlölt minket, unokatestvérem volt a mindene. De ilyenkor egyébként anyukámnak tehát a menyének kell a temetési költségeket fedezni? Az nem túl távoli rokonság? Úgy hogy vagyunk mi ketten unokái? Hozzá teszem a házát unokatesómra hagyta teljesen aki majd ha le zajlik mindent meg kap valószínűleg. De most tényleg anyukámnak kellene eltemetni akire nem hagyott semmit és mindig is gyűlölte?

2021. júl. 14. 13:06
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem a gyerekeinek kell fizetnie
2021. júl. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
100%
Írta h a gyerekei már nem élnek
2021. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
58%
50-es: mivel NEM örökös, ezért NINCS MIT visszautasítani!
2021. júl. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
100%
#45: Úgy tudom, hamvakat sem lehet bárhol eltemetni/elhelyezni kegyeleti okokból. De kétségkívül ebben az esetben a hamvasztást kell megejteni, az összes többi várhatna, amíg rendeződik az ügy.
2021. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
52%
54-es el lehet temetni/ szétszórni bárhol csak engedély kell hozzá. Nekünk ezt mondták mikor érdeklődtünk
2021. júl. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%
5, olvasgasd. Ptk a neve
2021. júl. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Önkormnál is csak kérvényezni lehet, de el is utasítanak ha nem vagy rászoruilva.
2021. júl. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!