Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek illik állni a temetési...

Kinek illik állni a temetési költségeket ha meghalt a nagymamám?

Figyelt kérdés
A tegnapi napon meghalt a nagymamám, ugye neki volt gyereke mind a ketten már több éve meghaltak, mamámnak nincsen testvére, férje meghalt a legközelebbi hozzátartozók mi ketten vagyunk unokák én és unokatestvérem. Illetve van a menye. Unokatesómék nagyon szegények nekik nincs rá pénzük, én diák vagyok egyetemista, és van az én édesanyám akinek jó munka helye van ( aki mamámnak a menye volt). Hozzá tenném mióta apukám meghalt nem tartottuk a kapcsolatot mamámmal, mert mindig is gyűlölt minket, unokatestvérem volt a mindene. De ilyenkor egyébként anyukámnak tehát a menyének kell a temetési költségeket fedezni? Az nem túl távoli rokonság? Úgy hogy vagyunk mi ketten unokái? Hozzá teszem a házát unokatesómra hagyta teljesen aki majd ha le zajlik mindent meg kap valószínűleg. De most tényleg anyukámnak kellene eltemetni akire nem hagyott semmit és mindig is gyűlölte?

2021. júl. 14. 13:06
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%

OK, akkor azt kell eldönteni, hogy akarsz-e kötelesrészt.

Ha igen, annak arányában a tiéd a temetési költség.

Ha nem akarsz köteles részt, lépj tovább, a mamát az örökös köteles eltemetni. Ha nem teszi meg, az önkormányzat megteszi helyette és bevasalja rajta. (Ráteszik pl. jelzálogként az örökölt ingatlanra)

2021. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam 13-án halt meg és 12-én a nyugdíjat fel vette unokatesóm helyette.
2021. júl. 14. 13:40
 33/57 A kérdező kommentje:
Jajj nem akarok én semmit isten ments…. Csak azt hogy maradjunk ki ebből… csak az zavar hogy anyukamat már hívta a cég aki elszállította mamámat… mert unokatesóm anyukam számát adta meg.
2021. júl. 14. 13:42
 34/57 anonim ***** válasza:
100%
OK, továbbra is azt mondom, felejts el a dolgot, az unokatesó köteles temetni, ha nem fizeti ki, megüti a bokáját.
2021. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
Szuper köszönöm a választ. Akkor mi megpróbálunk ki maradni. De majd az ügyvéd úgy is segít gondolom.
2021. júl. 14. 13:43
 36/57 anonim ***** válasza:
90%

1. Az elhunytat az örökösei kötelesek eltemettetni.

2. A temetési költségeket az örökségböl ki lehet fizettetni.


Az örökösök te meg az unokatestvéred lennétek, neked legalább is köteles rész jár, neki meg a többi.

Ennek alapján ö költeles a temetés nagy részét fizetni, te a kevesebbet - az öröklés arányában.

A temetési költségeket az örökségböl ki lehet fizetni, mégha egyébként nincs is pénzetek.

Anyukádnak semmi köze az egészhez, mivel nem rokona az elhunytnak, semmiféle kötelezettsége sincs.

Ha nem akarjátok a temetést fizetni, akkor lehet önkormányzani temetést kérni, de ebben az esetben az örökségröl le kell mondani az önkormányzat javára.

2021. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
100%
Akkor anyukád szépen megmondja, hogy nem örökös, nwki a mamád idegen, ne keressék, te a hagyatékin visszautasítod az örökséget, és kész.
2021. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
22%

Majd ha jön a hivatalos levél, akkor kell fizetni. Addig meg le van ejtve az ügy, nem kell felvenni a telefont.

Egyébként temetést le lehet rendezni fillérekből is, nem muszáj pap, kórus meg üvegkoporsó. Pár 10 ezer Forintért elhamvasztják, aztán kiszórják a hamvakat egy arra kijelölt parcellába valahol.

2021. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
14%

Elvileg az örökös fizeti.


Mondjuk engem kicsit sem érdekelt, amikor meghalt a nagymamám. Felőlem egy árokba is bevághatták volna.

2021. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
94%
38 A fapados, hamvasztásos "temetés" is több pár tízezernél.
2021. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!