Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek illik állni a temetési...

Kinek illik állni a temetési költségeket ha meghalt a nagymamám?

Figyelt kérdés
A tegnapi napon meghalt a nagymamám, ugye neki volt gyereke mind a ketten már több éve meghaltak, mamámnak nincsen testvére, férje meghalt a legközelebbi hozzátartozók mi ketten vagyunk unokák én és unokatestvérem. Illetve van a menye. Unokatesómék nagyon szegények nekik nincs rá pénzük, én diák vagyok egyetemista, és van az én édesanyám akinek jó munka helye van ( aki mamámnak a menye volt). Hozzá tenném mióta apukám meghalt nem tartottuk a kapcsolatot mamámmal, mert mindig is gyűlölt minket, unokatestvérem volt a mindene. De ilyenkor egyébként anyukámnak tehát a menyének kell a temetési költségeket fedezni? Az nem túl távoli rokonság? Úgy hogy vagyunk mi ketten unokái? Hozzá teszem a házát unokatesómra hagyta teljesen aki majd ha le zajlik mindent meg kap valószínűleg. De most tényleg anyukámnak kellene eltemetni akire nem hagyott semmit és mindig is gyűlölte?

2021. júl. 14. 13:06
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
79%
Az örökösöknek kell állni a temetés költségetit, ez esetben neked és a másik unokának. Anyukádnak semmi köze a történethez, nem örökös.
2021. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:
Meg mi semmit nem akarunk a házrészből csak legalább anyukám 0-án jönne ki az egészből … ha neki kell
2021. júl. 14. 13:19
 13/57 anonim ***** válasza:
92%

Most végigolvastam a kifejtést.

Hogy jár-e unokának kötelesrész (szerintem jár), azt majd jogban járatosabbak itt megmondják. Ha jár, akkor te is örökölsz, meg az unokatesód is (jogász megmondja, milyen arányban). Ilyen arányban kell fizetnetek a temetést. Ha nincs ennyi készpénzetek, legjobb, ha anyukád meghitelezi, erről papírt írtok, és hagyatéki tárgyalás után eladjátok a házat, amiből kifizetitek anyukátok költségét.

2021. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
100%

#5, itt a törvény


A temetőkről és a temetkezésről szóló 1999. évi XLIII. törvény 20. §-a határozza meg a temetésre kötelezettek személyi körét és sorrendjét, mely a következő: a) aki a temetést szerződésben vállalta; b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez; c) végintézkedés hiányában elhunyt temetéséről az elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa vagy élettársa; d) az elhunyt egyéb közeli hozzátartozója a törvényes öröklés rendje szerint.

2021. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
11%
Ez nem így működik apukád után Ti vagytok az örökösök.
2021. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:
11-es válaszoló, de én diák vagyok nincs keresletem unokatestvérem pedig egy majdnem hajléktalan drogos… akivel nem is tartjuk persze a kapcsolatot
2021. júl. 14. 13:21
 17/57 anonim ***** válasza:
99%
Anyukádnak nem kell semmit fizetni. Miért kéne? Nem rokon, nem örökös.
2021. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
99%
Ha te nem örökölsz semmit (kötelesrészt sem), akkor unokatesód fizesse. Ha nem tud fizetni, az ő problémája, ne foglalkozzatok vele.
2021. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
99%
Önkormányzat
2021. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
70%
katasztrofálisan értetlen vagy. MENJ EL EGY ÜGYVÉDHEZ.
2021. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!