Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tartanád ebben az esetben a...

Tartanád ebben az esetben a kapcsolatot a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

A feleségem halála után sokszor elmentünk anyósomékhoz, soha nem volt semmi probléma, szívesen láttak. Egy idő óta egyre ritkábban megyünk, már olyan ritkán, hogy valamikor nyár elején voltunk utoljára. Az anyósom soha nem hívott fel, hogy megkérdezze, hogy mi újság van az unokáival, nem kérdezte meg soha, hogy hogy megy a tanulás, meg gyakorlatilag semmit a gyerekekről. Ennek így olyan látszatja van, mintha nem érdekelné, hogy mivan a gyerekekkel, de ez így nem igaz. Volt olyan ídőszak amikor hetente mentünk hozzá, a gyerekeknek mindíg adott valami apróságot, pl. csokit, vagy valami játékot. Mindkét gyerek más süteményt szeret, így süt kétfélét, a maradékot meg ideadja nekünk.

Amióta voltunk, felhívtam párszor, hogy megkérdezzem jól vannak e, akkor úgy beszélgettünk kicsit, de a gyerekekre nem kérdezett rá.

Nem tudom eldönteni, hogy azért nem hív, mert nem akar zavarni, vagy azért mert nem érdekli. (A feleségem 5 éve halt meg, azóta nem voltak nálunk.)

Azt sem tudom eldönteni, hogy vajon thernek érzik ha megyünk, vagy örül neki. (Látszólag örülnek)

A feleségemnek volt 2 fiútestvére, ők sem szoktak kereni.

Vagy én csinálok valamit rosszul? Ha igen, mit?

(A gyerekeim 9, 12 évesek, 1,5 éve kapcsolatban vagyok egy olyan nővel, aki a gyerekeimet sajátjaként szereti)


A gyerekek nagyon ritkán emlegetik a nagyszüleiket.


Vajon érdemes felhívni bizonyos időközönként?



2021. szept. 9. 19:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
91%
Tartanám. Amíg a gyerekek nagyok lesznek. Utána nyilván rájuk bíznám, hogy tartják-e. Én akkor már nem nyomulnék, ha nem keresnek.
2021. szept. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
90%
Én felhívnám őket, és először is megbeszélnék egy időpontot náluk, hogy tudjatok találkozni és leülni beszélgetni. Lehet, hogy hozzátok amiatt nem jönnek, mert a lányukra emlékezteti őket a hely, ezt jobb nem bolygatni. Nyíltan kérdezz rá, hogy nekik hogy lenne a legjobb tartani veletek a kapcsolatot, legyenek-e előre megbeszélt időpontok, mondjuk 1-2 havonta, amikor átmennétek, vagy te csak kiraknád a gyerekeket és jönnél értük a megbeszéltek alapján. Lehet, hogy félnek a pároddal találkozni, kapcsolatot kialakítani, de ez nem lényeg, itt a gyerekeid a fontosak, ők is biztos szívesen találkoznak a nagyszüleikkel. A lényeg szerintem, hogy legyen egy rendszer, amire mindannyian fel tudtok készülni, és utána majd alakul a dolog magától. Csak nyíltan kell beszélni velük.
2021. nov. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!