Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit szólnátok ha 18 év hanyago...

Mit szólnátok ha 18 év hanyagolás után felekresne egyik nagyszülőtök?

Figyelt kérdés

Kiskoromban sokat jártam a nagyszüleimhez aztán anyám apám durván összevesztek. Apámról inkább nem is beszélek alkoholista, bántalmazó, soviniszta ő abszolút nem érdekel. Egész életét a nagymamám irányítja azt csinálja amit ő mond. De tudták hol lakom, tudtak rólam mindent meg a telefonszámom is megvolt nekik de 18 évig nem kerestek. Semmiben nem támogattak, sem anyagilag sem szellemileg.

Aztán most a halálhoz közeledve felhív az idős "nagymamám" hogy szeretne látni es szeretné ha az életük része lennék. Úgy hívott fel mintha misem történt volna mintha tegnap beszéltünk volna utoljára. Most vagyok 27 éves és képmutatásnak tartom, hogy a halál árnyékában megakarja tisztítani a lelkiismeretét.


Ti mit tennétek a helyemben?

A valódi családom ak igazán támogatott belebetegedne ha szóba állnék velük.

Van egy enyhe lelkiismeret furdalásom, hogy elutasítom őket. De egy porcikam sem kíván oda menni jópofozni.



2021. szept. 18. 01:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Akkor ne tedd. Szerintem pont ez a lényeg,és itt pont meg lehet tenni azt,amit te szeretnél,önzőségből,ugyanis a nagymama szintén önző volt a múltban,és ne higgye senki,hogy egy két jó szó ennyi év után és minden rendben,és csak azért mert ő a halálhoz közeledik. Nem kell haragban lenni,akár el is mehetsz,ha úgy gondolod egy egyszeri alkalomra mégis megbeszélni,de ha nem akarsz nem kell,pláne,ha ez negatívan hatna rád,mert elvonná a figyelmed a jó dolgokról,amik közben történnének.
2021. szept. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Nos, én feltehetően azt, hogy szevasz mama!


Egyébként, lehetséges kínálna valami vagyont, lakást, örökséget...

2021. szept. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom, betegségei vannak, szerintem használni akar téged valamire. Vagy a pénzed, vagy a gondozásod kell neki. És igen, be fogja lengetni az örökséget azért cserébe, ha elkezded cserélni alatta a pelenkát.
2021. szept. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

Nagyszülőknek anyagilag támogatni kell az unokát? Havonta kell fizetni vagy érettségire egy lakás?


Családod miért betegedne bele, ha szóbaállsz a másik oldali rokonokkal? Kiskorodban is így volt ez?

2021. szept. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Aki nagyszülő 18 évig nem keresi az unokát, az nem nagyszülő.
2021. szept. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is segítség kell neki és kifogyott a jobb ötletekből.


Én 2013.-ban azzal hagytam ott a nagyanyámat, hogy majd a temetésén találkozunk. Sok ideig és nagyon csúnya dolgokat művelt, akkor betelt a pohár. Azóta nyugodtabb az életem.

2021. szept. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Én egyszeri alkalomra elmennék, beszélnék vele, kíváncsi lennék, akar e magyarázkodni vagy bármi.

A továbbiakról ennek fényében döntenék, de esélyesen az lenne a vége, hogy megmondanám, hogy gyerekként lett volna szükségem egy nagyira (nem az anyagi részére gondolok!), most már nincs.


Ellenben ha a család többi része ennyire belebetegszik, ha szóba állsz vele, akkor nem kicsit vagy érzelmileg manipulálva...

2021. szept. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Egy órát rászánnék majd élnem tovább az életem ha a nagyi viselkedése nem tetszene.
2021. szept. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Ugyanilyen helyzetben voltam. Nem mentem el hozzá. Hívogatott az egyik lánya, hogy mit képzelek, milyen bunkó vagyok stb. Elmondtam hogy gyalog 10 percre lakunk egymástól, bőven el tudott volna jönni hozzánk a tizenegynehány év alatt. Én is szarok a fejére, ott dögöljön meg ahol van.

Érdekes hogy a többi unokájához még taxival is elment.

2021. szept. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is az ugrott be, hogy talan azt szeretne, apoljad. Vagy csak unatkozik, elfogytak mellole az emberek, igy jol jonnel baleknak.

En nem mennek, az eltelt idot tekintve o mar szinte csak egy idegen szamodra (a leiras alapjan 9 eves korodban lattad utoljara). Es ez felnottkent akkor az o felelossege volt...

2021. szept. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!