Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit szólnátok ha 18 év hanyago...

Mit szólnátok ha 18 év hanyagolás után felekresne egyik nagyszülőtök?

Figyelt kérdés

Kiskoromban sokat jártam a nagyszüleimhez aztán anyám apám durván összevesztek. Apámról inkább nem is beszélek alkoholista, bántalmazó, soviniszta ő abszolút nem érdekel. Egész életét a nagymamám irányítja azt csinálja amit ő mond. De tudták hol lakom, tudtak rólam mindent meg a telefonszámom is megvolt nekik de 18 évig nem kerestek. Semmiben nem támogattak, sem anyagilag sem szellemileg.

Aztán most a halálhoz közeledve felhív az idős "nagymamám" hogy szeretne látni es szeretné ha az életük része lennék. Úgy hívott fel mintha misem történt volna mintha tegnap beszéltünk volna utoljára. Most vagyok 27 éves és képmutatásnak tartom, hogy a halál árnyékában megakarja tisztítani a lelkiismeretét.


Ti mit tennétek a helyemben?

A valódi családom ak igazán támogatott belebetegedne ha szóba állnék velük.

Van egy enyhe lelkiismeret furdalásom, hogy elutasítom őket. De egy porcikam sem kíván oda menni jópofozni.



2021. szept. 18. 01:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Örökség sajnos nem játszik az összes többi unokáját pumpálja pénzel akik vele laknak egy nagy házban egyedül sincs, meg egészségügyi gondok sem, majd kicsattan az egeszsegtől fitt öregasszony. Az anyja is majd 100 évig élt, úgy hogy nem volt semmi baja.

Örökölni biztos nem fogok mert már minden elvan rendezve a gyerekeivel nincs is már semmi a nevükön.


Nem azt mondom, hogy anyagilag kell támogatnia csak ha többi unokájara van pénz akkor kellett volna legyen rám is.

De azóta nem keresett szerintem mar neki most tiszta a lelkiismerete, hogy mindent megtett de én mégsem mentem, lehet igazából nem is akarják, hogy menjek. Viszont lezártnak tekintettem ezt az ügyet es felzaklatott, hogy hívott.

2021. szept. 18. 09:24
 12/15 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy az elhanyagolásod valahol zavarta az önmagáról kialakított tökéletes képet. Így most, ahogy írod, tett egy ilyen lépést, csak hogy azt mondhassa magának, nem rajta múlt a dolog.:/
2021. szept. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem mennék, mert 18 éven keresztül nem érdekelte mi van velem, és most is csak azért keres, mert haldoklik.
2021. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"A valódi családom ak igazán támogatott belebetegedne ha szóba állnék velük."


Nem akarom védeni a nagymamádat és apukád családját, mert ha akarták volna veled tartani a kapcsolatot, akkor megtalálták volna a módját, - főleg, mióta nagykorú vagy, - de az nem merült fel benned, hogy ha a családod most így viszonyul ehhez a kérdéshez, akkor akár az sem kizárt, hogy annak idején, még gyerekkorodban a szüleid válása után, apukád és anyukád elmérgesedett kapcsolata miatt ők is akadályozhatták, ellehetetleníthették, hogy az apai nagyszüleid látogassanak, elvigyenek magukhoz, vagy máshová közös programokra, és ők egy idő után feladták?


Van arról valami emléked, vagy információd anyukádéktól, hogy az apai nagyszüleid 9 éves korod előtt mennyit foglalkoztak veled, és hogy a szüleid szakítása után egyszerűen megszűntél számukra létezni, vagy próbáltak még valamifajta kapcsolatot keresni veled?

2021. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Furcsállnám de nagyon.
2021. szept. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!